علمی جهان
یک گروه از محققان بین‌المللی با مطالعه روی بیماران مبتلا به کرونا دریافتند خوابیدن دمر به گونه‌ای که صورت بیمار رو به زمین قرار گیرد، موجب بهبود عملکرد ریه‌ها می‌شود.
آخرین آمار جهانی از شیوع بیماری کووید ۱۹ نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۵۰۰ هزار نفر عبور کرده است.
شهردار نیویورک درباره خطر کمبود تجهیزات پزشکی در این شهر هشدار داد و گفت: در صورت ادامه روند کنونی شیوع ویروس کرونا، شهر نیویورک تا ده روز دیگر دچار کمبود تجهیزات پزشکی مانند دستگاه تنفس مصنوعی خواهد شد.
پلیس استان هوبی مرکز شیوع ویروس کرونا از توبیخ پزشک فقیدی که درباره شیوع ویروس کرونا در چین خبر داده بود، عذرخواهی کرد.
دانشمندان موسسه ماکس پلانک در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند که کودکان چهار ساله می‌توانند درک کنند دیگران به چه چیزی فکر می‌کنند.
رییس هیات اعزامی سازمان جهانی بهداشت به ایران گفت: ۶۷ روز از شناسایی ویروس کرونا می گذرد. تحقیقات برای تولید واکسن و دارو شروع شده اما از الان تا حدود ۹ یا ۱۲ ماه دیگر طول می‌کشد تا به واکسن آن دست پیدا کنیم.
شبکه اجتماعی فیسبوک با هدف مقابله با سودجویی ناشی از نگرانی‌ عمومی در پی شیوع ویروس کرونا، تبلیغ ماسک‌های تنفسی را در پلتفرم خود ممنوع کرد.
محققان چینی گفته‌اند که در حال حاضر دو نوع از کرونا ویروس در حال انتقال میان مردم است و بیشتر مردم هم گرفتار تهاجمی‌ترین نوع ویروس کرونا شده‌اند.
گروهی از متخصصان ژاپنی در روشی جدید دست کم ۱۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا جدید را با استفاده از یک دستگاه قلب و ریه درمان کردند.
دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشستی در ژنو گفت: در ۲۴ ساعت گذشته موارد گزارش شده به ویروس کرونا در خارج از چین، ۸ برابر مبتلایان در چین بوده است.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ویروس کرونا جدید دست کم دو هفته پس از رفع علائم بیماری همچنان در بدن مبتلایان باقی می‌ماند و می‌تواند به دیگران منتقل شود.
بر اساس نتایج یک تحقیق که به تازگی انجام شده، قرار گرفتن کودکان کم سن و سال در معرض محصولاتی که برای تمیز کردن خانه استفاده می‌شوند، موجب ابتلا به آسم و خس خس سینه در آنها می‌شود.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که نوشیدن روزانه کاکائوی داغ با افزایش گردش خون در پاها، به سالمندان بالای ۶۰ سال در راه رفتن کمک می‌کند.
نتایج مطالعات جدید محققان دانمارکی نشان می‌دهد، خطر ابتلا به زوال عقل در مردان جوانی که از میانگین قدی بلندتری برخوردار هستند، به ازای هر ۶ سانتی‌متر، ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.
با تایید اولین مورد ابتلا به کووید ۱۹ یا بیماری ناشی از ویروس کرونا در مصر توسط وزارت بهداشت این کشور، این ویروس کشنده به آفریقا نیز راه پیدا کرد.
طبق نتایج مطالعه جدید محققان، بازماندگان سکته که افرادی خوش بین هستند دارای میزان التهاب کمتر، کاهش شدت سکته و ناتوانی جسمی کمتر بعد از سه ماه هستند.
در برخی از مناطق کشور چین به افراد مشکوک به ویروس کرونا که داوطلبانه خود را به مراکز درمانی معرفی می‌کنند، مبلغی به عنوان پاداش داده می‌شود تا از گسترش ویروس جلوگیری شود.
تحقیقات یک مرکز تکنولوژی پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد خواندن کتاب و مطالعه با ابزارهای الکترونیکی می‌تواند موجب ایجاد اختلالاتی در بدن شود که روی سیستم خواب و بیداری بدن تاثیر منفی خواهد داشت.
نتایج یک مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد که فلاونول موجود در چای، میوه و سبزیجات خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را در افراد مسن کاهش می‌دهد.
محققان چینی یک کیت تست مخصوص ساخته‌اند که ابتلا به ویروس تنفسی کرونا را بین ۸ تا ۱۳ دقیقه تشخیص می‌دهد و استفاده از آن راحت است.
انتها123456