اورژانس
رییس اورژانس تهران گفت: روزانه ۷۰۰ مزاحمت تلفنی در سازمان اورژانس تهران ثبت می‌شود و تاکنون برای مزاحم‌های تلفنی سازمان اورژانس چندین پرونده تشکیل شده که ۱۸ پرونده به صورت جدی در مراجع قضایی با همکاری دادستانی در حال صدور نتیجه است.
وزیر بهداشت گفت: بهره گیری از روش‌های جدید و هوشمند مانند دوراپزشکی برای انتقال علائم بیماران و مصدومان از راه دور در سازمان اورژانس کشور مورد استفاده قرار گرفته و تجهیزات این خدمات نیز تولید شرکت‌های دانش بنیان داخلی هستند.
رییس سازمان اورژانس کشور آمار مصدومان چهارشنبه‌ سوری از ابتدای اسفند ماه امسال تا ساعت ۲۴ سه‌شنبه شب را ۳۲۵۳ نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه ۱۴ نفر نیز در همین بازه زمانی جان خود را از دست دادند.
بر اساس طرحی آزمایشی و جدید که توسط مرکز اورژانس استان تهران اجرایی شده، برخی از نیروهای اورژانس در اماکن پر ازدحام تهران حضور داشته و برای خدمات رسانی به جای استفاده از آمبولانس و موتورلانس که امکان عبور ندارند، می‌دوند.
مدیر روابط عمومی اورژانس استان تهران از پیگیری قانونی چالش مزاحمت تلفنی یک بلاگر برای اورژانس خبر داد و به ایران پزشک گفت: مزاحمت تلفنی بلاگرهای اینستاگرامی برای اورژانس تهران به شدت پیگیری و با آن برخورد قانونی می‌شود.
سازمان آتش نشانی با توجه به نزدیکی چهارشنبه سوری و حوادث مربوط به آن، هشداری پیامکی صادر کرد و از خانواده‌ها خواست که فرزندان خود را درباره خطرهای ناشی از مواد محترقه آگاه کنند.
رییس اورژانس استان تهران از برقرار بیش از ۷۷ هزار تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس در تهران خبر داد و گفت: حدود ۴۸۰۰ تماس نیز از نوع مزاحمت‌ آمیز بوده است.
تهرانی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته و در روز ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ رکورد تماس در یک روز با اورژانس را در یک سال گذشته شکستند و ۱۱ هزار و ۴۳ نفر با تلفن ۱۱۵ تماس گرفتند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، واردات خودروی آمبولانس را در صورت عدم امکان تامین از محل تولید داخل از پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی در سال ۱۴۰۳ معاف کردند.
مزاحمت تلفنی برای سازمان‌های خدمت رسان مانند اورژانس همچنان ادامه دارد و بر اساس اعلام اورژانس تهران، این مرکز از ابتدای امسال تا پایان دی ماه نزدیک به ۸۵ هزار تماس مزاحم داشته و برخی از این موارد بسیار عجیب هستند.
مدیر روابط عمومی اورژانس تهران اعلام کرد: از امروز همکاران عملیاتی اورژانس استان تهران دیگر پیراهن سفید نمی‌پوشند و با تی‌شرت سورمه‌ای و شلوار شش جیب و در فصل سرما با کاپشن سرمه‌ای خدمت رسانی می‌کنند.
شاخص آلودگی هوا همچنان قرمز است، مدارس یک هفته در میان تعطیل هستند و آمار مرگ و میر و بیماران با شیب تندی در حال افزایش است و قاتل نامریی این روزها هر روز به تعداد فوتی‌ها می‌افزاید.
اکنون بیش از ۴۸ سال از تشکیل اورژانس می‌گذرد و خدمت رسانی به بیماران و مجروحان در همه این سال‌ها در سراسر کشور ادامه داشته، اما جالب این‌که تلفن سه رقمی ۱۱۵ اورژانس با وجود تغییر برای فرار از مزاحمان تلفنی در دهه هفتاد، همچنان از این درد کهنه رنج می‌برد.
رییس سازمان اورژانس کشور از پیگیری و همکاری دولت و مجلس برای تامین نیازهای اورژانس پیش‌ بیمارستانی در حوزه‌های زمینی و هوایی و خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس و ۱۸ فروند بالگرد جدید خبر داد.
رییس اورژانس استان تهران با اشاره به ۱۵ هزار و ۲۳۰ تماس از سوی شهروندان تهرانی در موضوع گرمازدگی با اورژانس در تعطیلات اخیر، از ۶ هزار و ۳۷۳ مأموریت نیروهای اورژانس در این مدت خبر داد و گفت: ۱۹۶ مورد دارای ضعف و بی‌حالی و ۶۶ مورد نیز دچار گرمازدگی بوده‌اند.
بسیاری از افراد فکر می‌کنند دانستن فن شنا در دریاها و رودخانه‌ها کافی است اما واقعیت اینکه علاوه بر آن، باید با جزییات دیگری درباره شنا و حوضه آبی که در آن شنا می‌شود نیز آشنایی داشت، زیرا تجربه نشان داده بسیاری از شناگران قوی نیز نتوانستند از امواج سهمگین سطح و عمق دریاها و یا چالش‌های ناشناخته اعماق آب‌، جان سالم به در ببرند.
غرق شدگی یکی از عوامل مهم فوت به خصوص در فصل‌های گرم سال محسوب می‌شود که نه تنها قابل پیشگیری است، بلکه برای کاهش فوتی‌های ناشی از آن، نیازمند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دقیق و فرهنگ‌سازی مناسب است.
مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان در پیامی با عذرخواهی از مردم گیلان، از رفع مشکلات سامانه ۱۱۵ خبر داد و اعلام کرد که مردم می‌توانند با شماره تلفن ۱۱۵ برای امدادرسانی اورژانس پیش بیمارستانی استفاده کنند.
رییس سازمان اورژانس کشور از حمله به دو نیروی این سازمان و سرقت آمبولانس خبر داد و خواستار تشدید مجازات برای مزاحمان نیروهای اورژانس و امدادی شد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در رشته فوریت‌های پزشکی سالانه در کنار دانشجویان آقا، بخشی به دانشجویان خانم اختصاص دارد و ۲۰۰ نفر از زنان به زودی فارغ التحصیل و جذب فوریت‌های پزشکی می‌شوند.
انتها123456