رکوردزنی آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران

رکوردزنی آمار مرگ بر اثر کرونا در ایران
تاريخ:نهم تير 1399 ساعت 15:37   |   کد : 13049   |   مشاهده: 50208
بر اساس اعلام وزارت بهداشت در ٢۴ ساعت گذشته ١۶٢ بیمار در اثر کرونا جان باختند که این آمار رکوردی تازه از لحاظ تعداد کشته‌ها بر اثر کرونا در ایران به حساب می‌آید.
به گزارش ایران پزشک، پیش از این بیشترین جان باخته بر اثر ویروس کرونا در ایران در ٢۴ ساعت، ١۵٨ نفر و مربوط به ۱۶ فروردین ۹۹ بود.

همچنین پیش از این، روز هفتم فروردین ۹۹ با ۱۵۷ فوتی در رتبه دوم از لحاظ فوت در یک روز قرار داشت که حالا این روز، به رتبه سوم رفته است.
بیشترین تعداد مبتلا در یک روز نیز مربوط به ۱۵ خرداد ۹۹ می‌شود. در این روز ۳ هزار و ۵۷۴ ابتلای قطعی به ویروس کرونا در یک روز شناسایی شده است.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت در ۹ تیر ۹۹، جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسیده است. همچنین تا این تاریخ، ۱۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.
متاسفانه عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده نکردن از ماسک، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، سفرهای غیرضروری و شرکت در مراسم عزا و عروسی باعث افزایش ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا در کشور شده است.

تاکنون واکسن یا داروی مستقیمی برای ویروس کرونا تولید یا کشف نشده و تنها راه مقابله با کرونا در جهان، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

پایان پیام/

https://iranmd.com/News//13049
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان