هلال احمر
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، محموله داروی اسپینرازا که برای درمان بیماران SMA استفاده می‌شود را به کشور وارد کرد و این دارو به زودی و با برنامه‌ریزی و نظارت وزارت بهداشت در دسترس بیماران قرار می‌گیرد.
رییس جمعیت هلال‌ احمر از واردات آنتی بیوتیک مورد نیاز به کشور خبر داد و گفت: محموله‌ای شامل ۸ قلم آنتی ‎بیوتیک سوسپانسیون مناسب برای گروه سنی کودکان خریداری شده که طی روزهای آتی وارد کشور می‌شود.
 
پیرحسین کولیوند که پیش از این رییس سازمان اورژانس کشور بود، در انتخابات روز گذشته بیشترین رای را کسب کرد و امروز به عنوان رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.
اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش از احیای دریاچه ارومیه به این منطقه سفر کرده بودند در نزدیکی شهرستان نقده واژگون شد که در این حادثه متاسفانه دو خانم خبرنگار از خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا فوت کردند.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه این سازمان برای واکسیناسیون اتباع خارجی، از ورود محموله جدید واکسن کرونا به کشور نهایتا تا اوایل هفته آینده و به میزان یک میلیون دوز خبر داد.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: قرار است ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا ساخت شرکت فایزر به صورت اهدایی به ایران داده شود.
رییس جمهوری در حکمی کریم همتی را برای مدت ۴ سال به عنوان رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر گفت: هیچ داروی خارج از فارماکوپه ایران در کمک‌های اهدایی خارجی نبوده و اگر در جایی این داروها مورد نیاز بوده خریداری شده است.
رییس جمهور در حکمی کریم همتی را به عنوان سرپرست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در توییتر خود از معرفی سید سلمان سامانی و محمد رضا نوروزی به رییس جمهور برای تصدی ریاست این جمعیت خبر داد.
مسئول تیم بهداشت محیط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌ احمر در نجف اشرف از انجام تمهیدات بهداشتی لازم برای زائران ایرانی اربعین در این شهر خبر داد و گفت: یکی از وظایف تیم‌های بهداشت محیط پیگیری و رصد طغیان‌های بیماری ناشی از آب و غذا است.
سخنگوی دولت گفت: دولت هیچ قراری در زمینه تغییر رییس جمعیت هلال احمر ندارد و گزارشی در مورد ایشان وجود ندارد، اما در زیر مجموعه هلال احمر اتفاقاتی رخ داده است.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون هیچ بیماری حاد یا خاصی به مراکز پزشکی گزارش نشده و اغلب زائرانی که نیاز به خدمات درمانی داشتند، دچار سرماخوردگی، کوفتگی و بدن درد بودند که این موارد به دلیل شرایط خاص سفر حج طبیعی است.
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: در حج امسال علاوه بر پزشکان همراه کاروان‌ها و مستقر در هتل‌ها و مراکز اقامتی زائران ایرانی، چهار درمانگاه در مدینه منوره و پنج درمانگاه در مکه مکرمه به همراه دو بیمارستان در این دو شهر مقدس به حجاج ایرانی اختصاص یافته است.
رییس ستاد مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مدینه گفت: زائران حج برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها و انتشار آن باید نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های تاکید شده توسط پزشکان را رعایت کنند.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: نخستین گروه پزشکی حج ۹۸ امشب به عربستان اعزام می‌شوند. امسال ۵۵۰ نفر در قالب تیم پزشکی حج و زیارت به زائران حج ابراهیمی خدمت ارائه می‌دهند.
همایش تیم‌های بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر در حج با حضور نماینده ولی فقیه، سرپرست حجاج ایرانی، رییس جمعیت هلال احمر و رییس سازمان حج و زیارت در سالن اجتماعات حج و زیارت برگزار شد.
سرپرست اداره کل تغذیه و تدارکات سازمان حج و زیارت گفت: امسال تمام وعده‌های غذایی ایام تشریق در آشپزخانه‌ها تهیه می‌شود و این غذا متناسب با شرایط زائران خواهد بود. در ایام تشریق و در منا آب خنک به اندازه کافی در نظر گرفته شده و تمامی چادرهای زائران به یخچال تجهیز شدند.
معاون عتبات و عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌ احمر از اعزام تیم پزشکی و درمانی ۳۵ نفره به عراق خبر داد و گفت: این تیم پزشکی از امروز اول خرداد مصادف با ۱۶ رمضان تا عید فطر در عراق حضور خواهند داشت.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: به طور میانگین به ازای هر ۳۰۰ زائر حج، یک پزشک داریم و ۸۰ درصد داروهای مورد نیاز حجاج تامین شده و تا ۱۵ شوال که زمان ارسال داروهاست صددرصد آن تهیه شده و به کشور عربستان ارسال می‌شود.
123