رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس:

تغییرات مدیریتی سازمان غذا و دارو در راستای برنامه‌ها است

تغییرات مدیریتی سازمان غذا و دارو در راستای برنامه‌ها است
تاريخ:بيست و يکم دی 1397 ساعت 13:48   |   کد : 10875   |   مشاهده: 4845
رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس گفت: تغییرات در سازمان غذا و دارو به دنبال تغییر مدیریت در وزارت بهداشت بوده و ایرادی هم ندارد، زیرا هر مدیری این حق را دارد که مطابق با برنامه‌ها، ترکیب تیم مدیریتی خود را تعیین کند تا بتواند پاسخ‌گوی انتظارات باشد.
به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، همایون هاشمی درباره تغییرات مدیریتی در سازمان غذا و دارو افزود: اعمال تغییرات در سیستم مدیریتی بعد از تغییر در سطح مدیریت کلان هر مجموعه امری طبیعی است. زیرا قطعا مدیرانی را انتخاب می‌کنند که منطبق بر سیاست‌ها و نظریات‌شان باشد و اهدافی که در پی برنامه‌ریزی صورت‌گرفته از سوی این مدیران طراحی شده را پیگیری می‌کنند.

تشویق به صادرات دارو

هاشمی گفت: اگر امروز کارخانه‌ای برای تولید دارو در کشور ایجاد می‌شود نباید نگران موانع فروش محصولات آن باشیم، بلکه می‌توانیم این واحدها را تشویق به فعالیت در حوزه صادرات دارو کنیم. بسیاری از کشورهای دنیا صندوق‌هایی را برای حمایت از صادرکنندگان ایجاد کرده‌اند.

این نماینده مجلس بیان کرد: اگر در شرایط کنونی ظرفیت تولید دارو بالا رفته باشد، می‌توانیم با مدیریت صحیح این بخش، از آن در قالب صادرات به کشورهای هم‌جوار و ایجاد ارزش افزوده و برگشت سرمایه به صورت دلار استفاده کنیم که اقدامی موثر در جهت تامین منابع مالی مورد نیاز کشور خواهد بود.

وی افزود: بسیاری از کشورها نیز که در تولید برخی اقلام دارویی به برند تبدیل شده‌اند، در گام نخست اولویت‌های داخلی خود را مورد سنجش قرار داده و نیازشان را تامین کرده‌اند و در نهایت برای صادرات محصولات اقدام کرده‌اند.

اولویت اول کارخانه‌های داروسازی کشور

رییس فراکسیون غذا و دارو مجلس اظهار کرد: اولویت اول کارخانه‌های فعال در صنعت داروسازی، تامین نیازهای داخلی کشور است و بعد از آن هم قطعا می‌توانند با افزایش خط تولید به دنبال صادرات محصولات خود باشند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم برای توسعه صادرات برنامه‌ریزی کنیم باید در جهت افزایش ظرفیت تولید محصولات کارخانه‌ها گام برداریم و چنانچه در این زمینه با کمبود تولیدات مواجه شویم، برنامه‌ای برای صادرات وجود نخواهد داشت.

پایان پیام/

http://iranmd.com/news/1/10875
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان