بیماری
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۳۱۱ هزار و ۸۱۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۸۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۷ هزار و ۹۱۳ نفر رسیده است.
رییس اداره نظارت بر مواد و تجهیزات آزمایشگاهی سازمان غذا و دارو گفت: واردات کیت‌های تشخیص کرونا به صفر رسیده و در حال حاضر بیش از ۵ شرکت در حوزه تولید کیت تشخیص مولکولی، ۹ شرکت در حوزه تولید کیت رپید تست آنتی ژن و ۱۰ شرکت در زمینه کیت استخراج RNA فعالیت می‌کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و شیوع ویروس کرونا در موج چهارم، از هموطنان عزیز کشورمان خواهشمندیم از هرگونه برگزاری مراسم افطاری در این ایام به طور جدی پرهیز کنند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۲۸۶ هزار و ۹۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسیده است.
کمر بیمارستان‌ها با شکل گیری موج چهارم کرونا در کشور خمیده‌تر از قبل شده و این شرایط می‌تواند به فرسوده‌تر شدن کادر بهداشت و درمان پس از یک سال و چند ماه مبارزه تن به تن با کووید ۱۹ در مراکز بهداشتی و درمانی منجر شود.
وزیر بهداشت گفت: واکسن کرونا را به زحمت در این اوضاع بحرانی تهیه کرده‌ایم که به افراد بر اساس اولویت‌های سند ملی واکسیناسیون کووید ۱۹ تزریق شود و هر یک مورد اگر خارج از ضابطه باشد، حتما مورد بازخواست و معرفی به مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.
وزیر بهداشت گفت: یک میلیون دوز واکسن کرونا را که قرار بود قبل از عید برسد، اما با تاخیر در نیمه دوم فروردین ۱۴۰۰ دریافت کردیم، به سرعت توزیع کرده و از امروز به صورت گسترده این واکسیناسیون انجام می‌شود و تا آخر هفته و اوایل هفته آینده یک میلیون نفر را واکسینه خواهیم کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۲۶۱ هزار و ۴۳۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۷ هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.
رییس کل سازمان نظام پزشکی در پیامی ۳۰ فروردین روز علوم آزمایشگاهی را تبریک گفت و نوشت: همه گیری جهانی کووید ۱۹ هرچند به دشواری، اما بسیار موثر و کارآ به صاحبان سیاست، اقتصاد و سلامت نشان داد که آزمایشگاه‌ها هرگز یک ابزار ساده و کمک درمانی نیستند.
وزیر بهداشت گفت: توزیع ناعادلانه واکسن‌های کووید ۱۹ روی زشت دنیای ناعادلانه ما را نشان داد، به طوری که تقریباً ۸۰ درصد واکسن‌های تزریقی در ۱۰ کشور پیشرفته است، در حالی که ۱۸ کشور با درآمد پایین و متوسط هنوز واکسنی دریافت نکرده‌اند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بر رایگان بودن واکسیناسیون ملی کووید ۱۹ تاکید کرد و گفت: واکسیناسیون کرونا تا رسیدن به نقطه هدف یعنی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون رایگان خواهد بود.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۲۳۷ هزار و ۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۶ هزار و ۷۳۲ نفر رسیده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی کرونا را تشریح کرد و گفت: امیدواریم یک یا دو واکسن ساز داخلی بتوانند واکسن‌های کرونا را تا تیر ماه در اختیار ما قرار بدهند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه به علت کووید ۱۹ در کشور همچنان شیب تند صعودی دارد و همه استان‌ها‌ با افزایش جدی بیماران بستری و موارد سرپایی مواجه هستند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۴۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۶ هزار و ۳۲۷ نفر رسیده است.
وزیر بهداشت در پی سوء استفاده برخی از مدیران ‌و کارمندان شهرداری آبادان در راستای تخصیص سهمیه واکسن به پاکبانان در نامه‌ای به رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، دستور عزل معاون بهداشتی و مدیران ناظر بر اجرای برنامه ایمن سازی در اسرع وقت را صادر کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۱۹۴ هزار و ۱۳۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۶ هزار و ۸ نفر رسیده است.
داستان کرونا در فصل چهارم خود به واسطه سفرهای نوروزی و کندی واکسیناسیون و چرخش ویروس جهش یافته در سراسر کشور از وضعیت قرمز گذشته و در حال نزدیک شدن به وضعیت سیاه است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۱۶۸ هزار و ۸۷۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۵ هزار و ۶۸۰ نفر رسیده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حدود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا از چین به ایران اهدا شده که به دست ما می‌رسد و بدین ترتیب واکسیناسیون فاز اول را تمام کرده و از نیمه اردیبهشت ماه می‌توانیم وارد فاز دوم واکسیناسیون شده و تزریق واکسن را برای گروه‌های دیگر آغاز کنیم.
انتها123456