اعلام وصول طرح الزام پزشکان به استفاده از دستگاه کارتخوان
طرح الزام شاغلان حرفه‌های پزشکی به استفاده از دستگاه کارتخوان بانکی اعلام وصول شد.
تاريخ : سيزدهم آذر 1397 ساعت 14:37   کد : 10749
به گزارش ایران پزشک، علی رضا رحیمی عضو هیئت رییسه مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) موارد اعلام وصولی را به شرح زیر قرائت کرد:

بر این اساس طرح الزام شاغلان حرف پزشکی و وابسته به تجهیزات مرکز ارائه خدمات سلامت به دستگاه کارتخوان بانکی اعلام وصول شد.

طرح اصلاح مواد 44 و 194 قانون آیین نامه داخلی مجلس و طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری از دیگر موارد اعلام وصولی است.

به گزارش ایران پزشک، عدم وجود کارتخوان در مطب پزشکان طی چند ماه گذشته منجر به واکنش‌های فراوان مردم در رسانه‌ها و فضای مجازی شده بود. بابک پورقلیچ، بازرس انجمن پزشکان عمومی ایران نیز در این رابطه با بیان این‌که هیچ آیین نامه، دستور العمل یا بخشنامه‌ای درباره اجبار استفاده از دستگاه کارتخوان توسط ارائه دهندگان خدمت یا فروشندگان وجود ندارد، گفته بود: از نظر قانونی قرار دادن دستگاه کارتخوان در مکان‌های اقتصادی اجباری نیست. استفاده نکردن از این دستگاه نیز میزان درآمد را کتمان نمی‌کند؛ چون اداره‌های امور مالیاتی از طریق سیستم‌هایی که وجود دارد به حساب‌های مالی، اعتباری، مشخصات دارایی‌های ملکی و سرمایه‌ای دسترسی دارند و نیازی به بررسی تراکنش‌های کارتخوان وجود ندارد.

پایان پیام/