پرستاری
رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: تربیت بهیار یک عقب گرد خنده دار است و مسئولان این امر به جای اینکه آموزش را ارتقا و خدمات حوزه سلامت و پرستاری را به سوی تخصصی و فوق تخصصی شدن سوق دهند، در حال بازگشت به عقب در حوزه سلامت هستند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: کمبود نیروی انسانی چالشی جهانی بوده و در حال حاضر نظام‌های سلامت دنیا را با کمبود حدود شش میلیون پرستار مواجه ساخته، لذا بهره‌گیری از روش‌هایی که بتواند نیاز به نیروی انسانی پرستاری را کاهش دهد، در تمام دنیا مورد تاکید قرار دارد.
روزنامه دیلی میل اعلام کرد که هزاران پرستار در سراسر انگلیس به خاطر اعتراض به دستمزدها دست به اعتصاب زدند.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه کمبود نیرو صدمات جبران‌ناپذیری را به بخش پرستاری و مراکز درمانی کشور وارد کرده، گفت: کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری روبه‌رو است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: آیین نامه وزارتی خدمات مراقبت پرستاری در منزل از دهه‌های گذشته تدوین شده و اکنون در حال بازبینی است و پس از رفع مشکلات حقوقی، شرایط آن تسهیل خواهد شد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از پرداخت کارانه در قالب تعرفه گذاری خدمات پرستاری در ۳ روز آینده خبر داد و گفت: ۱.۲ هزار میلیارد ریال برای پرداخت علی الحساب سه ماه پرستاران در قالب تعرفه گذاری خدمات پرستاری اختصاص یافت.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در بودجه سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: زمان اجرای این قانون از ابتدای فروردین ۱۴۰۱ است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: قرار بود که اجرای قانون تعرفه گذاری جدید برای خدمات پرستاری و افزایش حقوق پرستاران تا پایان شهریور عملیاتی شود، اما دو هفته‌ای به تأخیر افتاده و امیدواریم در چند هفته آینده نهایی شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت جزییات پرداخت به پرستاران از طریق قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را تشریح کرد و گفت: امیدواریم تا پایان شهریور همکاران پرستار اولین دریافتی با مدل جدید را داشته باشند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: دستورالعمل بازتوزیع قانون تعرفه‌گذاری تدوین و نهایی شده و در روزهای آینده از سوی وزیر بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ می‌شود.
قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پس از ۱۴ سال با توصیه رهبر معظم انقلاب وارد فاز اجرایی شد و حالا حدود ۲۰۰ هزار نفر از کادر پرستاری کشور در انتظار اجرای این قانون و افزایش دریافتی خود هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای مراقبت‌های پرستاری در منزل هم باید تعرفه درستی در نظر گرفت و صیانت از حقوق مردم در نظر گرفته شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که اعتبار لازم برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در اولین سال استقرار دولت سیزدهم تامین شده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: ردیف بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اختصاص یافته و سال آینده این بودجه در سرانه لحاظ می‌شود و طبق تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه، این اعتبار به بیمه‌ها می‌رود تا خرید خدمت را انجام دهند.
اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که مهمترین مطالبه پرستاران کشور است، هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست امسال هم عملیاتی شود، زیرا برای اجرای آن بودجه‌ای مصوب نشده است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به جذب نیروی پرستاری در سال‌های گذشته، گفت: با توجه به کمبود حداقل ۱۰۰ هزار نفر کادر پرستار در کشور این‌گونه جذب‌ها تنها مُسَکن است.
معاون پرستاری وزارت بهداشت از اعزام ۲۳۰ پرستار با همکاری فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به سیستان و بلوچستان خبر داد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: هدف اصلی از تعرفه گذاری خدمات پرستاری، برقراری عدالت در توزیع درآمدها و هویت بخشی مستقل به خدمات پرستاری است و این دو هدف اصلی ما محقق شد.
وزیر بهداشت گفت: برای حمایت از جامعه پرستاری، آیین نامه تعرفه خدمات پرستاری که ۱۴ سال بر زمین مانده و در طول چند ماه گذشته کار کارشناسی دقیقی در مورد آن انجام شد، به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت به ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل آگاه است و از سال گذشته کمیته‌ای مامور شدند که بیماری‌های اولویت دار در این زمینه را مشخص کنند تا برخی خدمات پرستاری در منزل در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
انتها123456