بیمه
مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: پوشش خدمات بیمه‌ای توانبخشی مربوط به افراد اتیسم توسط سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر پایه آغاز شد.
عضو هیات مدیره انجمن اتیسم ایران گفت: یکی از ضروری‌ترین نیازهای افراد اتیسم و خانواده‌های آنان پوشش بیمه‌ای است، زیرا این افراد هزینه‌های بسیاری دارند و با پوشش بیمه‌ای می‌توان بخشی از هزینه‌ها را کاهش داد که در این زمینه سازمان بیمه سلامت حمایت‌های خوبی انجام داده است.
مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان بیمه سلامت گفت: شماره تماس برخی شرکت‌ها و افراد سودجو که با بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت جهت فروش کارت تخفیف خدمات درمانی تماس می‌گیرند، به منظور پیگیری قضایی به دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: خدمات بیمه سلامت باید به سادگی و با ارائه کد ملی در اختیار بیمه شدگان باشد تا بیماران بتوانند به راحتی از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: از این پس زنان باردار و فرزندان خردسال آنها تحت پوشش بیمه پایه سازمان بیمه سلامت قرار خواهند گرفت.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: خدمت دهی به بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت در زمان قطعی برق مختل نخواهد شد و به طور موقت از سیستم آنلاین به آفلاین و از الکترونیک به کاغذی تبدیل می‌شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت گفت: تاثیر سالمندی بر بیمه‌های پایه اجتناب ناپذیر است و با توجه به اهمیت موضوع، سازمان بیمه سلامت در حال پیش‌بینی و برنامه‌ریزی در زمینه غربالگری، پیشگیری و ایجاد شرایط برای پوشش خدمات مراقبت در منزل است.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت از راه اندازی سامانه‌های غیرحضوری جهت انجام فرآیندهای بیمه گری توسط بیمه شدگان این سازمان خبر داد.
اجرای خدمات الکترونیک در حوزه‌های مختلف از جمله موارد قانونی است که در دولت یازدهم و دوازدهم به صورت جدی پیگیری شده و یکی از این موارد، اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک محسوب می‌شود که در ماه‌‌های اخیر به گام‌های نهایی برای اجرای کامل رسیده است.
با رشد سریع تله مدیسین، پیشنهادهایی برای طرح‌های بیمه جدید به منظور پوشش هزینه‌های بهداشت و درمان از راه دور در کشور امارات متحده عربی ارائه شده است.
معاون سازمان بیمه سلامت گفت: چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت در صندوق‌های کارکنان دولت، صندوق بیمه سلامت ایرانیان و صندوق سایر اقشار از ابتدای تیر ۱۴۰۰ در راستای الکترونیکی شدن خدمات، متوقف می‌شود و این بیمه شدگان برای دریافت خدمات نیازی به دفترچه کاغذی نخواهند داشت.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه نسخه‌های الکترونیک فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ همه داروخانه‌ها و سایر موسسات طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت در چند روز گذشته پرداخت شده است.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی نظام سلامت محسوب می‌شود و بر خلاف نگاه‌های اولیه که این خدمات را غیرضروری می‌دانستند، در حال حاضر الکترونیکی شدن خدمات سلامت و به خصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت به ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل آگاه است و از سال گذشته کمیته‌ای مامور شدند که بیماری‌های اولویت دار در این زمینه را مشخص کنند تا برخی خدمات پرستاری در منزل در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر تعدادی از داروها و خدمات درمان ناباروری در بخش سرپایی و بستری تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار داشته و این سازمان، 70 تا 90 درصد از هزینه موارد تحت پوشش را پرداخت کرده و در سال جاری نیز پوشش خدمات درمان ناباروری توسعه می‌یابد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در فروردین ماه هزار و 973 میلیارد ریال برای نسخه نویسی الکترونیک پرداخت شد و این در حالی است که سال 99 مبلغ 10 هزار و 796 میلیارد ریال در این زمینه پرداخت شده و با این حساب، تاکنون در کل 12 هزار و 769 میلیارد ریال پرداخت صورت گرفته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای نسخه نویسی الکترونیک مشوق‌هایی در نظام پرداخت برای جامعه پزشکی در نظر گرفته شده که در راستای انجام آن، مطالبات می‌تواند به موقع پرداخت شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت در یادداشتی نوشت: روابط عمومی‌های سازمان‌ها در سال‌های اخیر به سمت و سوی تازه‌ای در حال حرکت هستند که می‌توان از آن به عنوان تحولی در این عرصه یاد کرد، تحولی که به واسطه فضای مجازی منجر به ایجاد ارتباط مستقیم و گسترده با ذینفعان و دریافت کنندگان خدمات شده است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: فرآیند تشویق و ترغیب برای اجرای نسخه نویسی الکترونیک در دستور کار قرار گرفته و سازمان‌های بیمه گر تسهیلات مناسبی در نظر گرفتند و از طرفی خرید راهبردی خدمات سلامت و رفع مشکلات موجود در نسخه نویسی الکترونیک نیز در دستور کار است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: الکترونیکی شدن خدمات سلامت فواید زیادی برای ارائه دهندگان خدمات سلامت خواهد داشت و یکی از حسن‌های آن، پرداخت‌های به موقع است که در حال حاضر پرداخت اسناد الکترونیک به موقع انجام می‌شود.
انتها123456