بیمه
مدیران عامل سابق سازمان بیمه سلامت در نامه‌ای به رییس جمهوری ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری و مشاوره، خواستند تا برای محدودیت تردد درون شهری و برون شهری فکری شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از کاهش زمان پاسخ ارزیابی وسع برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا به ۲۴ ساعت خبر داد.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دو اقدام اصلی دولت در مقابله با کرونا بیان کرد: تاکنون ۱۶۰۰ میلیاردتومان به ستاد ملی مقابله با کرونا و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پرداخت شده است.
کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی از پرداخت کامل مطالبات بیمه سلامت تا پایان بهمن ماه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: خدمات تغذیه‌ای بالینی در بیمارستان‌ها تحت پوشش بیمه نیست و این در حالی است که اگر خدمات تغذیه‌ای تحت پوشش قرار گرفته و به آن توجه شود، بیمه‌ها عواید زیادی از محل صرفه جویی طول مدت زمان بستری بیماران خواهند داشت.
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان بیمه سلامت گفت: مکانیزه سازی فرایندهای حراست موجب تسریع و تسهیل در ارائه خدمات سازمان به بیمه شدگان می‌شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که تا هفته آینده بدهی این سازمان به مراکز درمانی به طور کامل تسویه می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از بودجه کشور مطالبه داریم و در واقع حدود ۴۰ درصد بودجه امسال را هنوز دریافت نکردیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای آزمایشی طرح مشوق بیمه‌ای برای بیمه شدگان به صورت آزمایشی از اسفند ماه امسال در استان گلستان و سپس زنجان آغاز می‌شود.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت گفت: راهنماهای بالینی و استانداردهای ابلاغی درباره تشخیص و درمان هر بیماری، ملاک عمل برای خرید خدمات سلامت توسط سازمان‌های بیمه‌گر است.
پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان درمان کشور صبح امروز و با حضور وزرای بهداشت و ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل سازمان بیمه سلامت افتتاح شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در افق ۱۴۰۰ قرار است استفاده از کاغذ در سازمان بیمه سلامت به حداقل برسد که این اقدام با استقرار سازمان الکترونیک ممکن است.
وزیر بهداشت گفت: اگر نسخه پیچی الکترونیک مستقر نشود، نسخه نویسی الکترونیک معنی ندارد و در حال حاضر ۱۰ هزار داروخانه کشور امکان نسخه پیچی الکترونیک را دارند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان باعث حذف ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار همپوشانی بیمه‌ای شده و این موضوع باعث صرفه جویی بزرگی در منابع کشور می‌شود که با این صرفه جویی‌ها می‌توانیم ۲۰ ماهواره ظفر دیگر بسازیم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در مقابل جامعه درمانی تعهدی مبنی بر پرداخت به موقع داریم و ۷ ماه قبل به وزیر بهداشت گفتم بدهکاری هستیم که می‌خواهد بدهی خود را پرداخت کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۳۳ هزار مرکز ارائه دهنده خدمت به سیستم استحقاق سنجی متصل شدند و تاکنون ۹۵ میلیون استعلام انجام شده است.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت از افزایش دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با این سازمان در راستای کاهش تصدی گری و واگذاری خدمات بیمه گری به این دفاتر خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت معتقد است که ارائه خدمات سلامت بر اساس راهنماهای بالینی بخشی از خرید راهبردی خدمات سلامت محسوب می‌شود و در حال حاضر در ابتدای راه انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام دو پرداختی مهم به حوزه سلامت از طرف سازمان برنامه و بودجه در هفته‌های آینده خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۶۰۰ راهنمای بالینی ابلاغ شده و بیشتر راهنماهای بالینی در حال اجرا مربوط به خدمات تصویربرداری، برخی داروهای گران قیمت مثل داروهای شیمی درمانی و خدمات آزمایشگاهی است.
انتها123456