بیماری
معاون کل وزارت بهداشت گفت: آمریکا برای مقابله با کرونا ۱۲۰ میلیارد دلار و انگلیس نیز ۲۰ میلیارد تخصیص داده‌اند و این در حالی است که در چند روز گذشته از یک میلیارد دلار صندوق توسعه ملی فقط ۲۷ درصد را دریافت کرده‌ایم و قول داده‌اند مقداری هم این هفته پرداخت کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۵۷ هزار و ۲۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسیده است.
مشاور وزیر بهداشت در امور توان بخشی گفت: حدود ۹.۲۸ درصد از افراد جامعه در حال حاضر سالمند هستند و این یعنی حدود هشت میلیون نفر از جامعه ایران را سالمندان تشکیل می‌دهند که پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۲۰ جمعیت سالمند کشور حدود ۲۰ درصد شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بیماری کرونا و بیماری‌های غیرواگیر تاکنون آموزه‌های بزرگی برای داشته و به ما یاد داده که همواره به ارتقا و انعطاف‌پذیری سبک زندگی نیاز داریم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: وجود بیماری‌های زمینه‌ای سبب تشدید علائم بیماری کووید ۱۹ در مبتلایان می‌شود و حدود ۵۰ درصد بستری شدگان کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور حداقل یک بیماری مزمن دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۵۳ هزار و ۶۳۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۹۸۶ نفر رسیده است.
معاون مرکز مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: برخی عوارض قلبی در موارد شدید کرونا مشاهده شده که ممکن است دائمی شود، اما در حال حاضر صحبت در این زمینه زود و بسیاری از موارد در این زمینه در حال تغییر است.
معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: اجرای دورکاری می‌تواند به خلوتی سیستم حمل و نقل عمومی و کاهش ابتلا به ویروس کرونا کمک کند، اما وقتی دورکاری لغو می‌شود، افراد مجبور می‌شوند به محل کار خود بروند و در نتیجه تراکم در حمل و نقل عمومی، ابتلا به بیماری افزایش می‌یابد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سالمندان آسیب پذیرترین گروه در برابر کرونا هستند، به طوری که از زمان شروع اپیدمی کرونا در کشور، متاسفانه ۵۰ درصد مبتلایان به این ویروس و ۷۰ درصد موارد مرگ از میان سالمندان است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در هفته جاری حدود ۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به منظور پزشک خانواده شهری و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز به منظور پزشک خانواده روستایی و حدود ۸۰ میلیارد تومان نیز برای خرید کیت تشخیصی کرونا هزینه خواهیم کرد که بین استان‌ها توزیع می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۴۹ هزار و ۹۶۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۰ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۷۷۹ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۴۶ هزار و ۴۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۵ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۵۸۹ نفر رسیده است.
وزیر بهداشت گفت: مدام صبوری می‌کردیم که خدای نکرده پول صندوق توسعه ملی را وارد بازار نکنیم که چرخش آن باعث تغییر در پایه پولی شده و دلار دچار نوسان شود و باز هم صبوری کردیم و دیروز به دکتر تقوی ‌نژاد گفتم که همین میزان را هم برگردانید، ما گذشتیم تا مبادا درخواست من موجب تزلزل نشود.
متخصصان علوم پزشکی در انگلستان می‌گویند که بعید است واکسن کووید ۱۹ از ابتلای مردم به بیماری جلوگیری کند و احتمالا تنها عوارض این بیماری را تخفیف می‌دهد.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بازرسان بهداشتی از 111 هزار و 473 مدرسه موجود در مناطق شهری و روستایی کشور بالغ بر 41886 بازدید در بازه زمانی 15 تا 31 شهریور 99 انجام داده و هزار و 809 مورد اخطار بهداشتی نیز برای مدارس صادر شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۵۸ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا هستند و این افزایش ابتلا و بستری به علت کووید ۱۹، کاملا با کاهش استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط است.
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که گزارشی مبنی بر ابتلای دانش آموزان به ویروس کرونا پس از بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه وجود ندارد.
رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: شهر تهران در وضعیت کاملا بحرانی و پر خطر قرار دارد و بر این اساس، در ستاد کرونای تهران به همراه استانداری طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، درخواست اعمال محدودیت‌های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۴۴۳ هزار و ۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۲ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسیده است.
معاون مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: هزار و ۴۵۲ نفر از همکاران بهداشت محیط تاکنون در کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند که برخی از آنها بهبود یافته و برخی هنوز درگیر بیماری در مراحل حاد هستند.
انتها123456