سازمان غذا و دارو:

مرغ‌ها تریاکی نیستند

مرغ‌ها تریاکی نیستند
تاريخ:بيست و يکم مهر 1400 ساعت 20:57   |   کد : 24898   |   مشاهده: 198
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: به مرغ‌ها هورمون یا تریاک داده نمی‌‌شود و تنها چیزی که داده می‌شود، آنتی ‌بیوتیک است که بیمار نشوند، زیرا رشدشان بسیار سریع است و باید همراه غذا، آنتی بیوتیک بخورند که وجود آن را هم در گوشتِ مرغ بررسی کردیم و در هیچ موردی باقی ‌مانده ‌در مرغ وجود نداشت و اگر بود در حد مجاز بود.
به گزارش ایران پزشک، حسین عزیزی در نشست خبری که در وزارت بهداشت و به مناسبت فرارسیدن روز جهانی غذا برگزار شد، افزود: این موضوع را مدیر دفتر سلامت وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد که البته ایشان قبلا رییس سازمان دامپزشکی بود، اما رییس فعلی سازمان دامپزشکی این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که چنین چیزی نیست.

وی ادامه داد: ما هم طبق بررسی‌ هایی که انجام دادیم و با آزمایش گوشتِ مرغ، اثری از این قضیه ندیدیم. فکر می‌ کنم که این موضوع بیشتر جنبه شایعه دارد و شاید خیلی کار کارشناسی روی آن انجام نشده و فردی که این موضوع را مطرح کرده، بهتر بود که ابتدا بررسی‌ ها را انجام می ‌داد و با مدارک و مستندات این موضوع را اعلام می‌ کرد.
عزیزی اظهار کرد: این مباحث مقداری منجر به تشویش اذهان عمومی می‌ شود و ما دوست نداریم که به هیچ عنوان مطالبی مطرح شود که قبل از اینکه ثابت شده باشد، منجر به تشویش اذهان عمومی شود. بنابراین ما این موضوع را تکذیب می ‌کنیم. هورمون‌ ها هم که سال‌ ها است مطرح شده، چنین چیزی اصلا نیست و به مرغ ‌ها هورمون یا تریاک داده نمی‌ شود.
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: درباره افزودنی ‌ها و سموم شاید فرآورده ‌ای را پیدا نکنیم که اصلا در آنها وجود نداشته باشد، بلکه هر یک از این‌ها حد مجاز دارند. در این مورد هیچ‌کدام از حد مجاز خارج نبوده و از نظر سلامتی مورد تایید است و مشکلی ندارد.

پایان پیام/

https://iranmd.com/News//24898
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان