وزیر بهداشت:

اداره کل تجهیزات پزشکی نباید مردم را در نظام بروکراسی خسته کند

اداره کل تجهیزات پزشکی نباید مردم را در نظام بروکراسی خسته کند
تاريخ:نوزدهم خرداد 1398 ساعت 12:07   |   کد : 11574   |   مشاهده: 11094
وزیر بهداشت گفت: هدف ما این است که درها را به روی تولیدکنندگان و واردکنندگان که می‌خواهند گام‌های مثبتی بردارند باز کنیم. اداره کل تجهیزات پزشکی نباید مردم را در نظام بروکراسی خسته کند و نباید یک کارشناس جایی باشد که پرونده‌ای را عقب و جلو کند. باید شفافیت کامل در سازمان غذا و دارو ایجاد شود.
به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سعید نمکی در افتتاحیه نمایشگاه ایران هلث افزود: اینکه جوان‌های ما کوچ می‌کنند به علت احساس بی عدالتی است. این بحث باید در سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی اصلاح شود و باید پایگاهی باشد که اگر کسی مراجعه کرد، کارش با سهولت انجام شود.

وی بیان کرد: در سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی درها را به روی همه تولیدکنندگان و واردکنندگان درستکار باز می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم گره‌ای بر گره‌های قبلی نزنیم و پیچ و خم‌های گذشته را هموار کنیم.

نمکی ادامه داد: تلاش می‌کنیم رانتی به شخصی در تشکیلات سازمان غذا و دارو ارائه نشده و باجی به کسی داده نشود. همان طور که رانتی به واردات نمی‌دهیم، قرار نیست رانتی به تولید داخل هم بدهیم. به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی و پاسخگوی سلامت شهروندان این کشور و حتی گردشگران سلامت هستم.

وی بیان کرد: صنعتی شدن به عنوان پروسه گذر از توسعه نیافتگی به توسعه یافتگی یکی از مراحلی است که همه کشورهای توسعه یافته جهان طی کردند. البته صنعتی شدن با صنعت دار شدن دو موضوع متفاوت است. یعنی می‌توانیم صنعت داشته باشیم، اما صنعتی نباشیم. زیرا کشورهای زیادی داریم که ماشین آلات دارند، اما پیچیدگی گذر را نشناخته و فرهنگ تولید ملی را تجربه نکردند.

باید به توانمندی‌های کشور تکیه کنیم

وزیر بهداشت افزود: شرایطی که دشمنان ما برای کشور فراهم کردند، یکی از سخت‌ترین شرایطی است که در سال‌های پس از انقلاب در هجمه‌های اقتصادی تجربه می‌کنیم. تردید ندارم که با تکیه بر توانمندی‌های کشور می‌توانیم از این ایام بگذریم و به دنیا ثابت می‌کنیم که ایرانیان مردمی نیستند که بشود به راحتی آنها را به زانو در آورد. در بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی به این توانمندی‌ها ایمان داریم.

وی ادامه داد: باید از تولید داخل حمایت کنیم و اجازه ورود هیچ محصولی که در داخل تولید می‌شود را ندهیم.

آرایش جدید در سازمان غذا و دارو برای مقابله با تحریم‌ها

نمکی اظهار داشت: در وزارت بهداشت سازوکاری را برای همکارانم برای حمایت از تولید داخل تعریف کردم. دکتر پیرصالحی در مسند ریاست سازمان غذا و دارو قرار گرفت و ایشان یکی از پاک‌ترین و خوش‌نام‌ترین مدیرانی بود و هست که سراغ دارم. فکر کردم سازوکار لازم برای مقابله با این هجمه‌ها هنوز فراهم نشده و باید با سازوکار جدید و آرایش جدید با این هجمه‌ها مقابله کنیم و در مجموعه سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی که جزء لاینفک این سازمان است، سازماندهی جدیدی کردیم و قرارگاهی ایجاد شد تا با آرایش جدیدتری با هجمه دشمنان مقابله کنیم و خودم فرماندهی این قرارگاه را با همه اختیارات وزیر بهداشت بر عهده گرفتم و دکتر شانه ساز را به عنوان سرپرست و مدیر اجرایی این سازمان منصوب کردم. این آرایش جهادی جدید برای بسیج شدن مجموعه سازمان غذا و دارو برای مقابله با هجمه دشمنان در شرایط تحریم است.

وی ادامه داد: همچنین باید در این مجموعه، مدیریت مشارکتی ایجاد شود. برای این کار از همه افراد ذینفع دعوت کردیم تا از نظر مشورتی آنها استفاده کنیم و ماهی یک جلسه با تمام افراد ذینفع در تولید، واردات، توزیع و عرضه فرآورده‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و غیره خواهیم داشت و با نظر آنها تصمیم گیری می‌کنیم.

تولیدکنندگان به کیفیت توجه کنند

وزیر بهداشت گفت: از تولیدکنندگان می‌خواهم که به کیفیت توجه داشته باشند، زیرا اجازه نمی‌دهیم محصول بی کیفیت به بازار وارد شود. تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی انتظار نداشته باشند محصول بی کیفیت، پروانه بگیرد و بعد بگویند کارشکنی انجام شده است.

به گزارش ایران پزشک، بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) پیش از ظهر امروز با حضور وزیر بهداشت در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه که از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه و با شعار «نمایشی بی نظیر برای ارتقای سلامت جامعه» برگزار می‌شود از ۲۳ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران رونمایی می‌شود.

پایان پیام/

http://iranmd.com/News//11574
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان