بیمارستان
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که ۲ هزار و ۲۰۰ تخت آی سی یو برای بیماران مبتلا به بیماری کرونا ایجاد می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد که مواردی مانند برقراری بیمارستان کوچک صحرایی که قرار بود از سوی سازمان پزشکان بدون مرز برپا شود، مطابق نیاز فعلی کشور نیست و اجرایی نخواهد شد.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران طی بیانیه‌ای اعلام کرد که استاد محمد رضا شجریان با حال عمومی مناسب از این بیمارستان ترخیص شده است.
اپیدمی کرونا در کشور سبب شده برخی به دنبال سودجویی و کسب منافع مادی با بالابردن قیمت‌ها باشند، اما یک مرکز درمان سرطان در تهران به کمک بیمارستان‌های دولتی حوزه درمان سرطان پیوسته و مراحل شیمی درمانی برای بیماران سرطانی را آسان کرده است.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد که از پذیرش و بستری بیماران الکتیو (غیر اورژانسی) تا اطلاع ثانوی خودداری کرده و آماده پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشند.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد که به علت شیوع ویروس کرونا، ملاقات بیماران در کلیه بیمارستان‌ها ممنوع است.
رییس مرکز پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: سوء تغذیه بیمارستانی فقط مربوط به ایران نیست و در همه کشورها وجود دارد و حتی این میزان در برخی کشورها بیش از ۵۰ درصد است.
فهرست بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمت به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کل کشور از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام شد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: خدمات تغذیه‌ای بالینی در بیمارستان‌ها تحت پوشش بیمه نیست و این در حالی است که اگر خدمات تغذیه‌ای تحت پوشش قرار گرفته و به آن توجه شود، بیمه‌ها عواید زیادی از محل صرفه جویی طول مدت زمان بستری بیماران خواهند داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساوه از کشف انبار غیرمجاز تفکیک پسماندهای بیمارستانی در این شهر خبر داد و گفت: در این مرکز که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کرد، حدود ۹ تن زباله بیمارستانی کشف شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تکمیل پروژه‌های وزارتخانه با اولویت مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و دور از دسترس خبر داد و گفت: در زمینه جاگذاری بیمارستان‌ها در کشور بازنگری شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت معتقد است که ارائه خدمات سلامت بر اساس راهنماهای بالینی بخشی از خرید راهبردی خدمات سلامت محسوب می‌شود و در حال حاضر در ابتدای راه انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستیم.
معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد که ماندگاری تیم پزشکی و پیراپزشکی در مناطق کمتر توسعه یافته از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از آغاز فرآیند ایجاد زیرساخت اجرای آزمایشی سیستم پرداخت مبتنی بر گروه‌های تشخیصی در دانشگاه‌های علوم پزشکی منتخب خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دلال پروری حیثیت خدمات گردشگری سلامت را در کشور از بین برده و فقدان ساماندهی، ایران را از کشورهای رقیب عقب نگهداشته است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: به علت تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا، درآمدهای ارزی کشور در سال‌های گذشته کاهش یافته و از ۱۲۰ میلیارد دلار در ابتدای دهه ۹۰ به حدود ۵۸ میلیارد دلار در سال گذشته رسیده و یکی از راه حل‌های جدی در این زمینه، توسعه و تقویت گردشگری سلامت است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: عفونت بیمارستانی مهمترین علت مرگ و میر بیماران است و برای پیشگیری از این اتفاق باید ارائه خدمات درمانی در منزل افزایش یابد.
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت گفت: خسارت جدی به مراکز درمانی ۳ استان سیل زده سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان وارد نشده است و این مراکز در حال خدمت‌رسانی هستند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید جهت پذیرش بیمار خارجی تلاش کرده و در جذب این دسته از بیماران چه در بخش دولتی و چه خصوصی نقش حمایتی ایفا کنند.
رییس گروه اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: ارزیابی‌ها برای اعتباربخشی بیمارستانی از ۱۴ دی ماه آغاز می‌شود و تمرکز دوره چهارم اعتباربخشی بیمارستان‌ها بر ایمنی بیمار و مدیریت بهینه منابع استوار است.
انتها123456