بیمارستان
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شعله‌های جدید آتش کرونا در اقصی نقاط کشور برافروخته شده است.
وزیر بهداشت به صورت ویدیو کنفرانس، ۲۳ مرکز بهداشتی و درمانی را شامل ۲۰۱ تخت بیمارستانی در برخی شهرهای استان لرستان، کرمانشاه و خوزستان افتتاح کرد.
گسترش پروژه‌های بهداشتی و درمانی از اولویت‌های دولت در هفت سال گذشته بوده است که در تازه‌ترین گام برای تحقق این هدف، امروز هشت بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی با حضور رییس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس در هفت استان افتتاح شد.
وزیر بهداشت گفت: امسال برای اولین بار مصمم هستیم که ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی را به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور اضافه کنیم و حدود ۱۴۰۰ پروژه بهداشتی و درمانی و آموزشی تا هفته سلامت در اردیبهشت ۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.
زیرساخت‌های نظام سلامت به واسطه اجرای طرح تحول سلامت در سال‌های اخیر جهش قابل توجهی یافت و حالا در سال آخر دولت «تدبیر و امید» شتاب بیشتری گرفته و در آخرین روزهای شهریور به افتتاح هشت بیمارستان رسیده است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت از افتتاح همزمان ۸ بیمارستان و مرکز درمانی با ظرفیت ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی در چهارمین آیین پویش «ره سلامت» از طریق ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری خبر داد.
رییس جمهوری در نشست با مدیران ارشد رسانه‌های کشور، طرح تحول سلامت را یکی از بزرگ‌ترین اقدامات دولت دانست و گفت: امیدواریم این طرح در دولت بعد هم ادامه پیدا کند.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: حداکثر تاثیر داروهای گران قیمتی که مطرح شده و برخی برای بیماران کرونایی در شرایط نامناسب استفاده می‌کنند، کمتر از ۲۰ درصد است و حتی بسیاری از این داروها موثر نبوده و اثر منفی داشتند.
مدیرعامل بیمارستان جم تهران از ترخیص استاد محمد رضا شجریان از این بیمارستان و انجام روند درمان او در منزل خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: قبل از عید نوروز، میزان آلودگی جوانان به ویروس کرونا به مراتب کمتر بود، اما از تیر و مرداد حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد بیماران بستری در بیمارستان‌ها را جوانان و افراد حدود ۲۰ ساله تشکیل می‌دهد و این افراد حلقه انتقال ویروس کرونا هستند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: یکی از تصمیم‌های بزرگ جمهوری اسلامی ایران، توسعه دانشگاه‌های علوم پزشکی و شبکه بهداشت بود که امروز به داد ما رسید، زیرا وقتی دانشگاه‌های علوم پزشکی در شهرهای محروم ساخته شد، پزشک و پرستار تربیت شد و این افراد در شرایط شیوع کرونا به درد همان استان‌ها خوردند.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: در سال گذشته میزان عقب ماندگی کارانه کادر درمان حدود ۲۲ تا ۲۴ ماه بود که با وصول مطالبات و تقویت درآمد دانشگاه‌های علوم پزشکی، اکنون به کمتر از ۱۰ ماه کاهش یافته است.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدام لازم برای ترخیص استاد محمدرضا شجریان از این بیمارستان و ادامه درمان در منزل در حال انجام است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: ۱۹۲۱ پروژه بهداشتی و درمانی از آغاز هفته دولت تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد که در این پویش، در هفته جاری ۱۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی به نام ۱۶۴ شهید مدافع سلامت آغاز به کار خواهند کرد.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرایط عمومی، قلبی و ریوی استاد محمد رضا شجریان پایدار و مانند روز گذشته است.
مدیرعامل بیمارستان جم تهران گفت: در حال حاضر استاد شجریان در آی سی یو بستری است و به نسبت روز اول بستری، وضعیت فشار خون و تنفس بهتر شده، اما وضعیت هوشیاری خوب نیست.
سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی گفت: از هفته دولت تا پایان سال جاری، هر هفته شاهد افتتاح و راه‌اندازی بیش از ۱۵۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی خواهیم بود.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران اعلام کرد که امروز فشار خون استاد شجریان پایدار و وضعیت تنفسی بهتر شده، اما سطح هوشیاری او تغییری نکرده و همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.
استاد محمد رضا شجریان امروز به علت افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و شوک سپتیک در آی سی یو بیمارستان جم تهران بستری شد.
معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: الگوی ورود بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها تغییر کرده و تعداد بیماران بدحال که نیازمند آی سی یو هستند، بیشتر شده و به همین علت با کمبود تخت آی سی یو در کشور مواجه هستیم.
انتها123456