پزشکی
سخنگوی سازمان نظام پزشکی با ‌اشاره به ارسال لیست ۵ هزار و ۶۰۰ نفره پزشکان فاقد کارتخوان از سوی سازمان امور مالیاتی گفت: این لیست برفرض صحیح بودن شامل یک درصد جامعه پزشکی کشور می‌شود.
رییس انجمن علمی پزشکان کودکان ایران در نامه‌ای به رییس کل سازمان نظام پزشکی نوشت: ویزیت پزشکان متخصص کودکان حداقل ۲۰۰ هزار تومان و ویزیت پزشکان فوق تخصص کودکان ۲۵۰ هزار تومان پیشنهاد می‌شود.
سامانه نظام ارجاع در برنامه پزشکی خانواده با امکان ارجاع بیماران از سطوح یک به سطوح بالاتر تخصصی و فوق تخصصی با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.
نیاز به تقویت مراقبت‌های بهداشتی اولیه و توسعه برنامه پزشکی خانواده به عنوان یک راهبرد مهم نظام سلامت با توجه به بیماری‌های اپیدمیولوژیک، تغییر ماهیت بیماری‌ها و افزایش امراض مزمن در سال‌های اخیر بیشتر از همیشه احساس می‌شود، اما باید دید چقدر به این موضوع در کشورمان توجه شده است.
رییس کل سازمان نظام پزشکی از ابطال پروانه جعلی مطب ۷۴ پزشک خبر داد و گفت: هرچند این آمار در مقایسه با تعداد پروانه مطبی که در یک سال صادر می‌شود آمار بالایی نیست، اما حتی صدور یک پروانه غیرقانونی هم برای ما حساسیت برانگیز است.
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت را مکلف به اجرای برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده در سطح ۱ و ۲ و ۳ و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور اعم از دولتی و غیردولتی کردند.
متخصص گوش و حلق و بینی گفت: بیمارانی که عمل جراحی زیبایی برای آن‌ها گزینه مناسبی نیست و افرادی که از استانداردهای زیبایی برخوردارند، ولی همچنان اصرار به عمل جراحی دارند، هر دوی این دسته از افراد پیش از انجام هر عمل جراحی زیبایی باید برای بررسی های تخصصی‌تر به روان پزشک مراجعه کنند.
دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ در مجلس ضمن تشریح مصوبات صحن مجلس اعلام کرد: کارانه پزشکان اعضای هیات علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی و پزشکان متخصص درمانی تمام وقت جغرافیایی از مالیات پلکانی حذف شده است.
نمایندگان مجلس در بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سازوکار مالیات پزشکان شاغل در مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکت‌های دولتی را مشخص کردند.
دبیر شورای عالی بیمه سلامت گفت: پیشنهاد اولیه شورای عالی بیمه سلامت در مورد افزایش کلی تعرفه پزشکی ۱۴۰۲ به هیات دولت ارسال شد، اما هنوز مصوبه‌ای از هیات دولت به شورای عالی بیمه نرسیده که مرحله دوم و بررسی افزایش اجرای تعرفه انجام شود.
مدیرکل نظارت و ارزشیابی و اعتباربخشی سازمان نظام پزشکی با اشاره به تبلیغات گسترده پزشکی به ویژه در فضای مجازی توسط افراد فاقد صلاحیت، از عموم مردم خواست که مداخله‌گران غیرمجاز در امر سلامت و درمان را به این سازمان معرفی کنند.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور گفت: تخلفات مالیاتی در جامعه پزشکی کمتر از سایر اقشار است و برای هیچ یک از گروه‌های پزشکی معافیت مالیاتی نداشته‌ایم.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر آموزش و پرورش گفت: انتظار می‌رود وزارت آموزش و پرورش که در حال حاضر با مشکلات بسیاری برای بازبودن مدارس و آموزش دانش آموزان روبه‌رو است به حل مشکلات خود پرداخته و وارد حوزه تخصصی آموزش پزشکی که مربوط به وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است، نشود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین‌ اجتماعی از آغاز فرآیند تبدیل وضعیت پزشکان قراردادی شاغل در مراکز درمانی و سایر نیروهای قراردادی شاغل در مشاغل کارشناسی این سازمان خبر داد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در چهاردهمین جلسه هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ، به اتفاق آرا به عنوان رییس سازمان نظام پزشکی تهران نیز انتخاب شد.
روزنامه شهروند در گزارشی به موضوع افزایش تعداد شکایت از پزشکان پرداخت و نوشت: بر اساس آمار، بیشترین شکایت‌ها از پزشکان جراحی پلاستیک و زیبایی است.
رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور گفت: شیب مهاجرت پزشکان رو به افزایش و باعث نگرانی است و همه باید کمک و همکاری کنند که شیب مهاجرت پزشکان به حالت قبل برگردد.
رییس کمیته سلامت الکترونیک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از عدم تعیین تکلیف بودجه سلامت الکترونیک در سال ۱۴۰۱ انتقاد کرد.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در حساب توییتر خود از نقض حکم پزشک محکوم به اعدام و معاودت این پرونده به مرجع رسیدگی کننده خبر داد.
سلامت از راه دور یا «دورا پزشکی» یکی از جدیدترین ابزارهای تشخیصی درمانی است که با وجود پیشرفت سریع در جهان، به خصوص پس از همه‌گیری کرونا، در کشور ما رشد چندانی نداشته و همتی برای استقرار کامل و استفاده از مزایای آن به چشم نمی‌خورد و در سایه بی‌تکلیفی و جایگاه روشن قانونی، به آهستگی حرکت می‌کند.
انتها123456