بیمارستان
رییس سازمان نظام پزشکی گفت: در سازمان نظام پزشکی در خصوص بازگشایی بیمارستان گاندی با معاون اول رییس‌ جمهور جلسه‌ای برگزار کردیم و بر اساس این جلسه، تصمیم‌هایی درباره بازگشایی این مرکز درمانی گرفته شد.
رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سازمان آتش‌ نشانی ۵ اخطار و شهرداری منطقه ۳ نیز دو اخطار به بیمارستان گاندی ابلاغ کرده بودند، گفت: رییس بیمارستان از نا ایمن بودن ساختمان مطلع بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نمای کامپوزیت را عامل انتقال و گسترش آتش به سایر طبقات بیمارستان گاندی اعلام کرد و گفت: در میان لایه‌های کامپوزیت ماده مشتعل همچون بنزین وجود دارد که نمی‌دانم کدام آزمایشگاه این نما را تایید کرده است.
بیمارستان گاندی تهران روز گذشته دچار آتش سوزی شد که حادثه منجر به فوت بیماران یا افراد حاضر در این بیمارستان نشد و در عین حال، ۸۰ بیمار حاضر در این بیمارستان نیز به بیمارستان‌های اطراف منتقل شدند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با وجود برگزاری آزمون با هدف به کارگیری دست کم ۲۵ هزار نفر در ماه‌های اخیر و تبدیل وضعیت شمار زیادی در قالب قانون ایثارگری در سال گذشته، باز هم به ۴۷ هزار نفر دیگر در مراکز درمانی نیاز داریم.
بیمارستان محک در یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ زیرساخت‌های خود در سال‌های اخیر، برای بهبود ارائه‌ خدمات‌ به کودکان مبتلا به سرطان کشورمان که ماموریت اصلی این موسسه به شمار می‌رود، اورژانس خود را نوسازی کرده است.
سرپرست معاونت پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز عملیات اجرایی اتصال بیمارستان امام خمینی به ایستگاه مترو مدافعان سلامت خبر داد.
رییس شورای شهر تهران گفت: برخی بیمارستان‌های قدیمی نا ایمن هستند و به چند بیمارستان اخطار داده شده که نسبت به ایمن‌سازی یا حتی تغییر ساختمان اقدام کنند، اما ساختمان‌های جدید از مقاومت و ایمنی برخوردار هستند.
رییس مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به نقش قابل توجه بخش خصوصی در حوزه درمان و اخذ رتبه «عالی و برتر» در اعتبار بخشی از سوی بسیاری از مراکز درمانی خصوصی گفت: به زودی اعتباربخشی مراکز جراحی محدود به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توسعه برنامه‌های گردشگری سلامت با دولت لیبی خبر داد و گفت: در زمینه توسعه گردشگری سلامت بین دو کشور ایران و لیبی تبادل نظر شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی انتشار خبری درباره فوت کودکی شش ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران درباره جزییات این خبر توضیحاتی ارایه داد و گفت: بررسی‌ها تا اعلام قطعی علت مرگ از سوی پزشکی قانونی ادامه خواهد داشت.
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت بر لزوم برخورد جدی با مقصران احتمالی فوت نوزاد شش ماهه در بیمارستان مفید تاکید کرد و گفت: اگر قصوری شده باشد، قطعا برخورد می‌شود.
گردشگری سلامت در جهان به صنعتی سودآور تبدیل شده و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز مشغول سرمایه گذاری روی آن هستند، اما ایران با وجود ظرفیت‌های فراوان از نظر پزشکی و زیرساخت‌های تشخیصی و درمانی، درآمد مناسبی از آن کسب نمی‌کند و با چالش‌هایی مواجه است.
رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت جزییات آیین نامه تاسیس و بهره‌برداری مراکز منتخب شبانه روزی سلامت را اعلام کرد و گفت: این مراکز مجهز به فضای بستری موقت و امکانات احیای قلبی ریوی و اتاق عمل سرپایی جهت انجام جراحی‌های کوچک خواهند بود.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه خدمات سلامت وزارت بهداشت از رایگان شدن هزینه درمان خدمات بستری برای حدود ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور خبر داد.
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیمارستان‌های شمال غزه با شرایط بسیار دشواری مواجه هستند و نباید هدف حملات نیروهای اسراییل قرار بگیرند.
گردشگری سلامت صنعت رو به رشدی است که به حمایت همه جانبه و چند وجهی نیاز دارد تا به سودآوری برسد و این در حالی‌ست که به گفته معاون درمان وزارت بهداشت در حال حاضر فقط یک میلیارد دلار از آن درآمد داریم.
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر برنامه‌ریزی لازم به منظور تامین و تخصیص کادر درمانی زن جهت حضور در مراکز درمانی در سراسر کشور تاکید کرد.
وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اولویت وزارت بهداشت مبنی‌ بر ارتقای سلامت مردم، از عزل مدیر بیمارستان شهدای هفتم تیر به دلیل بی‌توجهی به تکمیل یک پروژه بیمارستانی خبر داد.
کشور ایران با وجود ظرفیت‌ها و پیشنه درخشانی که در حوزه درمان و پزشکی در منطقه و جهان دارد، هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خود در صنعت گردشگری سلامت دست پیدا کند، صنعتی پول ساز و جذاب که کشورهای همسایه ایران به‌ خوبی راه پول در آوردن از آن را می‌دانند، اما اندکی از پیشینه و ظرفیت ایران در این حوزه را ندارند.
انتها123456