بیمارستان
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر برنامه‌ریزی لازم به منظور تامین و تخصیص کادر درمانی زن جهت حضور در مراکز درمانی در سراسر کشور تاکید کرد.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اولویت وزارت بهداشت مبنی‌ بر ارتقای سلامت مردم، از عزل مدیر بیمارستان شهدای هفتم تیر به دلیل بی‌توجهی به تکمیل یک پروژه بیمارستانی خبر داد.
کشور ایران با وجود ظرفیت‌ها و پیشنه درخشانی که در حوزه درمان و پزشکی در منطقه و جهان دارد، هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود در صنعت گردشگری سلامت دست پیدا کند، صنعتی پول ساز و جذاب که کشورهای همسایه ایران به‌ خوبی راه پول در آوردن از آن را می‌دانند، اما اندکی از پیشینه و ظرفیت ایران در این حوزه را ندارند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: علاوه بر نظارت‌های مستمر و روتین ادارات نظارت بر درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان تهران، بر اساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته، مقرر شده که ادارات زیر مجموعه این سه دانشگاه به صورت ضربتی و با همکاری با یکدیگر از بیمارستان‌های محدوده هر دانشگاه بازدید کنند.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه از احضار رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس و مدیر بیمارستان امام رضا (ع) به دادسرا، به دنبال سرقت اخیر از این بیمارستان خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان مهدی کلینیک از مجهزترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های کشور است و توان تحمل ۹ ریشتر زلزله را دارد.
خدمات دیالیز در بخش‌های تخصصی مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور کادر درمان در ۲ یا ۳ شیفت به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.
بر اساس اعلام معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور، تعداد هشت بیمارستان در تهران در فهرست ساختمان‌های نا ایمن قرار دارند.
وزیر بهداشت از برنامه‌ریزی برای احداث کلان بیمارستان‌ها در کشور خبر داد و گفت: امروزه علم بشر در جهتی حرکت کرده که به جای احداث بیمارستان‌های متعدد با ظرفیت کم، مگا هاسپیتال راه‌اندازی شود تا نیازی نباشد بیمار برای انجام کارهای مختلف به بیمارستان‌های متعدد مراجعه کند.
همزمان با نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان (عج)، بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) به عنوان بزرگترین پروژه نظام سلامت با حضور سید ابراهیم رییسی به شکل رسمی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
مخاطبان پایگاه خبری ایران پزشک درباره تعطیلی بیمارستان اشرفی اصفهانی که یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های پایتخت و در چهارراه مولوی تهران واقع بود، سوالاتی مطرح و به تلگرام ایران پزشک ارسال کردند و بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم، متوجه شدیم این بیمارستان به دلیل فرسودگی تعطیل شده و همچنان بلا تکلیف مانده است.
ادغام آموزش پزشکی با خدمات درمانی در یک بازه زمانی به دلایلی مانند کمبود نیروی انسانی یا ارتقای کیفیت آموزش انجام شد اما اکنون زمان آن رسیده که این موضوع توسط کارشناسان به صورت بی‌طرفانه بررسی شده و مزایا و محدودیت‌های آن مشخص و مشکلات برطرف شود.
میزان نارضایتی بیماران از بیمارستان‌های آموزشی درمانی کم نیست و شاید بتوان عمده‌ترین دلیل آن را حضور کم استادان در این بیمارستان‌ها و معطلی بیماران در اورژانس و بخش‌ها و البته هتلینگ ضعیف دانست که نظام سلامت باید این مسائل را برای ارتقای این گونه بیمارستان‌ها مورد توجه قرار دهد.
بازرس کل استان گیلان به همراه سربازرس و بازرس گروه فرهنگی بازرسی‌کل گیلان از بیمارستان حشمت رشت یکی از مراکز مهم درمانی قلب و عروق شمال کشور بازدید کرد.
نخستین مریضخانه تخصصی نسوان در اواخر قاجاریه افتتاح شد، بیمارستانی که اکنون در گذر از یک قرن فعالیت، این روزها با عنوان نام موسس‌ خود، امیرخان امیراعلم تحت عنوان بیمارستان تخصصی گوش و حلق و بینی شناخته می‌شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مشکل عدم حضور اساتید در بیمارستان‌های آموزشی درمانی وجود دارد، اما اساتید باید در بیمارستان حضور داشته باشند و در مواردی با این موضوع برخورد جدی می‌کنیم.
مدیرکل اداره حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت: اکنون ۶۰۰ بیمارستان در کشور داریم که در شرایط فرسوده در حال فعالیتند که ظرفیتی حدود ۱۰۰ هزار تخت را به خودشان اختصاص داده و سرمایه‌گذاری در آن اعتبارات بالایی می‌خواهد.
معاون مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: برای بیمارستان‌های فرسوده عددی در بودجه لحاظ نشده، در حالی‌که برخی بیمارستان‌ها از لحاظ ابنیه دچار فرسودگی هستند و عمر مفید تجهیزات پزشکی آنها رو به اتمام است و مستهلک شده‌اند، اما عدد نوسازی آنها در بودجه در نظر گرفته نشده که فشار زیادی به حوزه سلامت وارد خواهد کرد.
روزنامه شهروند در گزارشی به موضوع کمبود نیرو در نظام سلامت پرداخت و نوشت: پروژه‌های بهداشتی و درمانی جدید در مناطق محروم، هر هفته در صف افتتاح هستند، ولی برای تامین نیروی انسانی با سد مجوزهای استخدامی و عدم‌تعیین اعتبارات مواجه هستیم.
معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای به معاونان درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید کرد که مصدومان حوادث و فوریت‌های پزشکی در اورژانس بیمارستان‌ها باید بدون قید و شرط پذیرش شوند.
انتها123456