عین اللهی: دارویار شکست بخورد، من شکستش ندادم

عین اللهی: دارویار شکست بخورد، من شکستش ندادم
تاريخ:سوم آبان 1401 ساعت 19:10   |   کد : 25701   |   مشاهده: 339
وزیر بهداشت گفت: اگر طرح دارویار شکست بخورد، من شکستش ندادم، بلکه سازمان‌هایی که باید کمک کنند و نکردند آن را شکست دادند، زیرا این موضوعات به کمک همگانی نیاز دارد.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، بهرام عین اللهی در مراسم روز ملی بیمه سلامت درباره طرح دارویار افزود: در حوزه دارو و برای تهیه دارو ارز ترجیحی می‌دادیم، اما به جای ۸۲ میلیون نفر جمعیت کشورمان، ۴۰۰ میلیون نفر را پوشش می‌دادیم. عراق، افغانستان و کشورهای همسایه، همه داروی ما را داشتند و ما با ارز ۴۲۰۰ داشتیم به کشورهای دیگر دارو می‌دادیم.

وی ادامه داد: تعدادی جوان دانشگاهی یک حرکت دیجیتالی انجام دادند و طرح دارویاری راه افتاد. همچنین در بحث نسخه الکترونیک ۱۰ درصد نسخه الکترونیک داشتیم که اکنون به ۹۸ درصد رسیده است. در عین حال پیشنهادم این بوده که پرونده الکترونیک را هم از بیماران صعب‌العلاج شروع کنیم که جمعیت کمتری دارند. نسخه الکترونیک کافی نیست و باید پرونده الکترونیک هم راه‌اندازی شود.

عین‌اللهی گفت: ما کار را از جایی شروع کردیم و ممکن است بتوانیم در آینده به شرایط بهتری برسیم. در کوتاه مدت راهی جز این نداشتیم. مردم گاهی مجبور بودند خانه‌شان را برای درمان بفروشند و ما مجبوریم به سرعت راهی پیدا کنیم. همه باید پای کار بیایند وگرنه به تنهایی امکان پذیر نیست و همه باید باهم کمک کنند تا به قشر ضعیف جامعه خدمت ارائه کنیم. مطمئنم دارویاری شروع خوبی خواهد بود.

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح دارورسان نیز گفت: بارها گفتیم که ما داریم دارو را تامین می‌کنیم، اما مردم با زحمت دارو را تهیه می‌کنند. دانشگاه علوم پزشکی تهران پیش قدم شدند و بقیه هم می‌توانند بعد از پایلوت طرح دارورسان را انجام دهند.

پایان پیام/

https://iranmd.com/News//25701
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان