خانواده
فرماندار بابل اعلام کرد که با افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بابل و اعلام وضعیت قرمز، تمام تجمعات، همایش‌ها، مراسم‌ ختم، تشییع جنازه و عروسی از دوشنبه در این شهرستان ممنوع است.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: خطر مرگ و میر و ابتلا به ویروس کرونا در افراد چاق و بویژه کودکان و نوجوانان چاق بیشتر است و اکنون از هشت میلیون کودک زیر پنج سال کشور، ۱۴ درصد دچار اضافه وزن هستند.
چاقی یکی از علت‌های اصلی فوت بر اثر ویروس کرونا در جهان شناخته شده است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این زنگ خطر را برای کودکان و نوجوانانی که دچار اضافه وزن هستند، به صدا در آورد.
رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور از نهایی شدن نسخه ویرایش شده سند ملی سالمندی پس از تایید سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت معتقد است که طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» علاوه بر افزایش سطح آگاهی و سواد سلامت جامعه، می‌تواند تغییر معناداری در سبک زندگی افراد هم ایجاد کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در صورت بهبود شرایط و کاهش آمار مبتلایان به کرونا می‌توان شرایط بازگشایی مدارس در اواخر تابستان را با توجه به احتمال شیوع کرونا به همراه آنفلوآنزا در پاییز و تعطیلی مدارس بررسی کرد.
عضو هیات علمی ‌دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ویروس کرونا با توجه به شرایط هر کودک، خانواده و جامعه تاثیر متفاوتی روی سلامت روان کودکان دارد، اما خانواده و جامعه می‌توانند به عنوان فاکتورهای تاثیرگذار و مهم روی میزان تاثیر این ویروس موثر باشند.
رییس اداره سلامت میان‌سالان وزارت بهداشت گفت: موارد آلودگی و شدت ابتلا و مرگ و میر کرونا در مردان بیشتر از زنان است، زیرا برخی ویژگی‌های بیولوژیک مردان آنان را نسبت به ابتلا به کووید ۱۹ آسیب پذیرتر از زنان می‌کند.
اگر در منزل از بیمار مبتلا به ویروس کرونا نگهداری می‌کنید باید اقدامات بهداشتی و مراقبتی را رعایت کنید تا هم روند بهبودی بیمار تسریع شده و هم از ابتلای سایر افراد خانواده به ویروس کرونا جلوگیری شود.
وزیر بهداشت گفت: محور طرح ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت» خانواده است و اگر این طرح و ۲۰ میلیون سفیر سلامت را در اوج گرفتاری کرونا داشتیم، وزیر بهداشت هر روز التماس نمی‌کرد که مردم به سفر نروید و فاصله گذاری را رعایت کنید.
نماینده وزارت بهداشت در سامانه ۴۰۳۰ گفت: رعایت نکته‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلای کودکان به ویروس کرونا یا انتقال آن، لازمه بازگشایی مدارس و مهدهای کودک‌ است.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: با شیوع کرونا، تبعات اقتصادی ایجاد شده و این تبعات می‌تواند امنیت غذایی مردم را به خطر بیندازد و با کاهش درآمد و افزایش قیمت مواد غذایی، دهک‌های درآمدی پایین ممکن است دچار ناامنی غذایی شوند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که بهتر است افراد در مکان‌های عمومی که از کولرهای آبی و گازی استفاده می‌شود، ماسک بزنند.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: با وجود افزایش سه پله‌ای اهدای عضو در یازده ماه گذشته در کشور، در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در لیست انتظار دریافت عضو قرار دارند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فقط برای رفع اشکال دانش آموزان از هفته آینده خبر داد.
رییس علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس تصمیم اخذ شده در جلسه پدافند زیستی استان، کلیه مدارس و دانشگاه‌ها تا آخر هفته تعطیل شد تا بتوانیم سرعت انتشار ویروس را کنترل کنیم.
اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تمامی مدارس این استان برای پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و مراقبت در برابر ویروس کرونا تا پایان هفته جاری تعطیل است.
بر اساس نتایج یک تحقیق که به تازگی انجام شده، قرار گرفتن کودکان کم سن و سال در معرض محصولاتی که برای تمیز کردن خانه استفاده می‌شوند، موجب ابتلا به آسم و خس خس سینه در آنها می‌شود.
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: با خرید ماهی قرمز شب عید هیچ گونه ویروس کرونا منتقل و منتشر نمی‌شود.
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که نوشیدن روزانه کاکائوی داغ با افزایش گردش خون در پاها، به سالمندان بالای ۶۰ سال در راه رفتن کمک می‌کند.
انتها123456