وزارت بهداشت
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی و مرکز خدمات دانشجویی وزارت بهداشت موارد تخلف در زمینه انتقال دانشجویان از خارج را شناسایی و به دستگاه‌های نظارتی معرفی کرده است. امکان دارد همه موارد کشف نشده باشد و اگر افراد ادعایی مبنی بر بروز تخلف دارند، می‌توانند به وزارت بهداشت اعلام کنند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام ۲ هزار نفر هیات علمی تمام وقت به صورت پیمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از طرف سازمان اداری استخدامی صادر شده است.
رییس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: باید تلاش کنیم تا کودکان را از بیماری و مرگ نجات دهیم. در حال حاضر قوانین و سیاست‌ها، موجود و زمان اجرایی شدن آنها از سوی وزرای بهداشت منطقه فرارسیده است.
وزیر بهداشت گفت: کشورهایی که در زمینه مراقبت‌های بهداشتی اولیه در منطقه مدیترانه شرقی پیشرفت کردند باید به سایر کشورها کمک کنند، زیرا رفتن به سمت پوشش همگانی سلامت، بدون رسیدن به مراقبت‌های بهداشتی اولیه ممکن نیست.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: الگوبرداری از پویش کنترل فشار خون توسط کشورهای منطقه مدیترانه شرقی مطرح شده و حتی وزیر بهداشت یکی از کشورهای منطقه به ما گفت که برگزاری پویشی مانند پویش کنترل فشار خون برای آنها مانند یک آرزو است.
رییس کمیته فنی شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: دو ماه قبل بیانیه شیوه زندگی سالم توسط ایران پیشنهاد شده بود که این بیانیه توسط سازمان جهانی بهداشت به کشورهای منطقه مدیترانه شرقی فرستاده شد و امروز این بیانیه با عنوان «بیانیه تهران» توسط کشورهای مدیترانه شرقی تصویب شد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بازار سلامت ایران می‌تواند بازار اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا بازار سلامت محدود به حوزه سلامت نیست و حوزه‌هایی مانند حمل و نقل، هتلینگ و رستوران‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال و سال آینده می‌خواهیم در جمهوری اسلامی ایران، ریشه کنی مالاریا را جشن بگیریم و کل این تجربه را برای کنترل و حذف مالاریا در اختیار سودان قرار می‌دهیم.
نماینده یونیسف در ایران گفت: رویکرد خوب دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به موضوع سلامت و نگاه همه جانبه به مساله بهداشت مردم جای تبریک دارد.
وزیر بهداشت لبنان گفت: ایران را یک مرجع بین المللی برای واردات دارو به لبنان می‌دانیم و در این سفر نیز با شرکت‌های تولیدی داروی ایرانی برای گسترش همکاری‌های دارویی نشست‌های مشترکی برگزار کردیم.
وزیر بهداشت فلسطین گفت: با توجه به احترامی که به قانون بین‌المللی و دموکراسی قائل هستیم، توانسته‌ایم حمایت‌های بین‌المللی را به سمت خود جلب کنیم و از دولت ایران تشکر می‌کنیم که همواره از مردم فلسطین حمایت کرده‌اند.
وزیر بهداشت تونس گفت: آماده همکاری با ایران در زمینه تولید دارو هستیم. در زمینه تجهیزات پزشکی و گردشگری سلامت قرار است طرح نوسازی بیمارستان‌های تونس تا سال ۲۰۲۰ اجرا شود و علاقه‌مندیم که شرکت‌های ایرانی در این زمینه با ما همکاری کنند.
وزیر بهداشت عمان در دیدار با وزیر بهداشت کشورمان گفت: در حوزه ساخت دارو از انتقال تکنولوژی‌های جدید این حوزه استقبال می‌کنیم و می‌توانیم در حوزه‌های پژوهشی و علمی نیز همکاری‌های خوبی با ایران داشته باشیم.
معاون وزیر بهداشت گفت: بسیاری از کشورهای شرکت کننده در شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت مدیترانه شرقی درخواست دارند که تیم‌های سلامت ایران به کشورشان اعزام شوند تا بتوانند از این طریق با دستاوردهای حوزه سلامت ایران برای الگوبرداری بیشتر آشنا شوند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نباید دانشگاه را محل درآمد تصور کنیم تا به این دلیل، دانشجوی شهریه پردازی بگیریم که تفاوت علمی فاحش با دانشجوهای رتبه برتر داشته باشد.
رییس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: این عالی است که بتوانیم ۹۸ درصد داروها را در ایران تولید کنیم تا نیازی به واردات دارو نباشد که این موضوع به زیرساخت‌های موجود مربوط می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ایران توانست ۱۰ روز پیش، گواهینامه حذف سرخک را از سازمان جهانی بهداشت دریافت کند و این در حالی است که در ۶ ماهه ابتدایی سال میلادی جاری در اروپا و آمریکا بیش از ۹۰ هزار نفر به سرخک مبتلا شدند.
دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی گفت: در ایران از حدود ۳۵ سال پیش شبکه‌های بهداشتی درمانی توسعه پیدا کرد و این موضوع از افتخارات جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و تمام کسانی که از نظام مراقبت‌های اولیه سلامت ایران بازدید کردند به آن افتخار می‌کنند.
معاون حقوقی وزارت بهداشت گفت: معاونت آموزشی مصوبه کمیسیون موارد خاص خود را درباره جابه‌جایی دانشجویان دانشگاه آزاد از رشته دامپزشکی به رشته‌های پزشکی برای یک دوره را لغو کرده و دیوان عدالت اداری گفته بود باید مصوبه اجرایی شود و حالا این دستور موقت دیوان کن‌لم‌یکن شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه هیچ نقشی در زمینه جابه‌جایی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از رشته دامپزشکی به رشته‌های پزشکی نداشته و در نامه‌ای که به دانشگاه آزاد اسلامی ارسال کردیم هم اعلام شد که این کار خلاف قانون است و اجازه وزیر بهداشت وجود ندارد.
انتها123456