انجمن‌ها
مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: پوشش خدمات بیمه‌ای توانبخشی مربوط به افراد اتیسم توسط سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر پایه آغاز شد.
عضو هیات مدیره انجمن اتیسم ایران گفت: یکی از ضروری‌ترین نیازهای افراد اتیسم و خانواده‌های آنان پوشش بیمه‌ای است، زیرا این افراد هزینه‌های بسیاری دارند و با پوشش بیمه‌ای می‌توان بخشی از هزینه‌ها را کاهش داد که در این زمینه سازمان بیمه سلامت حمایت‌های خوبی انجام داده است.
مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: در حال حاضر اطلاعات حدود ۶ هزار مبتلا به اتیسم در سامانه رجیستری انجمن اتیسم ایران ثبت شده و نزدیک به ۱۵ هزار نفر نیز شناسایی شده‌اند که هنوز در سیستم رجیستری به صورت رسمی ثبت نام نکرده‌اند.
مدیرعامل انجمن اتیسم ایران گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات توانبخشی آرزوی دیرینه انجمن اتیسم ایران بود که در سال ۱۳۹۹ اتفاق افتاد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: تشخیص و مداخله زودهنگام در سن پایین در مورد بسیاری از بیماری‌ها از جمله طیف اتیسم اهمیت دارد، زیرا اگر بیماری در سن پایین شناخته شود، اقدامات مداخله‌ای موثر را می‌توان انجام داد و مبتلایان به اتیسم را به زندگی طبیعی نزدیک کرد تا فرد به خود اتکا کند.
رییس بنیاد امور بیماری‌های خاص گفت: یکی از مشکلات اساسی خیریه‌ها این است که تعرفه دیالیز در خیریه‌ها به نسبت بخش خصوصی کمتر در نظر گرفته شده و این موضوع مشکلاتی برای خیریه‌ها ایجاد کرده در حال پیگیری این موضوع هستیم تا تعرفه‌های دیالیز در خیریه‌ها اصلاح شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: نوزادان و شیرخواران کم شنوا باید به شنوایی شناس مجرب ارجاع داده شوند تا سمعک برای آنها تجویز شود و بتوانند بهترین استفاده را از سمعک در دوران طلایی زبان آموزی داشته باشند.
سند ملی بیماری‌های نادر ایران با هدف پیشگیری از تولد نوزادان مبتلا به بیماری‌های نادر و رفع مشکلات دارویی و درمانی این بیماران تصویب شد.
رییس انجمن بی‌هوشی و مراقبت‌های ویژه گفت: ۶ هزار متخصص بی‌هوشی در کشور داریم و بدون شک متخصصان بی‌هوشی بیشترین درگیری را با بیماران کووید ۱۹ دارند و میزان ابتلای این متخصصان بسیار بالاست و تاکنون ۱۳ نفر از متخصصان بی‌هوشی شهید شده‌اند.
دبیر انجمن ویروس شناسی ایران گفت: در مقابل افزایش قابلیت ویروس کرونا متاسفانه شاهد افزایش روند عادی سازی در مردم هستیم و افزایش قابلیت ویروس در کنار عادی سازی و کاهش حساسیت در برابر این ویروس، باعث ایجاد روند افزایش بیماری و مرگ و میر شده است.
عضو انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت: درمان‌های جدید براکی تراپی با کاهش عوارض جانبی از یک سو و کاهش دوره درمان می‌تواند برای بیماران سرطانی مفید باشد و خوشبختانه این روش درمانی در یک سال اخیر در کشور پیشرفت‌های خوبی داشته است.
عضو انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت: تحریم‌های آمریکا سبب شده تامین قطعات دستگاه‌های رادیوتراپی برای افزایش کیفیت و کمیت خدمات به بیماران سرطانی با مشکلات جدی همراه باشد.
خبرنگاران شبکه‌های تلویزیونی اروپایی در بازدید از مرکز تشخیص و درمان سرطان روشنا از توانمندی کشورمان در درمان اثرگذار انواع سرطان‌ها حیرت زده شدند.
رییس بنیاد امور بیماری‌های خاص گفت: آماری از تعداد بیماران خاص که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند نداریم، البته تعدادی از این بیماران به کرونا مبتلا شدند، اما خوشبختانه مرگ و میر در این بیماران کم بوده است.
رییس انجمن چشم پزشکی ایران از تشکیل ستاد حمایت از مقابله با بحران کرونا در انجمن چشم پزشکی ایران خبر داد.
انجمن حمایت از حقوق کودکان در نامه‌ای به وزیر بهداشت اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا زندگی کودکان زباله‌گرد را به خطر انداخته و باید شرایط مناسبی برای این کودکان در شرایط کنونی با عنوان «اردوی سلامتی» فراهم کرد.
دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران گفت: بیماران سرطانی و افرادی که تومورهای بدخیم دارند در شرایط کنونی بیش از افراد عادی باید خودمراقبتی کرده و بهداشت فردی را رعایت کنند.
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران اعلام کرد که تاکنون ۳۳۲ نوع بیماری نادر در کشور شناسایی و ۴ هزار و ۵۸۰ بیمار نادر در سامانه ثبت الکترونیکی بیماری‌های نادر ایران ثبت شده است.
عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران گفت: آزمایشگاه‌های تشخیص طبی با معضل افزایش مهار گسیخته قیمت‌ وسایل و مواد از یک سو و کمبود تجهیزات و مواد مرغوب از سوی دیگر دست به گریبان هستند.
رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: حدود ۷۰ درصد از بیماران دیابتی از بیماری خود بی‌اطلاع هستند که ضرورت دارد سازمان‌های مردم نهاد، بیمه‌ها و سایر سازمان‌های مرتبط اقدامات جدی را در جهت اطلاع‌رسانی و پیشگیری از این بیماری انجام دهند.
انتها123456