سال گذشته ۱۶ درصد کل جامعه پزشکی در اهدای خون مشارکت داشتند
مدیرعامل سازمان انتقال خون نوشت: سال گذشته میزان مشارکت جامعه پزشکی در اهدای خون و تامین نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های آن، حدود ۱۶ درصد کل جامعه فهیم پزشکی و متخصصان بود که یکی از افتخارات بزرگ در حس نوع دوستی و مشارکت اجتماعی این سرمایه‌های ارزنده کشورمان است.
تاريخ : سی ام مرداد 1398 ساعت 11:03   کد : 11837
به گزارش ایران پزشک، یادداشت علی اکبر پورفتح‌اله به مناسبت روز پزشک بدین شرح است:

«مصرف محافظه کارانه خون و فرآورده‌های آن یکی از رویکردهای مهم علمی و شناخته شده جهان در کاهش بار واکنش‌ها و عوارض ناشی از تزریق خون و تعدیل هزینه‌های درمان بیماران عزیز است که در این سال‌ها به عنوان یکی از اولویت‌های راهبردی سازمان انتقال خون ایران در دستور کار قرار گرفته است. از این فرصت شایسته بهره جسته و این روز گران‌قدر را به تمامی متخصصان محترم حرفه پزشکی که در حوزه درمان بیماران با به کارگیری الگوی مصرف بهینه خون و فرآورده‌های آن، یاری بخش کاهش بار بیماری بیماران عزیز میهن‌مان هستند تبریک و تهنیت می‌گویم.

در سال گذشته میزان مشارکت جامعه فرهیخته پزشکان در اهدای خون و تامین نیاز بیماران کشورمان به خون و فرآورده‌های آن، معادل حدود ۱۶ درصد کل جامعه فهیم پزشکان و متخصصان بوده است که این خود یکی از افتخارات بزرگ میهن عزیزمان در حس نوع دوستی و مشارکت اجتماعی این سرمایه‌های ارزنده کشورمان است.

بار دیگر روز پزشک را به تمامی تلاش‌گران متعهد عرصه پزشکی تبریک گفته و امید دارم بیش از پیش شاهد همیاری و همراهی پزشکان عزیز و توانگر کشورمان در اعتلای آرمان‌های سازمان انتقال خون ایران باشیم.»

پایان پیام/