بیمه
وزیر بهداشت گفت: پاسخ استعلام‌هایی که برای تعیین دهک‌های درآمدی از وزارت رفاه به سازمان بیمه سلامت اعلام شده متناقض است و کامل نیست و خواستیم عددهای واقعی دهک‌های درآمدی را برای پوشش اجباری بیمه سلامت به ما اعلام کنند که امیدواریم در این هفته اعلام شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: هدفمندی بیمه رایگان گروه‌های نیازمند جامعه در سال‌های گذشته بدون ارزیابی وسع انجام شد و بسیاری از افراد متمکن تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفتند که هزینه‌های زیادی به سازمان بیمه سلامت تحمیل کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس قانون باید اطلاعات بیمه شدگان درمانى در پایگاه برخط متمرکز شود و پایگاه برخط بیمه شدگان در دى ماه با حضور وزیر بهداشت آغاز به کار مى‌کند.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز در تعهد سازمان بیمه سلامت است و در سال ۹۷ حدود سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان بیمه سلامت برای این آزمایش‌ها هزینه شد.
رییس گروه پاراکلینیک سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت قبل از هفته دهم بارداری نیازی به انجام سونوگرافی وجود ندارد و اولین سونوگرافی حاملگی شامل سن، وضعیت جفت و جنین و ضربان قلب در هفته یازدهم بارداری انجام می‌شود.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: استقرار پایگاه برخط درمان بیمه شدگان تا پایان سال محقق می‌شود و در این راستا بیش از ۸۰ درصد تجهیزات مورد نیاز تامین شده و به زودی مرکز داده مورد نیاز شکل می‌گیرد.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در مجموع ۱۲ درصد از هزینه‌های دارویی سازمان صرف درمان بیماران دیابتی می‌شود و در حال حاضر تنها بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین در سازمان نشان دار شده‌اند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سامانه‌های بهداشت قابلیت اتصال به سازمان‌های بیمه‌گر را دارند و این کار اکنون در استحقاق‌سنجی انجام شده است و مشکلی در زمینه تبادل اطلاعات با بیمه‌ها وجود ندارد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت، امیدواریم بتوانیم برنامه نسخه پیچی الکترونیک را تا آخر آبان در داروخانه‌ها اجرایی کنیم. سرعت این کار مناسب است و داروخانه‌ها همکاری خوبی با این طرح دارند.
مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت گفت: با توجه به آسیب شناسی‌ انجام شده در زمینه نشت اطلاعات از دفاتر پیشخوان، تعهدنامه افشا نشدن اطلاعات با تایید حقوقی سازمان بیمه سلامت، پیوست قراردادهای دفاتر پیشخوان شده و اگر مشخص شود افشای اطلاعات انجام شده، علیه آن دفتر اقدام قضایی می‌شود.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: اغلب خدمات شایع در درمان بیماران دیستروفی عضلانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد.
مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت از سودجویی جدید سوء استفاده گران از کلمه «اجباری» در مورد پوشش اجباری بیمه سلامت خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حوزه درمان باید نظارت‌ها و بازدیدهای شبانه و سرزده مسئولان مستمر باشد تا نارضایتی‌های مردم کاهش یابد، زیرا جلب رضایت مردم، رضایت خداوند را به همراه دارد.
پوشش اجباری بیمه سلامت کلید واژه‌ای است که در ماه‌های اخیر به ادبیات نظام سلامت اضافه شده است. منظور از آن، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن بخشی از جامعه است که هیچ گونه پوشش بیمه‌ای ندارند؛ اما آن‌چه در این میان تا حدی جای بحث دارد، انجام ارزیابی وسع و منابع لازم است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس پوشش اجباری بیمه سلامت باید دهک‌های پایین جامعه بدون محدودیت از خدمات بیمه‌ای استفاده کرده و دهک‌های بالا در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ارزیابی وسع اتفاق تازه‌ای نیست و قبلا نیز در زمینه یارانه‌ها انجام شده و تجربه‌ای در این زمینه وجود دارد و برای اجرای پوشش اجباری بیمه سلامت با استفاده از تجربه سال‌های اخیر انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: براى اولین بار در سال جارى هزینه‌هاى سازمان بیمه سلامت ٨ درصد کاهش یافت. در زمانى که محدودیت اعتبارى داریم و معیشت مردم با مشکل مواجه است، توجه به سلامت اجتناب ناپذیر است.
وزیر بهداشت گفت: اولین کاستى در طرح تحول سلامت، نپرداختن به اقتصاد سلامت بود؛ آماده نشدن پرونده الکترونیکى سلامت، نظام ارجاع، پزشکى خانواده، راهنماهاى بالینى از جمله قوانین بر زمین مانده بود.
معاون اول رییس جمهور گفت: نقطه برجسته فرصت برابر اجتماعى، سلامت است و مردم باید احساس کنند که از فرصت برابر برخوردار هستند و دغدغه‌اى براى سلامت در هنگام بیمارى نداشته باشند که تجربه موفق جهانی در این زمینه، استقرار نظام بیمه‌اى است.
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: کل خدمات نظام سلامت از خدمت پایه آغاز و به بازتوانى ختم مى‌شود و بیشترین هزینه‌ها در درمان اتفاق مى‌افتد.
انتها123456