بیماری
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۱۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۲۵۱ نفر رسیده است.
خیز ششم کرونا در کشور بر اساس نمودار بیماران سرپایی با تست مثبت آغاز شده و این در حالی است که همچنان خبری از افزایش در بیماران بستری و فوتی‌های کرونا نیست.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۲۳۰ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۴۵ هزار و ۳۴۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۲۰۲ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۴۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۱۷۲ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۱۳۲ نفر رسیده است.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به سران جهان هشدار داد و اعلام کرد که همه گیری کرونا اصلا به نقطه پایان نزدیک نیست و سویه اومیکرون در هفته گذشته منجر به ابتلای ۱۸ میلیون نفر شده است.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مراجعات سرپایی‌ در تهران نسبت به سه هفته گذشته، گفت: اومیکرون در تهران هم به سمت غالب شدن می‌رود و طبق الگویی که بررسی کرده‌ایم، نزدیک به ۴۵ تا ۵۰ درصد موارد ابتلا در تهران اومیکرون است.
در حالی‌که هفته گذشته شاهد روند کاهشی مبتلایان به کرونا در کشور بودیم، نمودار ابتلا به این ویروس از دو روز گذشته روند صعودی را آغاز کرده و به نظر می‌رسد زنگ خطر اومیکرون به صدا در آمده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۸۴۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۱۱۳ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۹۵ نفر رسیده است.
آمارها نشان می‌دهد ویروس جهش یافته اومیکرون تاکنون ۳ نفر فوتی از میان هزار و ۱۶۲ مورد ابتلا به این سویه در کشور داشته و این در حالی است که آخرین سویه جهش یافته کووید ۱۹، نظام سلامت را در آستانه چالشی قرار داده که ممکن است در هفته‌های آینده با آن دست‌وپنجه نرم کند و همچنین این پرسش مطرح می‌شود که آیا اومیکرون پایان کروناست؟
مقامات بهداشتی کشور چین از شناسایی اولین مورد ابتلا به سویه اومیکرون در پکن، پیش از آغاز بازی‌های المپیک زمستانی و در آستانه سال نو چینی خبر دادند.
مدیر اورژانس بیمارستان سینا تهران با اظهار نگرانی از وقوع خیز ششم کرونا گفت: فکر می‌کردیم نوروز ۱۴۰۱ یکی از بهترین نوروزها بعد از دو تا سه سال گذشته است، در صورت ادامه این شرایط، بدترین نوروز خواهد شد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۳۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۷۵ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۷۴۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۴۴ نفر رسیده است.
واکسن اسپایکوژن برای دوز اول و دوم در گروه‌های سنی ۱۸ تا ۵۰ سال و برای دوز سوم واکسن کرونا در تمام افراد بالای ۱۸ سال از سازمان غذا و دارو مجوز تزریق دریافت کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تمام مراکز بهداشتی آماده ارائه خدمت به مبتلایان بیماری سالک هستند و با کنترل و از بین بردن جوندگان و سگ‌های آلوده در راستای مقابله با این بیماری گام بر می‌دارند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۲۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۲۶ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳۲ هزار و ۲ نفر رسیده است.
انتها123456