هیچ دارویی از پوشش بیمه‌ای خارج نشده است
سرپرست وزارت بهداشت گفت: هیچ داوریی به ویژه داروهای اساسی از پوشش بیمه‌ای خارج نشده و این یک شایعه است. اگر موردی دارید حتما به دفتر من منعکس کنید.
تاريخ : نوزدهم دی 1397 ساعت 13:45   کد : 10872
به گزارش ایران پزشک، سعید نمکی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره شایعه خروج برخی داروها از پوشش بیمه‌ای افزود: داروهای بیماران خاص، داروهای بیماران صعب العلاج و داروهای اساسی که در فارماکوپه (فهرست دارویی ایران) قرار دارند همگی تحت پوشش بیمه هستند و هیچ گونه مشکلی در این خصوص نداریم.

نمکی درباره تجدید نظر در طرح تحول سلامت بیان کرد: طرح تحول نظام سلامت با قدرت و سرعت ادامه خواهد داشت. من سال 94 که در سازمان برنامه و بودجه مسئولیت اداره امور مالی این طرح را داشتم عرض کردم ما قطار طرح تحول نظام سلامت را در هیچ ایستگاهی نگه نخواهیم داشت و بلکه در طول حرکت این مسیر را تعمیر خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: بسته‌هایی از طرح تحول نظام سلامت که شامل حمایت از بیماران صعب العلاج و بیماران خاص است را به خصوص در زمینه دارو و کاهش هزینه‌های کمرشکن از دوش مردم در خدمات بستری و ماندگاری پزشک در نقاط محروم تقویت خواهیم کرد و تامین منابع مالی آن در سال 98 افزایش قابل توجهی نسبت به سال 97 خواهد داشت و حداقل در رابطه با طرح تحول نظام سلامت بین 15 تا 20 درصد افزایش خواهد داشت.

پایان پیام/