اورژانس
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در رشته فوریت‌های پزشکی سالانه در کنار دانشجویان آقا، بخشی به دانشجویان خانم اختصاص دارد و ۲۰۰ نفر از زنان به زودی فارغ التحصیل و جذب فوریت‌های پزشکی می‌شوند.
مسئول روابط عمومی اورژانس تهران در حساب توییتر خود نوشت: از ابتدای سال جاری تا ۲۰ دی، ۸۵۳ هزار و ۶۰۰ ماموریت انجام شده که اگر برای هر ماموریت به صورت میانگین ۱۰ کیلومتر در نظر بگیریم، مسافت طی شده معادل این است که ۲۱۳ بار دور زمین طی شده است.
مدیرکل اداره حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: اکنون ۶۰۰ بیمارستان در کشور داریم که در شرایط فرسوده در حال فعالیتند که ظرفیتی حدود ۱۰۰ هزار تخت را به خودشان اختصاص داده و سرمایه‌گذاری در آن اعتبارات بالایی می‌خواهد.
رییس مرکز اورژانس تهران گفت: با توجه به میزان آلودگی هوای شهر تهران از امروز شنبه، ناوگان مرکز اورژانس تهران در میادین اصلی پایتخت مستقر شده‌اند.
رییس مرکز اورژانس تهران از حمله سگ‌های یک مددجو به نیروهای اورژانس تهران خبر داد و گفت: همراه بیمار، درب خروجی منزل را قفل و سگ‌ها را به سمت تکنسین‌ها تشویق به حمله کرد.
جهان به سرعت به سمت الکترونیکی شدن خدمات پیش می‌رود و در کمتر از یک سال برای بیماری همه‌گیر کرونا، واکسن ساخته می‌شود و جان انسان‌ها را نجات می‌دهد، اما رفتارهای پرمخاطره اجتماعی مانند مزاحمت تلفنی برای اورژانس و پنچرکردن لاستیک آمبولانس برای این سازمان امدادگر هنوز دردسرزا و چالش آفرین است.
بر اساس اعلام سازمان اورژانس کشور، حادثه خروج قطار از ریل در مسیر مشهد به یزد در ساعت ۵ صبح امروز هجدهم خرداد ماه، منجر به مصدومیت ۸۶ نفر و فوت ۱۸ نفر شد.
کارگردان فیلم کوتاه حق الناس گفت: برخی افراد هنوز برای اورژانس مزاحمت تلفنی ایجاد می‌کنند و این در حالی است که مزاحمت برای اورژانس، تضییع حق الناس محسوب می‌شود.
در سال ۲۰۲۲ میلادی به سر می‌بریم و جهان با سرعت به سمت الکترونیکی شدن همه خدمات پیش می‌رود و ما هنوز با ماجرای تاسف آور مزاحمت تلفنی برای اورژانس پیش بیمارستانی مواجهیم.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در حال حاضر ۵۵۰۰ آمبولانس داریم که ۳ هزار دستگاه به مرز فوق فرسودگی رسیده‌اند و بالای ۱۴ سال عمر دارند، بنابراین تامین آمبولانس یک ضرورت جدی محسوب می‌شود.
سرپرست مرکز اورژانس تهران گفت: کمبود نیروی انسانی در اورژانس تهران کاملا احساس می‌شود و به علت کمبود نیروی انسانی برخی از پایگاه‌ها تعطیل شده است.
رییس اورژانس هوایی کشور اعلام کرد که قرارداد بالگرد اورژانس در منطقه مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به اتمام رسیده و پیگیری برای انعقاد قرارداد با بالگرد دیگر در حال انجام است.
پیرحسین کولیوند که پیش از این رییس سازمان اورژانس کشور بود، در انتخابات روز گذشته بیشترین رای را کسب کرد و امروز به عنوان رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان مرز شلمچه و انجام تست کرونا از زائران اربعین گفت: ظرفیت بیمارستان‌های تهران علاوه بر ظرفیت‌های قبلی جهت خدمت رسانی بیشتر به زائران افزایش یافته است.
پیرحسین کولیوند از ریاست سازمان اورژانس کشور استعفا داد و پیمان صابریان از طرف وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست سازمان اورژانس کشور منصوب شد.
اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش از احیای دریاچه ارومیه به این منطقه سفر کرده بودند در نزدیکی شهرستان نقده واژگون شد که در این حادثه متاسفانه دو خانم خبرنگار از خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا فوت کردند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به علائم جسد خانم آزاده نامداری می‌توان گفت زمان زیادی از فوت وی گذشته و باید پزشکی قانونی درباره علت مرگ اظهار نظر کند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت ۱۴ نفر در یک حادثه تصادف در محور زاهدان به خاش خبر داد و گفت: ۸ نفر از این تعداد افراد فوت شده، کودک بودند.
وزیر بهداشت گفت: حدود ۶۰۰ هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان کشور در طرح سلامت نوروزی در خدمت مردم هستند و بیش از ۸۲۲ هزار مورد مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در همین چند روز داشتیم و حدود ۱۹ هزار و ۶۰۶ جراحی اورژانس انجام شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با استقرار واکسیناسیون کرونا در بهار ۱۴۰۰ و تکمیل واکسیناسیون جمعیت هدف، با جرئت به مردم می‌گوییم که می‌توانند سفر بروند، اما در حال حاضر تقاضا و توصیه ما این است که سفر نروید و اگر رفتید، برگردید.
انتها123456