بهداشت محیط و کار
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون و افزایش پوشش آن در کشور، تلاش ما این است که پس از واکسیناسیون مشاغل و گروه‌های حساس، پروتکل‌های بهداشتی بازنگری شوند.
استاندار تهران گفت: تالارها و رستوران‌ها به جز موارد بیرون بر به همراه پاساژها و سینماها با همکاری اتحادیه‌ها تشدید نظارت می‌شوند تا شرایط مدیریت و کنترل بهتر فراهم شود.
سخنگوی وزارت بهداشت جزییات پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر اتخاذ شده برای حفظ سلامت عوامل انتخابات و رای دهندگان را تشریح کرد و گفت: اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور همچنان مناسب نیست و این میزان بر اساس گزارش‌ها ۶۱.۰۹ درصد است.
وزیر بهداشت برون رفت از شرایط سخت کرونایی و آینده‌ای روشن برای صنعت، تولید و تجارت کشور را در گرو همدلی، وفاق ملی، نظارت‌های مستمر و پیروی از توصیه‌های ایمنی و بهداشتی دانست.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام ۴۰۹ هزار و ۳۸۸ مورد بازرسی بهداشتی در طرح سلامت نوروزی و تشدید بازرسی‌های بهداشتی تا هفتم فرودین ۱۴۰۰ خبر داد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۵۷.۸۸ درصد رسیده که این میزان از ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تاکنون کمترین میزان است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مطالعات معتبر بین‌المللی، رستوران‌ها خطرناک‌ترین محل عمومی انتقال ویروس کویید ۱۹ هستند.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام ۲۷۸ هزار و ۷۷۴ مورد بازرسی بهداشتی در طرح سلامت نوروزی تا دوم فرودین ۱۴۰۰ خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: حدود ۶۰۰ هزار نفر از نیروهای بهداشت و درمان کشور در طرح سلامت نوروزی در خدمت مردم هستند و بیش از ۸۲۲ هزار مورد مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در همین چند روز داشتیم و حدود ۱۹ هزار و ۶۰۶ جراحی اورژانس انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۷۱.۷۶ درصد رسیده که این میزان کمترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اواسط آبان ماه تاکنون است.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: تهویه هوا و تهویه مطبوع به خصوص در فضاهای شلوغ نقش مهمی در کیفیت هوای داخل و کاهش احتمال انتشار ویروس کووید ۱۹ دارد.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از احتمال لغو و جلوگیری از برگزاری جشنوارهای فجر در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به افزایش سه برابری زباله و پسماند در دوران کرونا گفت: در در دوران کرونا به دلیل افزایش استفاده از دستکش و کیسه‌های یک بار مصرف شاهد افزایش پسماند هستیم.
 
رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نظارت بیشتر و برخورد با دفاتر پیشخوان و کارگزاری‌های تامین اجتماعی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی خبر داد.
مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، شماره‌های تماس ۱۹۰ و ۱۲۴ را برای کسب اطلاعات و گزارش دهی در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف اعلام کرد.
فهرست مشاغل دو، سه و چهار که بر اساس دستور رییس جمهوری از روز دوشنبه پنجم آبان ماه در ۴۳ شهرستان مشمول محدودیت‌های کرونایی خواهند بود، اعلام شد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: قرار نیست جریمه عدم استفاده از ماسک به صورت نقدی یا با کارتخوان از افراد اخذ شود و وظیفه نظارت و تذکر به افرادی که ماسک نمی‌زنند و پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند بر عهده نیروهای انتظامی و بسیج است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در سطح تهران ناظران متعددی از جمله نیروهای انتظامی، ضابطان قضایی و نیروهای بهداشت داریم و نیروهای انتظامی ابزاری مثل دوربین‌ها را در اختیار دارند و افرادی که ماسک نزده باشند، پس از شناسایی از طریق شماره ملی و شماره تلفن جریمه می‌شوند.
رییس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا میزان جریمه افراد مبتلا به ویروس کرونا که از قرنطینه دو هفته‌ای خارج می‌شوند و افرادی که در خیابان و فضاهای عمومی ماسک نمی‌زنند را اعلام کرد.
انتها123456