۵ درصد مردم برای خرید به نشانگرهای رنگی تغذیه‌ای توجه دارند
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: در کشور ما فقط ۵ درصد افراد جامعه خرید محصولات غذایی را با توجه به نشانگرهای رنگی الصاق شده روی بسته بندی محصولات غذایی انجام می‌دهند.
تاريخ : بيستم خرداد 1398 ساعت 23:34   کد : 11588
به گزارش ایران پزشک، کیانوش جهانپور درباره نشانگرهای تغذیه ای روی محصولات غذایی افزود: یکی از اقدامات مثبتی که در کشور ما عملیاتی شد، درج برچسب های نشانگر رنگی روی بسته بندی محصولات غذایی است. ایران اولین کشوری است که در آن تقریبا روی تمامی فرآورده های غذایی بسته بندی شده، برچسب های رنگی نشانگر تغذیه ای درج می شود. این موضوع به صورت اجباری در صنعت غذایی پیگیری شده و روی تمامی محصولات غذایی بسته بندی شده، این نشانگر الصاق می شود. سایر کشورها که این اقدام را انجام داده اند، پوشش کاملی نداشته و این امر به صورت کامل محقق نشده است.

وی ادامه داد: در این نشانگرهای رنگی تغذیه ای میزان مصرفی ۴ ماده نمک، چربی، چربی ترانس و قندهای ساده در تمامی محصولات وارداتی و تولید داخل مشاهده می شود.

جهانپور بیان کرد: در این نشانگرها به صورت دقیق نشان داده شده که در یک واحد مصرفی از محصول چه میزان قند، نمک، چربی و چربی ترانس استفاده شده است. در این نشانگرها از ۳ رنگ زرد و سبز و قرمز استفاده شده است. رنگ قرمز نشان دهنده بالا بودن میزان دریافتی از هر کدام از ۴ مواد ذکر شده بوده و رنگ زرد حد متوسط و رنگ سبز حد ضعیف را نشان می دهد.

وی اظهار داشت: در این زمینه فرهنگ سازی نشده و اطلاع رسانی کافی صورت نگرفته و هنوز این برچسب های رنگی بر خرید مردم نفوذ کافی نداشته است.

پایان پیام/