معاون درمان سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

راه اندازی منشی الکترونیک در مراکز درمانی تامین اجتماعی

راه اندازی منشی الکترونیک در مراکز درمانی تامین اجتماعی
تاريخ:بيست و يکم بهمن 1397 ساعت 10:10   |   کد : 11047   |   مشاهده: 8553
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: به منظور رفاه حال بیمه شدگان و مستمری بگیران، طرح منشی الکترونیک تا یک ماه آینده در تمام مراکز درمانی و بیمارستانی ملکی این سازمان راه اندازی می‌شود.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، مهدی درخشان درباره این طرح افزود: مرحله آزمایشی طرح منشی الکترونیک امسال در ایام دهه فجر و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان هرمزگان راه اندازی شد.

وی بیان کرد: تلاش سازمان تامین اجتماعی این است که تا یک ماه آینده تمام مراکز ملکی این سازمان به منشی الکترونیکی مجهز شود. با راه اندازی این امکان، دیگر در اتاق پزشکان منشی وجود نخواهد داشت و مردم از طریق الکترونیک نوبت خواهند گرفت و با استفاده از یک تابلوی الکترونیک نوبت خودشان را رویت و رعایت خواهند کرد.

درخشان ادامه داد: طرح منشی الکترونیک در تمام مراکز ملکی تامین اجتماعی اجرا خواهد شد. سازمان تامین اجتماعی این طرح را در مراکز درمانی و بیمارستانی وابسته به این سازمان اجرایی می‌کند. البته در دیگر مراکز درمانی و بیمارستانی که متعلق به وزارت بهداشت است، باید اقدامات و زیرساخت‌های لازم فراهم تا طرح اجرا شود.

وی درباره تحولات حوزه درمان تامین اجتماعی در 40 سال گذشته گفت: در دو بخش این موضوع را باید بررسی کنیم؛ یکی افزایش کمی که تفاوت زیادی داشته، ولی آن‌چه بیش از بحث کمیت به آن توجه شده، این است که در بخش درمان تامین اجتماعی به تامین زیرساخت‌ها توجه زیادی شده است.

درخشان نمونه توجه به موضوع کیفیت خدمات در تامین اجتماعی را در بحث نسخه الکترونیک و تشکیل پرونده سلامت الکترونیک در مراکز ملکی این سازمان دانست و افزود: در این خصوص تامین اجتماعی یکی از سازمان های بیمه گر پیشرو در ارائه خدمات الکترونیک به بیمه شدگان و مستمری بگیران است.

وی با بیان این‌که توجه به زیرساخت‌های درمانی یک مساله بسیار مهم است، اظهار کرد: این زیرساخت‌ها باید اجرایی شود تا در آینده گسترش خدمات در حوزه درمان تامین اجتماعی را شاهد باشیم.

درخشان در ادامه به تحولات در حوزه درمان در این 40 سال اشاره کرد و گفت: باید مسائل را به صورت نسبی دید؛ به صورت نسبی خدمات خوب است، اما به طور مسلم انتظارات و حق مردم خیلی بیشتر از این است و ما تلاش می کنیم که در این مسیر رو به جلو حرکت کنیم.

سازمان تامین اجتماعی با حدود 42 میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، 18 نوع خدمت بیمه ای و درمانی به افراد زیرپوشش ارائه می‌دهد. این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است و 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی، بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند. بخش بیمه ای تامین اجتماعی 480 شعبه در سراسر کشور دارد و خدمات بیمه ای این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود.

پایان پیام/

http://iranmd.com/news/1/11047
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان