پرستاری
رییس شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: درآمد ماهیانه یک پرستار حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان است، در حالی که یک ناخن‌ کار چندین میلیون تومان درآمد دارد و بیشتر از درآمد ماهیانه پرستار است.
رییس کل سازمان نظام پرستاری گفت: مبلغ ریالی تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری ۵۰ درصد افزایش یافته و به این ترتیب مبلغ ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان در سال گذشته به ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش یافت و همچنین ارزش نسبی خدمات پرستاری به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت نسبت به فعالیت افراد غیرمتخصص و غیرپرستار در حوزه خدمات پرستاری در منزل و سخت بودن امکان شناسایی آنها در صورت بروز تخلف، هشدار داد و تاکید کرد که مردم خدمات پرستاری در منزل را تنها از وبگاه‌های معتبر دانشگاه‌های علوم پزشکی دریافت کنند.
در اولین جلسه ششمین دوره شورای‌ عالی نظام پرستاری، جهانپور با رای اکثریت اعضای این شورا به عنوان رییس کل سازمان نظام پرستاری کشور در دوره ششم برگزیده شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پرستاران از تعرفه پرستاری و نحوه پرداخت آن راضی نیستند و همچنین باید فوق العاده خاص کادر درمان برقرار شود، زیرا این افراد در دوران کرونا زحمات بسیاری کشیده و اکنون نیز در خط مقدم سلامت جامعه هستند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن پذیرش نقدهایی که به قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری وارد می‌شود، گفت: این قانون در حال تکامل است و قطعا با دریافت نظرات از بدنه جامعه پرستاری در ویرایش‌های دوره‌ای دستورالعمل، مشکلات به حداقل خواهد رسید کما اینکه در دو ویرایش گذشته این موضوع ملموس بود.‌
ارتباط موثر و صحیح با کودکان مبتلا به سرطان و خانواده آن‌ها، همواره یکی از مهم‌ترین رویکردهای پرستاران بیمارستان فوق‌ تخصصی سرطان کودکان محک بوده است و اقدامات گسترده‌ای در واحد پرستاری محک انجام شده تا کیفیت این ارتباط افزایش یابد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تا دو هفته آینده بر اساس منابعی که سازمان برنامه و بودجه در اختیار وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت قرار می‌دهد، معوقات پرستاران کشور پرداخت می‌شود.
سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرده که در سال ۱۴۰۱ برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری نزدیک به هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه پرداخت کرده است.
روزنامه شهروند در گزارشی به تکذیب مهاجرت سه هزار پرستار در سال گذشته پرداخته و به نقل از عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت نوشت: آمار دقیق و متقنی در این خصوص وجود ندارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از جذب ۱۰ هزار نیروی پرستاری در بخش درمان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: آزمون استخدامی وزارت بهداشت در تاریخ ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۲ به منظور جذب ۲۵ هزار نیروی انسانی برگزار خواهد شد.
رییس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری، جزییات نحوه برگزاری ششمین دوره انتخابات این سازمان را ابلاغ کرد.
عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: برخی عوامل مانند مهاجرت باعث خروج کادر درمان از سیستم شده و برخی دیگر از این نیروها هم بازنشسته می‌شوند و با وجود این شرایط مجوز استخدام پرستار داده نمی‌شود و این بی توجهی و بی تفاوتی، کمبود نیروی انسانی در یک دهه آینده را در پی دارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره سرانجام استخدام ۱۲ هزار نیروی پرستاری گفت: علی‌رغم اینکه قرار بود آزمون استخدامی تیر یا مرداد ماه برگزار شود، به دلیل لزوم هماهنگی‌های بین دستگاهی، با بروز تاخیر در برگزاری آزمون مواجه شده‌ایم.
روابط عمومی وزارت بهداشت در ادامه بیانیه‌های رد و بدل شده میان این وزارتخانه و سازمان نظام پرستاری، در بیانیه‌ای جدید نوشت: ادعای وجود ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر پرستار بی‌کار در کشور، بدون هرگونه مستند ارائه شده، ادعایی واهی و خلاف واقع است.
معاون درمان وزارت بهداشت و رییس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری طی بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سرار کشور زمان رسمی انتخابات سازمان نظام پرستاری ۱۴۰۲ را ابلاغ کرد.
رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: تربیت بهیار یک عقب گرد خنده دار است و مسئولان این امر به جای اینکه آموزش را ارتقا و خدمات حوزه سلامت و پرستاری را به سوی تخصصی و فوق تخصصی شدن سوق دهند، در حال بازگشت به عقب در حوزه سلامت هستند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: کمبود نیروی انسانی چالشی جهانی بوده و در حال حاضر نظام‌های سلامت دنیا را با کمبود حدود شش میلیون پرستار مواجه ساخته، لذا بهره‌گیری از روش‌هایی که بتواند نیاز به نیروی انسانی پرستاری را کاهش دهد، در تمام دنیا مورد تاکید قرار دارد.
روزنامه دیلی میل اعلام کرد که هزاران پرستار در سراسر انگلیس به خاطر اعتراض به دستمزدها دست به اعتصاب زدند.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه کمبود نیرو صدمات جبران‌ناپذیری را به بخش پرستاری و مراکز درمانی کشور وارد کرده، گفت: کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری روبه‌رو است.
انتها123456