اورژانس
رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان مرز شلمچه و انجام تست کرونا از زائران اربعین گفت: ظرفیت بیمارستان‌های تهران علاوه بر ظرفیت‌های قبلی جهت خدمت رسانی بیشتر به زائران افزایش یافته است.
پیرحسین کولیوند از ریاست سازمان اورژانس کشور استعفا داد و پیمان صابریان از طرف وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست سازمان اورژانس کشور منصوب شد.
اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش از احیای دریاچه ارومیه به این منطقه سفر کرده بودند در نزدیکی شهرستان نقده واژگون شد که در این حادثه متاسفانه دو خانم خبرنگار از خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا فوت کردند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به علائم جسد خانم آزاده نامداری می‌توان گفت زمان زیادی از فوت وی گذشته و باید پزشکی قانونی درباره علت مرگ اظهار نظر کند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت ۱۴ نفر در یک حادثه تصادف در محور زاهدان به خاش خبر داد و گفت: ۸ نفر از این تعداد افراد فوت شده، کودک بودند.
وزیر بهداشت گفت: حدود ۶۰۰ هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان کشور در طرح سلامت نوروزی در خدمت مردم هستند و بیش از ۸۲۲ هزار مورد مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در همین چند روز داشتیم و حدود ۱۹ هزار و ۶۰۶ جراحی اورژانس انجام شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با استقرار واکسیناسیون کرونا در بهار ۱۴۰۰ و تکمیل واکسیناسیون جمعیت هدف، با جرئت به مردم می‌گوییم که می‌توانند سفر بروند، اما در حال حاضر تقاضا و توصیه ما این است که سفر نروید و اگر رفتید، برگردید.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی پیرحسین کولیوند را به عنوان نماینده تام الاختیار خود در طرح سلامت نوروزی سال ۱۴۰۰ منصوب کرد.
رییس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در قالب بیماریابی، جداسازی و آموزش در سراسر کشور به همت بسیج در حال انجام است و هرچند در برخی شهرها به دلیل آب گرفتگی و بارش باران مشکلاتی ایجاد شده که کار را سخت‌تر کرده، اما باعث توقف این طرح نمی‌شود.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از ضرب و شتم یکی از تکنسین‌های اورژانس تهران هنگام خدمات‌رسانی به مصدومان یک حادثه تصادف خبر داد.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که حادثه برخورد قطار مسافربری با قطار باری در محدوده کوهین قزوین، مصدوم جدی نداشته است.
رییس سازمان اورژانس کشور از استخدام هزار و ۱۴۵ نفر در اورژانس خبر داد و گفت: تعداد عملیات اورژانس برای انتقال بیماران مبتلا به ویروس کرونا حدود دو برابر شده است.
وزیر بهداشت گفت: قرار شد از مهر سال جاری ۳۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجویان فوریت‌های پزشکی از میان بانوان باشد که این موضوع حلقه خدمت رسانی ما را تکمیل خواهد کرد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در حال حاضر آمبولانس یا امکاناتی در گمرک وجود ندارد که نیاز به ترخیص داشته باشد، اما برخی خودروهای ما از نظر تکمیل نبودن اسناد هنوز پلاک نشده‌اند که با همکاری پلیس این آمبولانس‌ها در حال خدمت رسانی هستند تا اسناد آمبولانس‌ها را تکمیل کنیم.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: تحریم‌ها شامل حال اورژانس هم شده و پشتیبانی آمبولانس‌ها انجام نمی‌شود، اما براساس برنامه‌ریزی سازمان اورژانس کشور تعداد آمبولانس‌ها را به ۵۵۰۰ دستگاه ارتقا دادیم و خدمات را با سرعت مناسبی ارائه می‌دهیم.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: تاکنون هزار و ۹۰۰ نفر از نیروهای اورژانس به ویروس کرونا مبتلا شده و ۴ نفر نیز به شهادت رسیده‌اند.
رییس سازمان اورژانس کشور در پیامی روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم را تبریک گفت و نوشت: خبرنگار باید بداند و می‌داند که آن فرد که آگاه‌‏تر است، مسئول‌‏تر است.
رییس سازمان اورژانس کشور از انجام پنجمین عملیات انتقال هوایی قلب اهدایی در سال جاری از رشت به تهران خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: سال گذشته سه آمبولانس دریایی در خلیج فارس افتتاح کردیم و امروز شاهد افتتاح اولین آمبولانس ریلی هستیم که امیدواریم بتوانیم این مورد را هم توسعه بدهیم و شروعی برای توسعه آمبولانس‌های ریلی کشور باشد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در حال حاضر زمان رسیدن بر بالین بیمار کاهش یافته است و قبلا این زمان در تهران به طور متوسط ۳۸ دقیقه بود که الان به ۱۴ دقیقه رسیده است.
انتها123456