یادداشت سردبیر ایران پزشک به مناسبت هفته بیمه سلامت:

تعامل بیمه سلامت با بازوی قدرتمند رسانه قابل تامل و تقدیر است

تعامل بیمه سلامت با بازوی قدرتمند رسانه قابل تامل و تقدیر است
تاريخ:اول آبان 1397 ساعت 10:18   |   کد : 10589   |   مشاهده: 3624
سردبیر ایران پزشک به مناسبت هفته بیمه سلامت نوشت: نگاه ویژه سازمان بیمه سلامت به رسانه، نشان دهنده تعامل قابل قبول این سازمان با بازوی قدرتمند رسانه است. تعاملی که باید کلاس درسی ویژه برای همه سازمان‌ها چه در حوزه سلامت و چه در حوزه‌های دیگر باشد.
به گزارش ایران پزشک، متن یادداشت مریم مهران راد، سردبیر ایران پزشک به مناسبت هفته بیمه سلامت بدین شرح است:

قانون بیمه همگانی سلامت در کنار طرح تحول سلامت توانست بخش زیادی از نیازهای جامعه به خدمات درمانی را پاسخ بدهد. پاسخی که هرچند نیازمند پیش زمینه‌هایی برای اجرای مناسبت‌تر بود، اما در زمانی مناسب اجرایی شد.

اجرای قانون بیمه همگانی سلامت باید به همراه طرح پزشک خانواده، نظام ارجاع، راهنماهای بالینی و پرونده الکترونیک سلامت انجام می‌شد؛ اما با وجود کاستی‌ها در این چهار الزام بر زمین مانده، بیمه همگانی منجر به ایجاد رضایت مندی بخش زیادی از جامعه ایرانی شد. اتفاقی که بار مالی فراوانی را به سازمان‌های بیمه‌گر، از جمله سازمان بیمه سلامت تحمیل کرد، اما در نهایت و با تمام کاستی‌ها، باعث ایجاد حس حمایت در مردم شد.

فارغ از طرح بیمه همگانی سلامت، باید به فعالیت‌ها و اقدامات سازمان بیمه سلامت نیز توجه ویژه داشت. سازمانی که از دامان وزارت رفاه به وزارت بهداشت منتقل شد و مسیری متفاوت را طی یک سال اخیر طی کرد. هرچند این سازمان در حال حاضر نیازمند توجه ویژه سازمان برنامه و بودجه برای سال آتی است، اما نباید از روند منظم پرداختی‌ها، اجرای رفع هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای و فعالیت‌های دیگر آن به سادگی گذشت.

در کنار تمام این موارد، می‌توان به تعامل مناسب این سازمان با رسانه‌های سلامت نیز اشاره کرد که در نوع خود قابل تامل است. مدیرعامل این سازمان هر ماه بیش از دو ساعت برای گفت‌وگو و صحبت با خبرنگاران حوزه سلامت وقت می‌گذارد و اخبار مرتبط با این سازمان در تمام رسانه‌ها و بدون خودی و غیرخودی کردن، منتشر می‌شود. این نگاه ویژه به رسانه، نشان دهنده تعامل قابل قبول این سازمان با بازوی قدرتمند رسانه است. تعاملی که باید کلاس درسی ویژه برای همه سازمان‌ها چه در حوزه سلامت و چه در حوزه‌های دیگر باشد.

پایان پیام/

خبرنگار: مریم مهران راد

http://iranmd.com/news/1/10589
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان