بیمه
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تعرفه‌گذاری خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور پس از تعریف استانداردهای آن خبر داد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از آمادگی این سازمان برای پوشش بیمه‌ای خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور در راستای کنترل فاصله‌گذاری اجتماعی و توقف چرخه انتقال بیماری ناشی از ویروس کرونا خبر داد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام کرد که بر اساس تفاهم نامه امضا شده با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دستیاران پزشکی و دانشجویان PHD تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: بیماران تالاسمی جزو بیماران خاص محسوب می‌شوند که بر اساس قانون باید از خدماتی شامل تزریق خون و داروی آهن‌زدا استفاده کنند و سازمان‌ بیمه‌ سلامت صد در صد هزینه آنها را پوشش می‌دهد.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که پوشش بیمه‌ای خدمات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شده است.
چهارچوب‌های سیاست‌های سلامت اروپا در سال ۲۰۲۰ حمایت از اقدامات دولت و جامعه در مواردی مانند بهبود سلامت و رفاه، کاهش بی‌عدالتی در سلامت، تقویت سلامت عمومی، ایجاد اطمینان بین آحاد جامعه در این زمینه که در مرکز توجه سیستم‌های جهانی، عادلانه، پایدار و با کیفیت قرار دارند، تعریف شده است.
یکی از اولویت‌های مهم دولت‌ها در شرایط شیوع ویروس کرونا در راستای تقویت خدمات خط مقدم در مقابله با بیماری کووید ۱۹، توجه به سیاست‌های حمایتی منابع مالی حوزه سلامت است.
مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: خانواده بهداشت کشور گام اول غربالگری و شناسایی بیماران را در زمان شیوع ویروس کرونا بر عهده داشته و مهم‌ترین گام اولیه برای غربالگری کرونا توسط بهورزان و مراقبان سلامت انجام شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: حدود ۲۳ هزار بیمه شده سازمان بیمه سلامت در این ایام به علت ابتلا به ویروس کرونا بستری شدند که حدود ۱۲۵ هزار تخت روز بود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: از سال ۹۰ تا ۹۵ هزینه‌های این سازمان سالانه ۴۲ درصد افزایش داشته و در سال ۹۶ این میزان به ۵.۵ درصد رسیده و در سال ۹۷ نیز بین ۷ تا ۸ درصد کاهش یافته است.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه گفت: تاکنون برای هزینه بستری بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت در روزهای بستری ۵۸۲ میلیارد ریال درخواست شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: مهم‌ترین نکته در گسترش خدمات تله مدیسین و پزشکی از راه دور این است که به لحاظ قانونی مراجع ذی‌صلاح مانند تولیت نظام سلامت و سازمان نظام پزشکی آن را در تعاریف خود بپذیرند.
دولت بنگلادش اعلام کرد که کارکنان نظام سلامت و بهداشت و درمان خود در مبارزه با بیماری کووید 19 را تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌دهد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان‌ها بسیار پرهزینه است، به گونه‌ای که برای یک بیمار در هر روز، بیمه‌ها یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال پول پرداخت می‌کنند.
وزیر بهداشت گفت: نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک با همت سازمان بیمه سلامت در بسیاری از استان‌ها اجرایی شده و امیدواریم در سال ۹۹ بتوانیم این طرح‌ها را ‌به طور کامل در کل کشور اجرایی کنیم.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از تسویه کامل بدهی‌های سال ۹۷ این سازمان به داروخانه‌های کشور خبر داد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از بیمه شدن مبتلایان به ویروس کرونا روی تخت بیمارستان و انجام یک روزه ارزیابی وسع برای افراد فاقد پوشش بیمه‌ای خبر داد.
مدیران عامل سابق سازمان بیمه سلامت در نامه‌ای به رییس جمهوری ضمن اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری و مشاوره، خواستند تا برای محدودیت تردد درون شهری و برون شهری فکری شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از کاهش زمان پاسخ ارزیابی وسع برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا به ۲۴ ساعت خبر داد.
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دو اقدام اصلی دولت در مقابله با کرونا بیان کرد: تاکنون ۱۶۰۰ میلیاردتومان به ستاد ملی مقابله با کرونا و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پرداخت شده است.
انتها123456