اورژانس
سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که کل فوتی‌های حادثه شب گذشته کلینیک سینا اطهر در تهران که حوالی ساعت ۲۱ اتفاق افتاده، ۱۹ نفر شده است.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: برای ساخت مراکز درمانی و ارائه مجوزها درخواست کردیم که از نظر ایمنی و ارائه خدمات اورژانس به این مراکز از سازمان اورژانس نظرسنجی شود و درخواست مجوز کنند، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.
معاون کل وزارت بهداشت از فوت 13 نفر در حادثه انفجار در کلینیک سینا اطهر در تهران و مصدوم شدن 12 نفر در این حادثه خبر داد.
معاون فنی و عملیات مرکز اورژانس تهران گفت: در بحث بحران‌ها یک‌پارچگی اورژانس تهران به نفع مردم خواهد بود، زیرا در این صورت اگر زلزله‌ای در دماوند اتفاق بیفتد هماهنگی و پشتیبانی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
رییس اورژانس تهران گفت: این روزها تعداد ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی کاهش یافته، اما بیماران کرونایی که منتقل می‌شوند بدحال‌تر بوده و به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند و بلافاصله از اورژانس به تخت‌های آی سی یو منتقل می‌شوند.
رییس مرکز اورژانس تهران از آمادگی صد در صدی نیروهای اورژانس در نوروز ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: به هموطنان و همشهریان توصیه می‌کنیم با توجه به انتشار ویروس کرونا در خانه بمانند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: حوادث چهارشنبه سوری امسال تعداد هزار و ۴۰۳ مصدوم داشت که ۱۶۶ نفر دچار قطع عضو شده و ۳ نفر فوت کرده‌اند.
روابط عمومی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که پیرحسین کولیوند رییس این سازمان هم به ویروس کرونا جدید مبتلا شده است و تحت درمان قرار دارد.
رییس سازمان اورژانس کشور در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، انتقال بیماران مشکوک به کرونا به وسیله آمبولانس‌های خصوصی را ممنوع اعلام کرد.
رییس سازمان اورژانس کشور از محل اسکان و قرنطینه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووه‍ان چین بازدید و وضعیت و شرایط را بررسی کرد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: بیماری کرونا چیزی نیست که بتوان از مردم پنهان کرد، اما تاکنون هیچ موردی از ابتلای ایرانیان به این بیماری در کشور گزارش نشده است و برخی خبرها در این زمینه صحت ندارد.
رییس سازمان اورژانس کشور از آمادگی این سازمان به منظور ارائه بهتر خدمات در ایام تعطیلات عید نوروزی و تشکیل دبیرخانه طرح سلامت نوروزی در EOC وزارت بهداشت خبر داد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته (از ۲۱ الی ۲۸ دی ماه) در مجموع ۵۹۶ حادثه ویژه در سامانه مرکز مدیریت عملیات بحران ثبت شد که در پی این حوادث، هزار و ۵۳۶ نفر مصدوم شدند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۲ هزار و ۴۲۶ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس استان‌های تهران،‌ اصفهان، البرز، مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مراجعه کردند.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: به دنبال تشدید آلودگی هوای تهران، آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های مرکز اورژانس تهران در روزهای شنبه و یکشنبه در ۲۸ نقطه از پایتخت مستقر می‌شوند.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت:‌ ۸۵۰ نفر از اول مهر تا ۲۴ آبان ماه سال جاری در استان‌های مختلف کشور دچار مسمومیت با گاز دی اکسید کربن شدند.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: ایران تجربیات خود در حوادث طبیعی با توجه به تشکیل ۴۰۰ تیم واکنش سریع اورژانس را به کشورهای مدیترانه شرقی منتقل می‌کند.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: مشاور عالی مدیرکل سازمان جهانی بهداشت دیشب دچار درد در قفسه سینه شد که با اقدام به‌ موقع اورژانس تهران، از مرگ نجات یافت.
رییس اورژانس هوایی کشور گفت: قلب و کلیه آقای ۳۸ ساله امروز برای پیوند به یک آقای ۴۲ ساله از یزد به تهران منتقل شد. این مورد هشتمین قلب اهدایی محسوب می‌شود که به صورت هوایی منتقل شده است.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: هزار و ۱۷۵ نفر در ۶ ماه نخست امسال در سطح کشور در محیط‌های آبی دچار غرق شدگی شدند که ۷۲۸ نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.
انتها123456