بیمه
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر دو میلیون بیمار صعب العلاج در سامانه‌های بیمه سلامت نشان دار شده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و البته افراد بیشتری هم تحت پوشش صندوق بیمه صعب العلاج قرار دارند که هنوز نشان دار نشدند.
دبیر شورای عالی نظام پزشکی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاون فنی و نظارت این سازمان اعلام کرد که به دلیل عدم اجرای تعهدات سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات، جلسه‌ای با مسئولان این سازمان جهت رفع مشکل برگزار شود.
مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی از برگزاری آزمون استخدامی سازمان تامین‌ اجتماعی در فروردین ماه ۱۴۰۳ برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای بیمه‌ای و درمانی این سازمان خبر داد.
معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بر اساس اطلاعات سامانه نسخه الکترونیک، پُرمصرف‌ترین داروهای کشور در سال جاری داروی بیماران قلبی و عروقی و دیابتی است.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت را تشریح کرد و گفت: بیماران برای درخواست ثبت نشان می‌توانند وارد سامانه شهروندی بیمه سلامت شوند.
امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران در جهت برنامه ریزی و هماهنگی در زمینه تقویت ارتباطات و همکاری‌های بین المللی، نشست برخطی را در با اداره بیمه مراقبت بلند مدت سالمندان چین با موضوع بیمه پایه سلامت سالمندی با تاکید بر بیمه مراقبت بلند مدت سالمندان، برگزار کرد.
بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی، سید مرتضی ادیانی را به عنوان عضو جدید هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران منصوب کرد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تنها یک سوم تعرفه‌های پزشکی به عنوان دستمزد محسوب می‌شود که شامل دستمزد پزشکان و پرستاران بوده و همچنین دو سوم باقیمانده برای سایر موارد یعنی هزینه هتلینگ، ملزومات و تجهیزات است.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت، جزییات ثبت اطلاعات شیر خشک‌های معمولی در پنل بیمه سلامت را تشریح کرد و گفت: از یازدهم بهمن امسال، شیرخشک‌های معمولی توسط داروخانه‌ها برای مصرف کنندگان در پنل سازمان بیمه سلامت ثبت و کنترل اصالت می‌شود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از هزینه سالانه حدود یک هزار میلیارد تومان برای جامعه تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: حدود ۵۰ میلیارد تومان از این هزینه به توانبخشی اختصاص دارد.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، خدمات صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج برای مبتلایان به تالاسمی را تشریح کرد و گفت: بیماران تالاسمی نشان دار شده می‌توانند از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.
گفته می‌شود سالانه حدود ۱.۵ میلیارد دلار ارز برای تامین مواد اولیه تجهیزات پزشکی به نرخ‌های مختلف در کشور هزینه می‌شود و ارزش بازار تجهیزات پزشکی ایران نیز حدود ۴ میلیارد دلار است اما وضعیت تولید، واردات، تهیه و تامین تجهیزات در کشور چندان جالب به نظر نمی‌رسد و نیازمند اقدام فوری و اساسی مانند حذف ارز ترجیحی و خرید انبوه توسط بیمه‌هاست.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات تعهدات بیمه سلامت در حوزه سوختگی را تشریح کرد و گفت: پوشش بیمه‌ای داروها بر اساس بسته خدمتی، مورد تعهد سازمان‌های بیمه گر پایه محاسبه و پرداخت می‌شود.
در جلسه امروز شورای عالی بیمه سلامت با حضور همه اعضا، وزیر بهداشت، معاون درمان وزارت بهداشت، نمایندگان بیمه‌ها، سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری استخدامی، رییس کل سازمان نظام پزشکی، معاون فنی و نظارت نظام پزشکی و مدیرکل اقتصاد سلامت سازمان نظام پزشکی، نرخ تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی با رای اکثریت اعضا تصویب شد.
اوایل آبان ماه امسال بود که پوشش بیمه‌ای خدمات روانشناسی به صورت رسمی اعلام شد، اما بسیاری از روانشناسان بالینی و سلامت همچنان اطلاعی از جزییات نداشته و نمی‌دانند چطور می‌توانند خدمات خود را با پوشش بیمه‌ای به مراجعه کنندگان ارائه کنند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از هزینه کرد ۵۰ میلیارد تومانی این سازمان در حوزه فیزیوتراپی و توانبخشی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: ۴ هزار و ۲۶۱ مرکز توانبخشی طرف قرار داد بیمه سلامت هستند.
 
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت جزییات پوشش بیمه‌ای خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی را تشریح کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اصلی سازمان بیمه سلامت ایران پوشش خدمات توانبخشی بیماران خاص و صعب العلاج است.
 
رییس فراکسیون جمعیت و خانواده مجلس گفت: صندوق بیماران خاص و صعب العلاج بیمه سلامت طی سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ خدماتی را به بیماران ارائه داد که با توجه به اختصاص سالانه ۷ هزار میلیارد تومان بودجه به دنبال آن هستیم که منابع آن را برای سال آینده افزایش دهیم و به ۹ هزار میلیارد تومان برسانیم.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: به دلیل مشکلاتی که برای بیمه شدگان سازمان در زمینه تامین تجهیزات پزشکی رخ داده، این سازمان آمادگی دارد که در راستای خرید راهبردی خدمات سلامت، خرید انبوه تجهیزات پزشکی را انجام بدهد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: گام‌های خوبی برای شکل گیری پرونده الکترونیک سلامت نیز برداشته شده و باید تلاش کنیم که علاوه بر نسخه الکترونیک، پرونده الکترونیک نیز برای بیمه شدگان شکل بگیرد.
انتها123456