بیماری
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غربالگری بیش از ۶۵ میلیون نفر از ایرانیان در بسیج ملی مقابله با کرونا تا بعد از ظهر امروز خبر داد.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از برخورد جدی پلیس با مراجعان به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در روز طبیعت خبر داد.
رییس پلیس پایتخت درباره تعطیلی پارک‌های تهران در روز سیزده به در برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: کل پارک‌ها را بسته‌ایم و اگر کسی در حاشیه پارک‌ها توقف کند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و در صورتی که به تذکر پلیس توجه نکند خودرویش توقیف خواهد شد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۸۹۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر در استان‌هایی که در روزهای ابتدایی شیوع کرونا، مبتلایان بیشتری وجود داشت، شاهد مراجعه کمتری هستیم و اکنون روند ملایم کاهش ابتلا به کرونا اتفاق افتاده است.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: همه ما نگران روز سیزده به در هستیم. تلاش‌هایی که طی این مدت انجام شده با بیرون آمدن مردم درهم خواهد شکست.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که تاخیری در اجرای فاصله گذاری اجتماعی اتفاق نیفتاده و فقط تشدید شده است.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: برخی آمارها درباره کرونا در استان‌ها توسط افراد غیرمسئول و با واژگان غیرتخصصی مثل «موارد مشکوک» ارائه می‌شود که اگر این موارد توسط افرادی در بدنه دولت مطرح شده باشد، قابل پیگیری است.
رییس سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌ای خواستار آن شد که برای حمایت عملی از پزشکان، تسهیلات مالی، بانکی و مالیاتی و پرداخت مطالبات آنها در دستور کار قرار گیرد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۴۱۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: مصرف ویتامین سی برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن مفید است، اما این ویتامین باید از طریق مواد غذایی دریافت شود.
معاون اول رییس جمهوری گفت: اگر نیاز باشد حتما باید و نبایدهای جدی‌تری را وضع می‌کنیم، زیرا به هیچ وجه نمی‌توانیم با سلامت مردم مسامحه کنیم و آن را نادیده بگیریم.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: جداسازی قطعه کرونایی‌ها در قبرستان‌ها کار صد درصد اشتباهی است و افراط و زیاده روی در این زمینه، آسیب زیان‌بار برای خانواده فوت شدگان خواهد داشت.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون 38 هزار و ۳۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۶۴۰ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 12 هزار و ۳۹۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمترین زمان برای این‌که داروی اختصاصی جهت بیماری ناشی از ویروس کرونا تهیه شود بین یک سال تا 18 ماه است.
استاندار تهران گفت: موضوع تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی و خطوط مترو تهران در جلسه ستاد استانی کرونا مطرح و رد شد.
رییس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی کرونا گفت: بر اساس سناریوهای موجود به نظر می‌رسد در اردیبهشت به کنترل نسبی بیماری ناشی از ویروس کرونا در کشور برسیم؛ البته نه کنترل مطلق و اگر اتفاق عجیبی نیفتد و سفرهای نوروزی تاثیر منفی نگذارد این پیش بینی را داریم.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: فاصله گذاری اجتماعی مفهوم جدیدی نیست که ما آن را پایه‌گذاری کرده باشیم، بلکه یک واژه علمی و فنی است و مقالات مختلف در حوزه قرنطینه و بیماری‌های واگیر، این موضوع را به عنوان سطح سوم قرنطینه مطرح و ارزیابی کرده‌اند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۳۵۴۰۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۵۱۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که کیت‌های تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا تا هفته آتی وارد چرخه می‌شود.
انتها123456