علمی جهان
شرکت مایکروسافت به کارمندان خود اعلام کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، با تایید مدیرشان از دور کاری دائم یا کار در خانه برخوردار می‌شوند.
فرانسوا لوگو، رییس دولت محلی استان کبک در کانادا می‌گوید که پلیس برای اطمینان از رعایت محدودیت وضع شده مبنی بر ممنوعیت برگزاری جشن و مهمانی در منازل می‌تواند به سرعت حکم تفتیش خانه‌ها را دریافت کند.
دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا در حساب توییتر خود اعلام کرد که تست کرونای او و همسرش مثبت شده و آنها فوری مراحل قرنطینه خود را آغاز کرده‌اند.
متخصصان علوم پزشکی در انگلستان می‌گویند که بعید است واکسن کووید ۱۹ از ابتلای مردم به بیماری جلوگیری کند و احتمالا تنها عوارض این بیماری را تخفیف می‌دهد.
پس از کشف میکروب نگلیریا فاولری در منبع آب عمومی شهر لیک جکسون تگزاس، مسئولان این شهر به ساکنان در مورد استفاده از آب لوله کشی هشدار و اخطار داده‌اند.
میزان ذخیره بانک‌های خون در فرانسه به دلیل شیوع کرونا و کاهش داوطلبانه روند اهدای خون، به شدت کم شده و به حد نگران‌کننده‌ای رسیده است.
اتاق بازرگانی و صنایع کشور عمان برای حمایت از معرفی یک بیمه نامه درمانی استاندارد یکپارچه برای پوشش آزمایش و درمان کووید 19 در این کشور، با بیمه‌های سلامت همکاری می‌کند.
وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که این کشور دو دارو شبیه فاویپیراویر را ساخته و برای فروش در داروخانه‌ها تایید کرده است که با آنها امکان درمان کرونا در خانه فراهم می‌شود.
فرودگاه هیتروی لندن تست کرونایی را به آزمایش گذاشته که معتقدند می‌تواند ظرف ۳۰ ثانیه جواب بدهد و هدف از کاربرد آن، آزمایش کلیه مسافران و کم کردن موارد قرنطینه است.
مسئولان استانبول از اعمال محدودیت‌هایی در برگزاری مراسم عروسی و دیگر جشن‌ها در بزرگترین شهر ترکیه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر دادند.
بیماری کووید ۱۹ نظام‌های سلامت را تحت فشار قرار می‌دهد و در این شرایط، مراقبت‌های بهداشتی اولیه بخش مهمی از آمادگی و پاسخ به بیماری همه گیر و پایه و اساس بهبود است.
یک شرکت بیمه‌ای در آفریقای جنوبی محصول جدید بیمه‌ای به نام سپر پاندمی را برای محافظت از بیمه شدگان در برابر پیامدهای مالی بستری در بیمارستان بر اثر بیماری کووید 19 معرفی کرده است.
محققان دانشگاه دوک انگلیس در مطالعه‌ای با ابداع روشی برای آزمایش انواع مختلف ماسک‌ها مشاهده کردند که کدام ماسک در متوقف کردن انتقال قطرات از دهان افراد و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به بهترین شکل عمل می‌کند.
شیوع بیماری کووید ۱۹ چالش‌های زیادی برای بیمه سلامت در جهان ایجاد کرده و در عین حال می‌تواند فرصت مناسبی برای این صنعت مهم فراهم کند.
شرکت نواواکس اعلام کرد که واکسن کرونای ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته و اولین نتایج مقدماتی آزمایش این واکسن روی انسان‌ها مثبت بوده است.
بانک جهانی اعلام کرد که کشور ترکیه به منظور آماده‌سازی خود برای مواجهه با بحران احتمالی دیگر، به یافتن راه‌های جدیدی در راستای تقویت خدمات سلامت ادامه داده و نقاط ضعف خود را از طریق پروژه‌ای که تحت حمایت بانک جهانی قرار دارد، مشخص کرده است.
متخصصان در یکی از تازه‌ترین مطالعات خود ۲۱ روش موثر را برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر پیدا کرده‌اند که فعالیت بدنی منظم، خواب با کیفیت، سیگار نکشیدن، حفظ سلامت قلب و خوردن غذاهای حاوی ویتامین ث از جمله این موارد است.
متخصصان دانشکده پزشکی جان هاپکینز با هشدار نسبت به علامت جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ اعلام کردند که از دست دادن قدرت شنوایی هم می‌تواند نشانه ابتلا به این بیماری باشد.
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در پیامی نوشت: همه‌گیری کرونا به پایان نزدیک نیست؛ اگرچه بسیاری از کشورها پیشرفت‌هایی داشته‌اند، اما در سطح جهان همه‌گیری در حال افزایش است و همه ما درگیر این موضوع هستیم و راه طولانی در پیش داریم.
یک مقام ارشد وزارت بهداشت عمان اعلام کرد که بیمارستان‌های خصوصی این کشور بدون توجه به توانایی پرداخت هزینه‌های بستری در بیمارستان توسط بیمار، مجبور به پذیرش و معالجه بیماران کووید 19 هستند.
انتها123456