بیمارستان
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: علاوه بر اعتباربخشی که باید به صورت جدی دنبال شود، موضوع خود نظارتی نیز پیشنهاد ماست که در فواصل زمانی توسط مراکز و ستاد انجام خواهد شد.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر لزوم نظارت بر اخذ تعرفه‌های مصوب و برخورد با تخلفات تعرفه‌ای تاکید کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره کلیپ منتشر شده از بیمارستان امام خمینی (ره) کرج گفت: اضافه شدن فضای درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) در شرایط کنونی موج پنجم بیماری کرونا حتی به صورت موقت بسیار موثر خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ماجرای فشارها برای افتتاح ناقص مهدی کلینیک و مرکز طبی کودکان ۲ در شهر تهران را تشریح کرد و حاشیه‌های اخیر روزهای پایانی دولت در این زمینه را توضیح داد.
وزیر بهداشت گفت: در طول ایام شیوع ویروس کرونا، تعداد تخت‌های آی‌ سی‌ یو در کشور دو برابر افزایش پیدا کرده است و تا پایان مرداد ماه در مجموع حدود ۱۴ هزار تخت به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده می‌شود.
پروژه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان سبزوار با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و در بیست و چهارمین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
کمر بیمارستان‌ها با شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور خمیده‌تر از قبل شده و این شرایط می‌تواند به فرسوده‌تر شدن کادر بهداشت و درمان پس از یک سال و چند ماه مبارزه تن به تن با کووید ۱۹ در مراکز بهداشتی و درمانی منجر شود.
وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت مطلقا موافق هیچ مسافرتی در عید نوروز نیست و مانند سال گذشته که گفتیم از ۲۵ اسفند تا بعد از تعطیلات، فرصتی برای احیای کادر بهداشت و درمان داشته باشیم، باید از رفت و آمدها جلوگیری کنیم.
معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت از اتصال ۹۵ درصد بیمارستان‌های کشور به طرح رسیدگی الکترونیک اسناد بستری خبر داد.
نوزدهمین پویش «ره سلامت» امروز با افتتاح ۱۲ پروژه در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.
تعداد ۹ پروژه بیمارستانی با مجموع ۸۲۲ تخت و اشتغال زایی ۱۷۱۳ نفر و با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۳۵۵ میلیارد تومان امروز پنجشنبه ۲۳ بهمن ماه با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهوری و در قالب هفدهمین پویش «ره سلامت» افتتاح می‌شود.
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ۶۴۹ پروژه بهداشتی و درمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیرجند، ۶۴ پروژه حوزه سلامت استان خراسان جنوبی در یازدهمین آیین پویش ره سلامت افتتاح شد.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی ضمن تاکید بر جلوگیری از حضور همراهان بیمار در تمامی بخش‌های بیمارستانی به منظور پوشش خدمات رفاهی و شخصی بیماران، بر استفاده از ظرفیت نیروهای بهیاری، پرستاری و نیروهای داوطلب کمک بهیار یا خدماتی تاکید کرد.
سه بیمارستان در شهرهای قم، مشهد و کرمان در قالب دهمین آیین پویش ره سلامت امروز با حضور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.
رییس بیمارستان سینا تهران گفت: بیمارستان سینا، بیمارستان تروما است و بیماران زیادی به دلیل تصادف مراجعه می‌کنند و حتی در این بیماران که به علت تصادف مراجعه کرده بودند، 10 درصد کرونا داشتند و شاید بتوان ادعا کرد که 10 درصد مردم در جامعه درگیر این بیماری هستند، اما علامت دار نیستند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ظرفیت مناسبی از تخت بیمارستانی در کشور وجود دارد و بیش از ۴ برابر ظرفیت بیماران بستری شده کرونا در تهران، امکان بستری داریم و در صورت نیاز می‌توانیم ظرفیت را اضافه کنیم.
وزیر بهداشت گفت: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نباشید. به شما قول می‌دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می‌کنند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها را به دلیل اشغال بخش‌های کرونایی حتما جبران می‌کنیم.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۳۶ تا ۳۷ درصد از ظرفیت بخش مراقبت‌های ویژه در کشور در اختیار بیماران کووید ۱۹ قرار دارد که بسیار بالا است و امیدواریم با ایجاد محدودیت‌ها به عنوان اولین تصمیم و رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک، شاهد بهبود وضعیت بیماری باشیم.
رییس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران گفت: به نسبت یک هفته گذشته، تعداد مراجعه کنندگان افزایش یافته و از طرفی تعداد بیماران بدحال کرونایی نیز در 10 روز گذشته دو برابر شده است.
انتها123456