معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد:

آموزش همگانی و اجرای سطح‌بندی یکی از مسیرهای کاهش هزینه‌های سلامت

آموزش همگانی و اجرای سطح‌بندی یکی از مسیرهای کاهش هزینه‌های سلامت
تاريخ:ششم مرداد 1397 ساعت 12:45   |   کد : 10221   |   مشاهده: 2165
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: اگر پرونده الکترونیک سلامت، راهنماهای بالینی، نظام ارجاع و پزشک خانواده به درستی و کامل اجرا شود، به شکل قابل توجهی هزینه‌های نظام سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر منطقی خواهد شد.
به گزارش ایران پزشک، سعید نمکی درباره کاهش هزینه‌های نظام سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر گفت: به جز اجرای پزشک خانواده، نظام ارجاع، پرونده الکترونیک و راهنماهای بالینی، یکی دیگر از بهترین مسیرها برای کاهش هزینه‌های سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر، آموزش همگانی سلامت و اجرای ساختار سطح‌بندی در سطح یک و دو خدمات است.

وی افزود: سطح‌بندی خدمات در حال حاضر در چند استان آغاز شده و امیدواریم تا شهریور ماه حدود 50 درصد کشور تحت پوشش سطح‌بندی خدمات قرار بگیرد.

نمکی تاکید کرد: اگر پرونده الکترونیک سلامت، راهنماهای بالینی، نظام ارجاع و پزشک خانواده به درستی و کامل اجرا شود، به شکل قابل توجهی هزینه‌های نظام سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر منطقی خواهد شد.

معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت طی سال‌های اخیر سهم سلامت از GDP را از 6 به بالای 9.5 درصد رسانده، اما باز هم مردم گلایه دارند؛ در نتیجه منطقی‌ترین راه کنترل هزینه‌ها، اجرای این چهار مورد است.

پایان پیام/

https://iranmd.com/News//10221
Share

برچسب ها :  ایران پزشک
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان