مادر مسعود سلیمانی در بیمارستان الزهرا اصفهان بستری است
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن و وخامت حال مادر مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی در بیمارستانی در اصفهان ظرف ۵ ماه گذشته خبر داد.
تاريخ : بيست و ششم مرداد 1398 ساعت 12:09   کد : 11828
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، کیانوش جهانپور درباره وضعیت جسمانی مادر مسعود سلیمانی، افزود: مسعود سلیمانی یکی از محققان سلول‌های بنیادی و دانشیار خون شناسی دانشگاه تربیت مدرس است که حدود ۱۱ ماه پیش برای سفری علمی و تحقیقاتی به دعوت مایو کلینیک به ایالات متحده سفر کرده بود و به اتهام واهی نقض تحریم‌های آمریکا در بدو ورود به این کشور بازداشت شده و متاسفانه کماکان در زندان به سر می‌برد.

وی ادامه داد: سلیمانی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس بوده و مطابق سوابق پزشکی از بیماری سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) رنج می‌برد و در ماه‌های اخیر نیز به علت فشارهای روانی و جسمی وضعیت مناسبی نداشته و متاسفانه در سکوت مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری، سلامت وی نیز در خطر است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: به دنبال این رفتار غیرقانونی و ظالمانه دولت آمریکا که به یک آدم ربایی شباهت دارد و فشار روحی و روانی فوق العاده‌ای که خانواده این دانشمند ایرانی متحمل شده‌اند، خانم معصومه جوانی مادر این محقق ایرانی اواخر اسفند ماه گذشته دچار سکته مغزی شده و بیش از ۵ ماه است که در بخش مراقبت‌های ویژه مرکز پزشکی الزهرا (س) اصفهان بستری است و با وجود اقدامات درمانی و مراقبتی انجام شده، حال عمومی مناسبی ندارد.

وی اظهار داشت: وزیر بهداشت از رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیر وضعیت سلامت و روند درمان این مادر چشم انتظار را جویا شده و متاسفانه طبق آخرین گزارش رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، وضعیت سلامت او کماکان مناسب نیست و در هوشیاری به سر نمی‌برد.

پایان پیام/