پیش‌گیری
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تمام بسته‌های خدمتی در حوزه بهداشت بازنگری شد و در همین دوران کرونا و در حوزه خدمات مراقبت بارداری، خدمات ۱.۲ برابر شد و حتی یک خدمت مربوط به عشایر در این دوران عقب نیفتاد و کمترین ابتلا به کرونا و مرگ و میر نیز در عشایر وجود دارد.
اهمیت توجه به حوزه بهداشت و پیشگیری در نظام سلامت در دولت سیزدهم امشب ساعت ۲۱:۳۰ در کلاب هاوس با حضور کارشناسان بحث و بررسی می‌شود.
رییس اداره سلامت گوش و شنوایی وزارت بهداشت گفت: استفاده بی رویه از هدفون منجر به پیرگوشی زودهنگام می‌شود که قابل جبران نیست و در نتیجه در این زمینه پیشگیری بسیار مهم است.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیش از ۵۰ درصد موارد کم‌شنوایی و ناشنوایی قابل پیشگیری و کنترل هستند و به همین دلیل وزارت بهداشت با کمک بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد تلاش می‌کند برنامه‌های تشخیص زودرس را اجرا کند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: تهویه هوا و تهویه مطبوع به خصوص در فضاهای شلوغ نقش مهمی در کیفیت هوای داخل و کاهش احتمال انتشار ویروس کووید ۱۹ دارد.
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نظارت بیشتر و برخورد با دفاتر پیشخوان و کارگزاری‌های تامین اجتماعی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی خبر داد.
برچسب زدن به معاون بهداشت وزارت بهداشت به عنوان فرمانده حوزه بهداشت اتفاقی عجیب محسوب می‌شود که پس از یک سال جدال شبانه‌روزی با ویروس کرونا رخ داده و او را به ناحق زیر تیغ انتقاد قرار داده، در حالی‌که او وظیفه ذاتی خود برای ارائه هشدارهای بهداشتی را انجام داده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: خط مقدم اصلی برای مقابله با کرونا حوزه بهداشت است، اما زمانی که در اوج بیماری هستیم به ناچار همه امکانات درمانی به خط می‌شوند، ولی در این مرحله که در سراشیبی هستیم یا به یک مرحله با ثبات می‌رسیم، نقش حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری باید بسیار پررنگ باشد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت در توییتی نوشت: عدم حمایت از خانواده‌ها برای انجام غربالگری در چهارچوب دستورالعمل می‌تواند آنها را به سمت سقط غیر قانونی، انجام هزینه‌های بی مورد ناشی از نیاز القایی و پرهیز از فرزندآوری به دلیل ترس از هزینه‌ها یا نگرانی از تولد فرزند معلول سوق دهد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از عوامل افزایش ابتلا به ویروس کرونا را آلودگی هوا دانست راهکارهای تغذیه‌ای برای مقابله با این مشکل ارائه کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اصلی‌ترین روش برای مقابله با بیماری کووید 19 در همه کشورها، پیشگیری و بهداشت عمومی است و در حال حاضر این بیماری در هیچ کشوری داروی قطعی یا واکسن با ایمنی تایید شده ندارد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آغاز گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا با هدف کاهش میزان شیوع بیماری با قطع زنجیره انتقال، کاهش میزان بستری و مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا خبر داد.
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت هر سال به صدا وسیما اعلام می‌شود، اما متاسفانه تبلیغات این کالاها اتفاق می‌افتد و به همین دلیل به سمت اصلاح محتوای تبلیغی رفتیم تا این موضوع سر و سامان پیدا کند.
عضو کمیته بیمه سلامت گفت: نظام ارجاع و پزشکی خانواده در بسیاری از کشورها باعث ارتقای سلامت و بهبود کیفیت خدمات شده و همچنین به بهینه هزینه شدن منابع نیز کمک کرده است.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: راه موفقیت در برابر کرونا از پیشگیری و بهداشت می‌گذرد و نمی‌توان فکر راه حل میان‌بر و معجزه آسایی کرد و فقط با تغییر رفتار اجتماعی می‌توان در برابر آن موفق بود.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در همه کشورهای درگیر با ویروس کرونا اثبات شده که مبارزه با این ویروس نیازمند همکاری و همراهی مستمر جامعه و همه مسئولان است و نباید به ویروس کرونا فرصت انتشار بیشتر داد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: باید افراد مبتلا به ویروس کرونا را زود پیدا کرده و اطرافیان آنها را هم شناسایی کنیم و اگر این فرد جایی رفته و برگشته، باید ردیابی شده و افراد را پیدا کنیم که به همین منظور با هماهنگی وزارت ارتباطات، ردیابی هوشمند از هفته آینده اجرا می‌شود.
مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: در مورد کرونا، حوزه درمان باید از غربال بهداشت عبور کند، زیرا نظام شبکه بهداشت قدرتمندی در کشور داریم که کار خود را بلد هستند و اگر به آنها بها بدهیم، معجزه می‌کنند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شماره حساب وزارت بهداشت برای واریز جریمه‌های ماسک نزدن در اماکن عمومی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا را اعلام کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اولین قدم قابل توجه در مورد بیماری کرونا، پیشگیری برای حفظ سلامت است و سازمان‌های بیمه‌گر درمانی باید بیش از پیش در این مسیر حرکت کرده و حمایت‌های لازم را از سطح یک خدمات سلامت داشته باشند.
انتها123456