بهداشت محیط و کار
مدیر غذا، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران زیاد است و تقریبا پنجمین کشور در دنیا و اولین کشور در خاورمیانه از نظر مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی هستیم، در حالی‌که ۲۰ درصد وسایل آرایشی و بهداشتی موجود، تولید داخل هستند و ۲۰ درصد از مبادی رسمی و ۶۰ درصد از طریق قاچاق وارد می‌شوند.
طرح ساماندهی کارکنان دولت که به دنبال ایجاد امنیت شغلی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی و رفع دغدغه بخش بزرگی از کارکنان با قراردادهای موقت و متزلزل است، مدت‌هاست بی‌نتیجه مانده اما نمایندگان در روزهای پایانی کار مجلس یازدهم به دنبال نتیجه‌گیری از آن و محکم‌کردن جای پای این دسته از کارکنان هستند.
آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تاسیس دفاتر خدمات سلامت در روز پنجشنبه ۷ دی ۱۴۰۲ در ۱۰ حوزه امتحانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور یک هزار و ۲۸۲ داوطلب برگزار شد.
آیا شما هم از جمله افرادی هستید که هنگام ورود به خانه کفش‌تان را در نمی‌آورید یا هنگام مهمانی‌ به مهمانان‌ها اجازه می‌دهید با کفش وارد خانه شوند؟ اگر پاسخ شما به این سوال‌‌ها مثبت است، این مطلب را بخوانید تا بدانید چرا نباید به این کار ادامه دهید.
اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای به آگاهی عموم واحدهای صنفی می‌رساند: دستورالعمل نوین خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی مراکز و اماکن عمومی به منظور تکمیل چرخه نظارت بهداشت توسط وزیر بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.
وضعیت متروی تهران به دلیل افزایش مسافران روز به روز پرچالش‌تر می‌شود و شهروندان تهرانی در شرایط ترافیک عجیب و مهار نشدنی پایتخت مجبورند اوضاع مترو را از نظر شلوغی و نبود تهویه مناسب تحمل کرده، از شدت گرما عرق بریزند، خرابی پله‌های برقی را بپذیرند، مراقب جیب و کیف خود باشند و حتی با احتیاط نفس بکشند.
فرسودگی شغلی از عوامل بنیادی کاهش عملکرد کاری بوده و تاثیر مخربی بر سلامت جسم و روان کارکنان دارد و موجب کاهش کیفیت خدمات و کارایی می‌شود و به همین دلیل مدیران باید به فرسودگی شغلی به ویژه در نظام سلامت اهمیت داده و نسبت به شناسایی به موقع و واکنش مناسب حساس باشند.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اینکه کمبود نیرو صدمات جبران‌ناپذیری را به بخش پرستاری و مراکز درمانی کشور وارد کرده، گفت: کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری روبه‌رو است.
هیات دولت بر الزام اصناف، مراکز و اماکن عمومی به انجام خود کنترلی و خوداظهاری بهداشتی مطابق مقررات و الزامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آب آشامیدنی شبکه لوله کشی کشور در مناطق مختلف سالم است و مشکل بهداشتی ندارد و عامل انتقال و ابتلا به وبا نبوده است.
سخنگوی دولت در حساب توییتر خود نوشت: از دورافتاده‌ترین روستاها تا شلوغ‌ترین مراکز پایتخت، بدون وجود ‎شبکه بهداشت، تحول در مقابله با کرونا ممکن نبود.
وزارت بهداشت در راستای سیاست‌های کلی سلامت و نظام اداری به منظور توسعه مشارکت بخش خصوصی و تعاونی در ارائه خدمات و کاهش تصدی‌گری دولت و ارتقای کیفیت خدمات سلامت به استناد دستورالعمل ایجاد و بهره‌برداری دفاتر خدمات سلامت در نظر دارد از متقاضیان واجد شرایط ثبت‌ نام کند.
در هفته‌های اخیر شاهد افزایش اندک در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم و این شاخص با کمی افزایش به ۴۸.۱۶ درصد رسیده است، اما این میزان همچنان کافی نیست و باید به بیش از ۸۰ درصد برسد.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند از امروز ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: کسانی که قصد سفر دارند حتما باید واکسن تزریق کرده و بیمار نباشند.
در راستای سیاست‌های کلی سلامت و به منظور کاهش تصدی گری دولتی، ارتقا و ساماندهی وضعیت بهداشت کشور، در سال‌های اخیر ۱۵۵ دفتر خدمات سلامت راه اندازی شده، اما شنیده‌ها حاکی‌ست که این دفاتر قرار است توسعه یابند.
رییس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: در برخی کلانشهرها با هم‌زمانی آلودگی هوا و کرونا مواجه هستیم و طبق مطالعات آلودگی هوا ضمن تشدید بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی، موجب تشدید کرونا نیز می‌شود.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: با توجه به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون و افزایش پوشش آن در کشور، تلاش ما این است که پس از واکسیناسیون مشاغل و گروه‌های حساس، پروتکل‌های بهداشتی بازنگری شوند.
استاندار تهران گفت: تالارها و رستوران‌ها به جز موارد بیرون بر به همراه پاساژها و سینماها با همکاری اتحادیه‌ها تشدید نظارت می‌شوند تا شرایط مدیریت و کنترل بهتر فراهم شود.
سخنگوی وزارت بهداشت جزییات پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر اتخاذ شده برای حفظ سلامت عوامل انتخابات و رای دهندگان را تشریح کرد و گفت: اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور همچنان مناسب نیست و این میزان بر اساس گزارش‌ها ۶۱.۰۹ درصد است.
انتها123456