پیش‌گیری
سرپرست گروه مدیریت خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به آغاز فصل زمستان و تغییرات شرایط جوی به هموطنان توصیه کرد پیش از شروع سفر و رانندگی حتما تجهیزات ایمنی وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که واکسیناسیون پنوموکوک برای کودکان زیر یک سال کشور از فردا در بندر خمیر استان هرمزگان آغاز می‌شود.
اگر می‌خواهید چربی پهلوی خود را از بین ببرید، باید یک رویکرد جامع را در پیش بگیرید که این شامل خوردن درست و ورزش منظم است و در واقع برای از بین بردن چربی پهلو، چندین نکته وجود دارد که باید رعایت کرد.
کارشناسان می‌گویند که میلیون‌ها نفر در جهان با کمبود ویتامین د مواجه هستند و این در حالی است که کمبود این ویتامین باعث کاهش انرژی و بد شدن خلق و خوی افراد می‌شود، اما چطور متوجه شویم که دچار کمبود این ویتامین در بدن هستیم.
معاون بهداشت وزارت بهداشت از احتمال آغاز واکسیناسیون روتاویروس و پنوموکوک از دهه فجر امسال خبر داد و گفت: واکسن روتاویروس می‌تواند سالیانه از ۱۲۰ هزار مورد بستری کودکان به دلیل اسهال‌های روتاویروسی و همچنین واکسن پنوموکوک از حدود ۵۰ هزار عفونت شدید پنوموکوکی پیشگیری کند.
برنامه واکسیناسیون کودکان کشورمان از بهمن‌ ماه تغییر می‌کند و 2واکسن پنوموکوک و روتاویروس به برنامه واکسیناسیون کشوری اضافه می‌شوند؛ واکسن‌هایی بسیار مهم که می‌توانند سطح ایمنی کودکان در برابر بیماری‌های باکتریایی و ویروسی را افزایش دهند.
ریزش مو چه به‌ دلیل ژنتیک، شیمی درمانی، جراحی، کاهش وزن، استرس یا هر عامل دیگری باشد، نگران‌کننده است و باید بدانیم که برخی از انواع ریزش مو به خصوص آنهایی که به درمان‌های پزشکی مربوط می‌شود، برگشت‌پذیرند، اما برخی از انواع این عارضه را نمی‌توان متوقف کرد.
آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات سلامت در روز پنجشنبه ۷ دی ۱۴۰۲ در ۱۰ حوزه امتحانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور یک هزار و ۲۸۲ داوطلب برگزار شد.
آیا شما هم از جمله افرادی هستید که هنگام ورود به خانه کفش‌تان را در نمی‌آورید یا هنگام مهمانی‌ به مهمانان‌ها اجازه می‌دهید با کفش وارد خانه شوند؟ اگر پاسخ شما به این سوال‌‌ها مثبت است، این مطلب را بخوانید تا بدانید چرا نباید به این کار ادامه دهید.
پویش ملی فشار خون و دیابت که با عنوان «پویش ملی سلامت» از طرف وزارت بهداشت با همکاری یکی از اوپراتورهای تلفن همراه در حال انجام است، امروز پیامکی سراسری برای دارندگان آن اوپراتور تلفن همراه ارسال و دعوت کرده که اشخاص ۱۸ سال به بالا، با پر کردن یک فرم اینترنتی در این پویش شرکت کنند.
خاکستری یا سفید شدن موها پدیده‌ای طبیعی است که اغلب از آغاز دوره میان سالی و افزایش سن خبر می‌دهد، اما دلیل این تحول در موها چیست و چه عواملی در آن موثر هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: ۵۲ درصد شهروندان تهرانی کم تحرک هستند و همچنین ۳۳ درصد تهرانی‌ها کلسترول بالای ۲۰۰ میلی گرم دارند.
اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای به آگاهی عموم واحدهای صنفی می‌رساند: دستورالعمل نوین خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی مراکز و اماکن عمومی به منظور تکمیل چرخه نظارت بهداشت توسط وزیر بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.
ابلاغ دستورالعمل جدید خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط وزیر بهداشت، رویکرد و اقدام فرخنده‌ای در حوزه سلامت ایران است.
وزارت بهداشت اعلام کرده پویش ملی سلامت از ۲۰ آبان‌ تا ۱۵ دی ۱۴۰۲ با شعار آگاهی‌ زودتر، مراقبت مؤثرتر و با هدف پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در سراسر کشور آغاز شده، اما این پویش تقریبا با بی توجهی رسانه‌ها مواجه شده و نه در رسانه و نه روی در و دیوار شهرها خبری نیست.
بیمه‌های درمانی در کشورهایی که کارنامه درخشانی در نظام سلامت دارند، بخش قابل توجهی از اعتبار خود را در حوزه پیشگیری سرمایه‌گذاری می‌کنند تا هم سلامت جامعه را ارتقا داده و هم هزینه‌های آینده خود در حوزه درمان را کاهش دهند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش مالیات بر سیگار در برنامه هفتم توسعه به صورت ویژه دیده شده و بعد از گذشت ۲ سال توانستیم در قالب برنامه هفتم توسعه بند افزایش مالیات بر سیگار را به تصویب برسانیم.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان‌های بیمه گر پایه سلامت را مکلف کردند تا در طول اجرای برنامه هفتم توسعه، حداقل پنج درصد از اعتبارات مصوب سالانه خود را جهت ارتقای اصول پیشگیری در سطح جامعه صرف کنند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بسیج ملی کنترل قند و فشار خون تمام افراد بالای ۲۰ سال طی روزهای آتی در کل کشور اجرایی خواهد شد که جزییات آن متعاقبا اعلام می‌شود.
رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با اشاره به اهمیت اجرای برنامه شیر مدارس برای ارتقای سلامت دانش آموزان، بر ضرورت همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برای تحقق این برنامه تاکید کرد.
انتها123456