سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

بلیط اتوبوس از دوشنبه با کارت ملی فروخته می‌شود

بلیط اتوبوس از دوشنبه با کارت ملی فروخته می‌شود
تاريخ:اول آذر 1399 ساعت 23:04   |   کد : 13747   |   مشاهده: 1143
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: فروش بلیط اتوبوس‌ها از دوشنبه به سیستم وزارت بهداشت وصل می‌شود و همه باید با کارت ملی بلیط اتوبوس تهیه کنند که در این صورت به بانک اطلاعات ما متصل و وضعیت تست مثبت فرد بررسی می‌شود.
به گزارش ایران پزشک، علی رضا رییسی در یک برنامه زنده تلویزیونی افزود: مشکلی که وجود داشت این بود که افراد با کارت ملی بلیط اتوبوس نمی‌خریدند. از دوشنبه بلیط اتوبوس با کارت ملی فروخته می‌شود.

وی ادامه داد: 840 هزار تراکنش در دو روز اخیر صورت گرفته و از بانک اطلاعاتی ما اطلاعات دریافت کرده‌اند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در قطار رجا امروز از صبح 69 نفر مثبت بودند که اجازه ندادند سوار قطار شوند.

رییسی اظهار کرد: 1400 نفر از رانندگان اسنپ و تپسی مثبت بودند و از سوار کردن مسافر منع شدند.

وی افزود: اگر مردم وقتی بیرون می‌آیند، کارت ملی همراه‌شان باشد، بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود. در ورودی، بارکد کارت ملی اسکن می‌شود و نشان می‌دهد که فرد مشکلی ندارد و می‌تواند وارد اتوبوس یا مسجد یا پاساژ شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: محدودیت و تعطیلی کسب و کار راه حل نیست. مجبوریم این کار را انجام بدهیم. مردم باید رعایت کنند. 79 میلیون نفر تحت تاثیر این طرح در شهرهای قرمز و نارنجی و زرد قرار گرفته‌اند.
رییسی ادامه داد: هر هفته ارزیابی انجام شده و بر اساس شرایط، محدودیت اعمال می‌شود. الان مشاهده می‌شود که خیابان‌ها کاملا خلوت است، اما از درون خانه‌ها خبر نداریم. باید بدانیم که بیش از نیمی از موارد ابتلا به دلیل دورهمی‌های خانوادگی است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مسئولیت اجتماعی واقعا اهمیت دارد. خواهش ما این است که مردم رعایت کنند.

پایان پیام/

https://iranmd.com/News//13747
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان