بیمه
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: توقف صدور دفترچه‌های جدید درمانی به معنی حذف کامل دفترچه نیست و دفترچه‌هایی که برگه‌های آن پایان نیافته تا استقرار کامل نسخه نویسی الکترونیک و ارائه خدمات سلامت در بستر الکترونیک معتبر هستند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک با استفاده از ارتباط و هماهنگی‌های بین بخشی می‌تواند با موفقیت اجرایی شده و ادامه پیدا کند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: چاپ دفترچه بیمه سلامت در صندوق بیمه سلامت همگانی از ابتدای اردیبهشت، صندوق روستاییان از ابتدای خرداد و در سایر صندوق‌های سازمان بیمه سلامت از ابتدای تیر ماه متوقف می‌شود.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از ثبت نام بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی از هفته آینده خبر داد و گفت: بر اساس برآوردها، ۱۵ هزار دانشجو تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند.
مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی آرزوی دیرینه انجمن اتیسم ایران بود که در سال ۱۳۹۹ اتفاق افتاد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: حدود ۶۰ هزار سکته مغزی در سال رخ می‌دهد که ۷۰ درصد آنها به خدمات توانبخشی سرپایی و ۴۵ درصد آنها به گفتار درمانی نیاز دارند و بیمه‌ها می‌توانند به این موضوع وارد شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تشخیص و مداخله زودهنگام در سن پایین در مورد بسیاری از بیماری‌ها از جمله طیف اتیسم اهمیت دارد، زیرا اگر بیماری در سن پایین شناخته شود، اقدامات مداخله‌ای موثر را می‌توان انجام داد و مبتلایان به اتیسم را به زندگی طبیعی نزدیک کرد تا فرد به خود اتکا کند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت روز جهانی سلامت نوشت: سلامت در کنار امنیت دو رکن اساسی آرامش ذهنی جامعه محسوب می‌شوند و در روزگار شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، اهمیت بهداشت و سلامت بیش از پیش برهمگان ثابت شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت ماه جهانی اتیسم نوشت: سازمان بیمه سلامت همگام با سایر سازمان‌های حمایتی از افراد دارای اتیسم حمایت کرده و تلاش می‌کند که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، هیچ بیماری مشکلی به جز رنج بیماری نداشته باشد.
معاون برنامه‌ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: ۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات بیمارستان‌ها، پزشکان خانواده شهری و روستایی و داروخانه‌ها و موسسات طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت پرداخت شد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه پرداختی سازمان بیمه سلامت برای خدمات توانبخشی در ۵ کد به گروه سنی زیر ۶ سال مبتلا به اتیسم در سال ۱۴۰۰ با توجه به رشد تعرفه‌ها بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان برآورد شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک یک الزام قانونی است و این تکلیف قانونی برای سازمان‌هایی که در ازای دریافت خدمات پزشکی، پرداخت انجام می‌دهند وجود دارد، اما اجرای آن به علت آمادگی جامعه و پزشکان زمان بر است.
نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه سلامت در زمینه حمایت از پزشکان خانواده و پرداخت‌های به موقع در استان مازندران به خوبی عمل کرده و این موضوع منجر به ایجاد انگیزه جدی شده است.
استاندار استان مرکزی گفت: روند ارائه خدمات الکترونیک به بیمه شدگان در دو سال اخیر تسریع شده که این موضوع منجر به کاهش رفت و آمدها و تجمع‌ها می‌شود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: عمده افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال آینده منوط به نسخه نویسی الکترونیک است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: نظام ارجاع به معنی محدودیت در خدمات سلامت نیست، بلکه منجر به افزایش دسترسی و آگاهی خانواده‌ها می‌شود، زیرا تیم پزشکی در کنار خانواده‌ها قرار می‌گیرد و اگر بیماری اتفاق بیفتد، فرد راهنمایی می‌شود تا مسیر درست را انتخاب کند.
رییس بنیاد امور بیماری‌های خاص گفت: یکی از مشکلات اساسی خیریه‌ها این است که تعرفه دیالیز در خیریه‌ها به نسبت بخش خصوصی کمتر در نظر گرفته شده و این موضوع مشکلاتی برای خیریه‌ها ایجاد کرده در حال پیگیری این موضوع هستیم تا تعرفه‌های دیالیز در خیریه‌ها اصلاح شود.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: تعرفه مصوب پیشنهادی به دولت با توجه به مصارف و منابع حدود ۲۸.۵ درصد است و بر اساس تصمیم اتخاذ شده، افزایش تعرفه ویزیت منوط به اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: انجام ارزیابی وسع فعلا به علت شیوع ویروس کرونا متوقف شده و در این بازه زمانی حدود ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند که عمده این افراد از دهک‌های پایین هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: زیرساخت‌های مناسبی برای اجرای نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک داریم، اما به دلیل تنوع صندوق‌های بیمه‌ای که عمدتا شامل اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند، تلاش کردیم به تدریج و به موازات خدمات کاغذی، این طرح را با ارائه مشوق‌هایی به جامعه پزشکی اجرا کنیم.
انتها123456