بیمه
مجمع سالیانه سازمان بیمه سلامت ایران با حضور اعضای مجمع، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره این سازمان برگزار شد.
یکی از رویکردهای سازمان بیمه سلامت در راستای مشتری مداری، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات با کیفیت به بیمه شدگان، استقرار سازمان الکترونیک بود که در این جهت سامانه 1666 با هدف ارتباط مستقیم با بیمه شدگان شکل گرفت.
نظام‌های سلامت جهان باید برنامه‌های خود را به شکلی سازماندهی کنند که خدمات ضروری سلامت با کیفیت مناسب و با بیشترین پوشش بیمه‌ای برای بخش بزرگی از جمعیت یا همه جمعیت کشور فراهم باشد و این حفاظت مالی در کنار پوشش جمعیت و خدمات، عدالت در دسترسی به خدمات سلامت را تضمین می‌کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کشوری را سراغ نداریم که در کمتر از ۸ سال نسخه الکترونیکی پیاده کرده باشد و مهلتی که ما برای اجرای این برنامه گرفتیم تا ابتدای دی ماه ۱۴۰۰ است و در نتیجه به مراکز اعلام کردیم از اول دی ماه هیچ پرداخت غیر الکترونیک از طرف بیمه‌ها انجام نمی‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت هفته سالمندان نوشت: بر اساس پژوهش‌های انجام شده، افراد در سالمندی درصد بیشتری از درآمد خود را به سلامت اختصاص می‌دهند و با توجه به سالمند شدن جمعیت کشور، اهمیت توجه به هزینه‌های سلامت و پوشش بیمه‌ای خدمات بیش از پیش آشکار می‌شود.
رییس سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان‌های بیمه‌گر در یک سال اخیر اقدامات و حرکات خوبی در زمینه نسخه نویسی الکترونیک انجام دادند و همچنین این سازمان‌ها در زمینه سخت افزار، نرم افزار و آموزش برای اجرای بهینه‌تر این طرح می‌توانند کمک‌های فراوانی انجام بدهند.
مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ گفت: بیمه شدگان شرکت آتیه سازان حافظ می‌توانند هرگونه انتقاد و پیشنهاد و مشکلات خود را با شماره تلفن ۰۲۱۷۵۰۱۳ مطرح کنند تا اگر به طور مثال از بیمه شدگان، کپی شناسنامه یا کارت ملی خواسته شد، با این موارد برخورد شود.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه‌های مربوط به نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک از فروردین ۱۴۰۰ تا مرداد ماه پرداخت شده و در زمینه نظام ارجاع و پزشک خانواده نیز تا شهریور سال جاری پرداخت صورت گرفته است.
معاون سازمان بیمه سلامت گفت: هر دو برنامه نسخه نویسی الکترونیک و نظام ارجاع بیمه‌ای که در یک سال اخیر در سازمان بیمه سلامت به طور جدی پیگیری و اجرایی شده، جزو اولویت‌های وزارت بهداشت در دولت سیزدهم بوده و این همراستایی افق روشنی در اجرای برنامه سازمان به وجود می‌آورد.
رییس انجمن کار درمانی گفت: اگر توانبخشی در زمان طلایی انجام نشود، معلولیت تشدید می‌شود، زیرا توانبخشی یک درمان اولیه و پیشگیری کننده از بروز معلولیت شدید است و در این زمینه اهمیت پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی مشخص می‌شود.
مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: چاره‌ای جز حرکت به سمت الکترونیکی شدن برخی از خدمات سلامت و نسخه نویسی الکترونیک نداریم و با توجه به محدودیت و هدر رفتن منابع، نظام‌های سلامت دنیا در حال حرکت به این سمت هستند.
دبیرخانه شورای‌ عالی بیمه سلامت با ارسال نامه‌ای، رایگان شدن خود پرداخت (فرانشیز) تست تشخیصی کووید ۱۹ را به مراکز درمانی و تشخیصی کشور اعلام کرد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از سازمان‌های بیمه گر انتظار داریم موانع و مشکلات اجرای نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی را به مجلس گزارش کنند‌.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس یافته‌های موجود، داروی فاویپیراویر تاثیری بر درمان کرونا ندارد و از پوشش بیمه‌ای خارج شد.
کارشناسان بیمه در امارات متحده عربی خواستار تصویب قانونی شدند که فروش بیمه نامه‌های تحت پوشش مراقبت‌های روانی را برای بیمه گذاران اجباری کند.
معاون سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس قانون، ارائه خدمات سلامت با پوشش بیمه‌ای توسط سازمان‌های بیمه گر نیازمند تصویب در شورای عالی بیمه سلامت است و به همین دلیل پس از اخذ مصوبه این شورا، تست کرونا برای بیمه شدگان رایگان خواهد بود و فرانشیز مربوطه توسط بیمه‌ها پرداخت می‌شود.
جمعیت ایران در حال حاضر در مرحله انتقال از جوانی به سالخوردگی قرار دارد و با توجه به کاهش سریع باروری در چند دهه اخیر و پیش بینی افزایش درصد سالمندان جامعه در سال‌ های آتی، برنامه ریزی آینده محور برای حل مشکلات سالمندان و مواردی مانند بیمه سالمندی ضروری است.
شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه گر شامل سازمان بیمه سلامت ایران، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آمادگی دارند تا هزینه تست کرونا را در آزمایشگاه‌های طرف قرارداد به طور کامل پرداخت کنند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در راستای فرمایش امروز مقام معظم رهبری درباره رایگان شدن تست‌های تشخیصی کرونا اعلام کرد که این سازمان آمادگی کامل جهت اجرای آن را دارد.
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت روز خبرنگار نوشت: خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و پرچم داران شفافیت و روشنگری هستند و تلاش‌های آنان در این دوران سخت و دشوار شیوع بیماری کرونا ستودنی است.
انتها123456