آماده‌باش کامل اورژانس برای طرح نوروز ۹۸
رییس سازمان اورژانس کشور از آماده‌باش کامل عوامل اورژانس برای طرح نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: در طرح نوروزی امسال ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس، ۴۱ دستگاه بالگرد، ۳۲۰ دستگاه موتورلانس و ۶۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس به کار گرفته شده است.
تاريخ : بيست و دوم اسفند 1397 ساعت 12:55   کد : 11228
به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر که صبح امروز در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، افزود: امسال سازمان اورژانس کشور با همکاری پلیس راهور و سازمان برنامه و بودجه تفاهم‌نامه‌هایی داشت که امیدواریم بتوانیم بر اساس آن تلفات و حوادث کشور را کاهش دهیم.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: امسال بیش از ۶۰۰ کمپ نوروزی در اورژانس فعال است. در ۳۰ کیلومتری شهرها نیز با توجه به این که بیشترین تصادفات رانندگی رخ می‌دهد، امسال استقرار ویژه‌ای خواهیم داشت.

وی درباره وظایف وزارت بهداشت در ایام نوروز اظهار کرد: بحث پیش‌گیری و مدیریت بیماری‌ها نیز در این ایام در دستور کار قرار دارد و تیم‌های اورژانس در این مدت فعال هستند و بر رفتار رستوران داران و رعایت بهداشت از سوی مراکز طبخ غذا و نیز استاندارد آب‌های آشامیدنی نظارت خواهند کرد.

کولیوند گفت: صد در صد بیمارستان‌ها نیز در آماده‌باش هستند و تمامی دستگاه‌ها و مراکز وزارت بهداشت نیز آماده‌باش هستند. ضمن این که خدمات دندان پزشکی نیز به صورت دولتی ارائه خواهد شد.

پایان پیام/