ترجمه
بیش از ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پارکینسون مبتلا هستند و حالا تحقیقات جدید نشان می‌دهند که ساعت‌های هوشمند می‌توانند برای اندازه گیری تغییرات علائم اولیه این بیماری در طول زمان کمک کننده باشند.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بزرگسالان با افزایش سن، کندتر حرکت می‌کنند تا به حفظ انرژی کمک کنند و دانشمندان بر این باور هستند که یافته‌های جدید می‌تواند به ابزارهای تشخیصی جدید برای بیماری‌هایی مانند پارکینسون و ام اس سودمند باشد.
محققان می‌گویند مصرف حدود نیم قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز ممکن است خطر مرگ ناشی از زوال عقل را کاهش دهد و همچنین مطالعات زیادی وجود دارد که طیف وسیعی از فواید سلامتی روغن زیتون را نشان می‌دهد.
جوش‌ها ممکن است به دلایل مختلف در صورت ما ظاهر شوند و از طرفی محصولات مختلفی برای از بین بردن جوش تبلیغ شده و به فروش می‌روند، اما آیا تمام این محصولات در رفع جوش صورت موثر هستند و مهم‌تر این‌که آیا باید لذت ترکاندن جوش را کنار بگذاریم؟
بر اساس آمارهایی که وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرده، تعداد مجموع بیماران جدید مبتلا به ایدز و سایر ناقلان اچ آی وی در این کشور به ۹۶۰ نفر رسیده که در این میان ۸۴ درصد از ناقلین جدید از طریق رابطه جنسی به این ویروس مبتلا شده‌اند.
بیشتر وقت‌ها پس از خوردن یک وعده غذایی، احساس کسلی می‌کنید و دل‌تان می‌خواهد بخوابید، به این حالت رکود، خواب آلودگی پس از غذا یا کمای غذایی می‌گویند و گویا ریشه دیرینه در رفتار انسان‌ها داشته و در واقع به رفتارهای اجتماعی و فرهنگی ما بر می‌گردد.
سازمان غذا و داروی آمریکا پس از چند دهه، داروی اکسوا را که به گفته شرکت سازنده، از بروز اختلال در عملکرد جنسی و افزایش وزن جلوگیری می‌کند، برای درمان اختلال افسردگی تایید کرده است.
متخصصان نگران هستند که ایمنی در برابر واکسیناسیون کرونا و عفونت‌های قبلی در بسیاری از افراد کم رنگ شده و در نتیجه به این فکر می‌کنند که تزریق یک دوز واکسن جدید کرونا می‌تواند جان بسیاری از افراد را نجات بدهد.
برای چندین دهه، پیشگیری از تب دنگی در هندوراس به معنی آموزش مردم برای ترس از پشه و اجتناب از نیش آنها بود، اما اکنون مردم این کشور درباره یک راه موثرتر برای کنترل بیماری تب دنگی آموزش می‌بینند که بر خلاف همه چیزهایی‌ست که تاکنون یاد گرفته‌اند.
سیستم مراقبتی و بهداشتی ملی انگلستان در یک برنامه بزرگ برای جلوگیری از سکته مغزی و حملات قلبی، کنترل فشار خون را در جوامع محلی مانند آرایشگاه‌ها و مساجد اجرایی می‌کند و این در حالی است که پویش ملی کنترل فشار خون در سال ۱۳۹۸ در ایران اجرا شد.
محققان در ایالات متحده آمریکا پس از ۸ سال تحقیق روی ۱۳ هزار فرد ۵۰ سال به بالا متوجه شدند که زندگی هدفمند می‌تواند خطر مرگ زودرس را در افراد کاهش دهد.
این روزها همه فقط به محتویات بطری‌های واکسن کرونا فکر می‌کنند و کمتر پیش می‌آید که کسی به خود این بطری‌ها توجه کرده و دنبال این باشد که این بطری‌ها چه شرایطی باید داشته باشند که در فرآیند پر شدن میلیاردها دوز واکسن کرونا در بازه زمانی محدود دچار شکستگی نشده و تحمل شرایط مختلف را داشته باشند و در عین حال، کار به سرعت پیش برود.
مرگ‌بارترین ماه شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا با نشانه‌هایی از پیش‌رفت به پایان رسیده و موارد ابتلا به کرونا و بستری در بیمارستان‌های این کشور در حال کاهش بوده و این در حالی است که واکسیناسیون کرونا نیز سرعت می‌گیرد.
محققان دریافتند که ترکیب دو واکسن کرونا «اسپوتنیک وی» و «آکسفورد آسترازنکا» می‌تواند محافظت خوبی در برابر ویروس جهش یافته کووید ۱۹ ایجاد کند.
یک اپلیکیشن سوییسی برای هشدار به کاربران طراحی شده که هر کاربر می‌تواند در آن به صورت خوداظهاری اعلام کند به کرونا مبتلاست و به سایر کاربران نیز هشدار می‌دهد که فاصله فیزیکی خود را حفظ کنند.
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در توییتر خود نوشت: تعداد موارد جدید ابتلا به سل در سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال کاهش است.
سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی سالمندان برای بهبود مراقبت از آنان نرم افزار دیجیتال راه اندازی می‌کند. این نرم افزار با استفاده از ابزارهایی مانند یک کتابچه جدید، آموزش کارمندان بهداشت و درمان و نیز مددکاران اجتماعی را برای رفع بهتر نیازهای متنوع سالمندان تسریع می‌کند.
میلیون‌ها بیمار هر سال به دلیل مراقبت‌های بهداشتی غیر ایمن در سراسر جهان آسیب می‌بینند و این امر منجر به مرگ سالانه 2.6 میلیون نفر در کشورهای با درآمد متوسط می‌شود. بیشتر این مرگ و میرها قابل اجتناب هستند.
سپسیس مسیر نهایی مشترک همه عفونت‌های حاد است و زمانی که بدن به یک عفونت واکنش نشان می‌دهد، موجب آسیب به بافت‌ها و اندام‌های خود می‌شود. سپسیس سالانه موجب کشته شدن میلیون‌ها نفر در جهان می‌شود.
چرا می‌توانید نام بهترین دوست دوران کودکی خود را که سال‌ها ندیده‌اید به خاطر بسپارید، اما به راحتی نام شخصی را که چند لحظه پیش با او ملاقات کرده‌اید فراموش می‌کنید؟ به عبارت دیگر، چرا بعضی از خاطرات در چند دهه پایدار هستند، در حالی‌که برخی دیگر در عرض چند دقیقه محو می‌شوند؟
12