پزشکی
وزیر بهداشت گفت: تقاضای من ادغام آموزش پزشک خانواده در دوره پزشکی عمومی است تا پزشکان عمومی با قابلیت نشستن بر جایگاه پزشک خانواده تربیت شوند، زیرا در غیر این صورت، مجبور به برگزاری دوره‌های جداگانه هستیم.
کادر بهداشت و درمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور پای کار بیماران کرونایی مانده و بیش از ۱۴۰ شهید در این مسیر تقدیم کرده، اما در این جدال نابرابر با کووید ۱۹، همچنان استوار مانده مشغول خدمت‌رسانی هستند.
جمعی از پزشکان و کادر درمان که در صف نخست مبارزه با ویروس کرونا حضور دارند در آستانه محرم حسینی (ع) در نامه‌ای از مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه درخواست کرده‌اند که با بهره گیری از فقه پویای جعفری، عموم عزاداران حسینی را از برگزاری مجالس حضوری پرهیز دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کادر درمانی برای هشت سال دفاع مقدس در مجموعه‌های مختلف پزشک و جراح و پرستاران و امدادگران فعال بودند و تاریخ جنگ را بدون تاریخ پزشکی جنگ نمی‌توان نوشت.
معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: الگوی ورود بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها تغییر کرده و تعداد بیماران بدحال که نیازمند آی سی یو هستند، بیشتر شده و به همین علت با کمبود تخت آی سی یو در کشور مواجه هستیم.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: ۶۰ هزار پزشک امضای الکترونیک گرفته و می‌توانند از طریق سامانه‌های اینترنتی به مردم خدمات درمانی و مشاوره ارائه کنند.
رییس سازمان نظام پزشکی همدان گفت: وضعیت مطب‌های همدان نسبت به ماه‌های گذشته مطلوب‌تر شده است، البته درصد کمی از مطب‌ها دارای نقص‌هایی بودند که در بازدید‌های بعدی این ایرادها برطرف شد.
وزیر بهداشت گفت: امکانات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پاییز امسال در دوره شیوع همزمان کرونا و آنفلوآنزا به کمک وزارت بهداشت می‌آید.
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: بیش از ۶ هزار نفر از کادر درمان در سراسر کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و بیش از ۱۴۰ نفر از کادر درمان در این مسیر شهید شده‌اند.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای از جامعه پزشکی خواست که با توجه به اوج گیری مجدد ویروس کرونا در کشور، ضوابط بهداشتی و اصول حفاظتی در مطب‌ها و دفاتر کار را بیشتر مورد توجه قرار دهند.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: از مسئولان کشور می‌خواهیم که هنگام صحبت کردن حتما ماسک بزنند، زیرا کرونا از طریق چانه منتقل نمی‌شود و باید ماسک روی بینی و دهان باشد.
مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: تاکنون ۱۳۸ نفر از مدافعان سلامت به علت کرونا شهید شده‌اند که بیشترین درصد مربوط به پزشکان عمومی است.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: با رعایت بسیاری از اصول بهداشتی می‌توان با مدافعان سلامت همدلی کرد و با تقویت روحیه‌ای که به جامعه پزشکی می‌دهیم و رعایت اصول اولیه توصیه شده، می‌توانیم حمایت اصلی را با کاهش بار مراجعه و غم جامعه پزشکی انجام دهیم.
رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: جامعه پزشکی و پرستاری تا امروز بیش از ۵ هزار مبتلا به کرونا داشته و با احتساب نیروهای خدماتی، تعداد این مبتلایان به ۱۰ هزار نفر می‌رسد و حدود ۱۴۰ نفر شهید شدند.
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی گفت: طبق رایزنی‌های انجام شده با وزارت بهداشت این مجوز را گرفتیم که در سال 99 پزشکان نیازی به امتیاز بازآموزی نداشته باشند و در سال آینده به ازای 6 سال، همکاران باید 150 امتیاز را برای تمدید پروانه مطب خود ارائه دهند.
وزیر بهداشت گفت: تنها راه تامین نیروی انسانی برای پزشکی خانواده، دوره آموزشی کوتاه‌مدت برای پزشکان عمومی است و باید از فارغ‌التحصیلان پزشکی خانواده به عنوان مدرس و آموزش دهنده برای این دوره‌های کوتاه‌مدت استفاده کرد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست با انجام تصمیم‌های زیربنایی از بروز وقایعی مثل ضرب و شتم کادر درمان در بیمارستان‌های دولتی پیشگیری شود.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در یادداشتی اعلام کرد که این سازمان موضوع ضرب و شتم متخصص بیهوشی در پیرانشهر را با تمام امکانات قانونی پیگیری تا یک‌بار برای همیشه راه تکرار این مسائل بسته شود و افراد خاطی نیز به سزای کرده غیر انسانی خود برسند.
رییس سازمان پزشکی قانونی کل کشور گفت: سال گذشته ۹ هزار و ۸۸۴ هزار قصور پزشکی در کشور رخ داد که 4 هزار و یک مورد محکوم و 5 هزار و ۲۸۳ تبرئه شدند.
مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دو خدمت تله مدیسین خبر داد.
انتها123456