بیمارستان
ناصرالدین‌شاه که از سفر فرنگ بازگشت، تجربه بیمارستان‌های فرنگی به مذاقش خوش آمده بود، خواست تا در تهران بیمارستانی بنا کنند به سبک و سیاق اروپایی‌ها و دستور داد: حکم همایون شد که مریضخانه‌ای به جهت مرضای مسلمین ساخته شود و مهندسین مشغول طرح و نقشه آن می‌باشند.
وزیر بهداشت از استقرار ۸ بیمارستان صحرایی در مرزها برای مراقبت از زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی از ۱۲ شهریور به مرزهای هشتگانه کشور اعزام شده‌اند.
 
کلینیک چشم پزشکی بیستون در سال‌های اخیر به قطب علم پزشکی در غرب کشور تبدیل شده، اتفاقی که شاید در غرب کشور آن هم در سال‌هایی که مردمانش متحمل رنج‌های فراوان در اثر ۸ سال دفاع مقدس شدند، لازم بود.
بعد از هر زلزله، آتش‌سوزی، سیل، ریزش ساختمان و حوادثی نظیر آنچه که در متروپل آبادان رخ داد، تازه یادمان می‌آید که ساختمان‌ها استحکام کافی را ندارند، ایمنی سازه‌ها قابل اطمینان نبوده و امکانات مدیریت بحران‌ کافی نیست و بیمارستان‌هایی که باید در خطر و بحران پناه مردم باشند، فرسوده‌اند.
دادستان تهران گفت: طبق گزارش خود روسای دانشگاه علوم پزشکی، نا ایمن‌ترین بیمارستان کشور در تهران قرار دارد که اخطار پلمب و تعطیلی آن به همراه یکی دیگر از ساختمان‌های دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی حسب درخواست سازمان آتش نشانی صادر شده است.
زایشگاه فامیلی که امروز به نام بیمارستان خصوصی فامیلی شناخته می‌شود، در سال ۱۳۴۷ توسط نصرت الله فامیلی در خیابان بیستون رشت ساخته شد و از آن زمان تاکنون نوزادان زیادی در این زایشگاه چشم به جهان گشوده‌اند.
معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت ۵۵۰۰ پروژه عمرانی در دست‌ساخت در سطح کشور دارد که ۴ هزار مورد از این پروژه‌ها در حوزه بهداشتی و با اولویت حاشیه شهرها و شهرستان‌های محروم است که امیدواریم حداقل ۲ هزار مورد از آن‌ها تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و آماده خدمات‌رسانی به مردم شود.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: زیرساخت‌های حوزه درمانی در تهران در سال‌های اخیر متناسب با جمعیت توسعه و رشد پیدا نکرده و بی تردید در این بخش با محرومیت‌هایی روبه‌رو هستیم، به شکلی که سرانه تخت‌های دولتی در تهران بسیار پایین‌تر از سایر استان‌ها است.
رییس جمهور معطلی ۳۰ ساله برای افتتاح پروژه‌هایی مانند بیمارستان شهریار را غیرقابل قبول دانست و گفت: پروژه‌های نیمه تمام بسیاری به شکل نامناسبی مقابل دیدگان مردم قرار دارد که باید به سرعت آنها را سروسامان دهیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بازدیدهایی که از بیمارستان‌ها داشتیم شاهد عدم توجه کافی به مساله مدیریت کیفیت بودیم.
رییس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری از آماده باش این بیمارستان برای چهارشنبه سوری خبر داد و گفت: از اول بهمن تا صبح امروز، ۷ مصدوم به بیمارستان مراجعه کرده‌اند که ۳ نفر در این مرکز درمانی بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شده و متاسفانه یک نفر نیز فوت کرده است.
کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی و بخش سی سی یو بیمارستان بیستون کرمانشاه در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار کرمانشاه به بهره برداری رسید.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: علاوه بر اعتباربخشی که باید به صورت جدی دنبال شود، موضوع خود نظارتی نیز پیشنهاد ماست که در فواصل زمانی توسط مراکز و ستاد انجام خواهد شد.
معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر لزوم نظارت بر اخذ تعرفه‌های مصوب و برخورد با تخلفات تعرفه‌ای تاکید کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز درباره کلیپ منتشر شده از بیمارستان امام خمینی (ره) کرج گفت: اضافه شدن فضای درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) در شرایط کنونی موج پنجم بیماری کرونا حتی به صورت موقت بسیار موثر خواهد بود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ماجرای فشارها برای افتتاح ناقص مهدی کلینیک و مرکز طبی کودکان ۲ در شهر تهران را تشریح کرد و حاشیه‌های اخیر روزهای پایانی دولت در این زمینه را توضیح داد.
وزیر بهداشت گفت: در طول ایام شیوع ویروس کرونا، تعداد تخت‌های آی‌ سی‌ یو در کشور دو برابر افزایش پیدا کرده است و تا پایان مرداد ماه در مجموع حدود ۱۴ هزار تخت به مجموعه تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده می‌شود.
پروژه‌های بهداشتی و درمانی شهرستان سبزوار با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و در بیست و چهارمین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
کمر بیمارستان‌ها با شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور خمیده‌تر از قبل شده و این شرایط می‌تواند به فرسوده‌تر شدن کادر بهداشت و درمان پس از یک سال و چند ماه مبارزه تن به تن با کووید ۱۹ در مراکز بهداشتی و درمانی منجر شود.
وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت مطلقا موافق هیچ مسافرتی در عید نوروز نیست و مانند سال گذشته که گفتیم از ۲۵ اسفند تا بعد از تعطیلات، فرصتی برای احیای کادر بهداشت و درمان داشته باشیم، باید از رفت و آمدها جلوگیری کنیم.
انتها123456