خانواده
خاکستری یا سفید شدن موها پدیده‌ای طبیعی است که اغلب از آغاز دوره میان سالی و افزایش سن خبر می‌دهد، اما دلیل این تحول در موها چیست و چه عواملی در آن موثر هستند.
معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: خدمات درمان ناباروری در بخش‌های سرپایی و بستری تحت پوشش بیمه سلامت قرار داشته و تاکنون با ۱۹۰ مرکز درمان ناباروری دولتی و خصوصی قرارداد منعقد شده است.
رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه مجلس در لایحه برنامه هفتم توسعه، امکان فریز تخمک و بهره‌مندی از بیمه پایه مربوط به آن، شامل دختران مجرد بالای ۳۰ سال نیز می‌شود.
سرپرست اداره‌ کل طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از توزیع اولین محموله شیرخشک‌های وارداتی در داروخانه‌ها خبر داد و گفت: این محموله از یکی از برندهای معتبر کشورهای اروپایی است.
مشاور رییس سازمان غذا و دارو از ورود یک میلیون و ۱۰۰ هزار قوطی شیرخشک دپو شده در گمرک به بازار طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۲۸ قلم تجهیزات پزشکی، ۵۶ کد خدمت آزمایشگاهی، ۶۳ قلم داروی تخصصی، ۲۰ خدمت جراحی، ۴ خدمت فوق تخصصی ناباروری و ۷ خدمت تصویربرداری پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت است.
عاشقی یک رابطه دو طرفه‌ست و به مولفه‌هایی نیاز دارد که اگر پای هر کدام از آنها لنگ بزند، آن رابطه عاشقانه سرد و کم رنگ شده و در واقع هیچ چیز در مسیر درست خود حرکت نمی‌کند.
جراح و متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: زنان باید برای چکاپ سالانه برنامه‌ریزی کنند، زیرا یکی از مهم‌ترین مسائل در حفظ سلامت، انجام چکاپ‌های سالانه است.
رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی از راه اندازی شبکه ملی پیشگیری و کنترل سرطان پستان در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: می‌توانیم با تشخیص به موقع سرطان پستان و پیشگیری، بسیاری از هزینه‌ها را کم کرده و شانس بقای بیماران مبتلا به این نوع از سرطان را بالاتر ببریم.
هزینه‌های درمان ناباروری پس از مراجعه به پزشک و نشان دار شدن بیمار در سامانه سازمان بیمه سلامت ایران، تا ۹۰ درصد در مراکز دولتی تحت پوشش بیمه قرار دارد.
مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی گفت: طبق قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده که به صراحت اعلام کرده به ازای هر دو مادر باردار، حداقل یک ماما وجود داشته باشد، ما برآورد کرده‌ایم و حدود ۱۲ هزار ماما در بخش درمان و حدود ۸ هزار ماما نیز برای بخش بهداشتی نیاز داریم.
معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: تعداد بیماران نشان دار شده جهت دریافت خدمات ناباروری در ۳ ماهه اول سال امسال، ۵۴ هزار و ۷۰۴ است که این تعداد در سال گذشته ۴۴ هزار و ۶۴۲ نفر بود که شاهد رشد ۲۳ درصدی بیماران نشان دار شده در این زمینه هستیم.
بخشی از خود انضباطی یا انضباط شخصی ارثی است و بخشی از آن قابل یادگیری و اکتسابی است، اما آیا انضباط شخصی روی عزت نفس افراد موثر است و اگر فردی انضباط شخصی نداشته باشد، می‌تواند به خواسته‌های خود دست پیدا کند و موفق شود؟
مدیر اورژانس بیمارستان سینا در روایتی که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد به ماجرای ضربه مغزی یک کودک بر اثر سقوط از روروئک و ضربه به سر پرداخت و توصیه کرد: اگر در خانه کودک زیر ۵ سال دارید، عمیقا مواظبش باشید.
در حالی‌که کشور در مسیر سالمندی قرار گرفته و رغبت برای ازدواج و فرزندآوری کم شده برخی روش‌های عجیب مانند ثبت نام مادران باردار در سامانه‌ها برای جلوگیری از سقط احتمالی در دستور کار قرار گرفته است که به نظر می‌رسد شناسایی چالش‌ها و ارائه راهکارهای مناسب به خانواده‌های جوان در بستر اقتصادی مناسب می‌تواند بهترین حمایت در مسیر فرزندآوری معقول باشد.
وضعیت جمعیت در کشور در سال‌های اخیر با چالش‌های فراوانی مواجه بوده و نرخ رشد آن به ۱.۲۴ درصد رسیده، پرسش این است که دولت‌های مختلف در راستای رفع نیازهای مردم چه اقداماتی انجام داده‌اند که انتظار ازدواج و فرزندآوری برای بهبود وضعیت جمعیت کشور را داشته باشند؟
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بعد از پیمایش ملی که در سال ۱۳۹۸ در کل کشور انجام شد، مشخص شد که شیوع ناباروری کلی در زوج‌های ایرانی ۲۰.۳ درصد است، یعنی حدود ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار زوج نابارور در کشور وجود دارد که این آمار بالاتر از میانگین جهانی است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در مورد طرح نفس اصلا مباحث گشت نظارتی مطرح نیست و مادری که به دلیلی تصمیم به سقط بگیرد، مورد مشاوره قرار می‌گیرد، زیرا از نظر روان پزشکی بسیاری از مادرانی که سقط می‌کنند چند ماه بعد پشیمان می‌شوند و طرح نفس کار پلیسی انجام نمی‌دهد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سن ازدواج بالا رفته که باید با اصلاح مسائل اقتصادی و فرهنگی به دنبال رفع آن برویم و در مورد ازدواج خصوصا در دانشجوها این کار را شروع کردیم تا کاهش ازدواجی که در سال ۱۴۰۱ داشتیم را در سال ۱۴۰۲ نداشته باشیم.
محققان در پژوهشی نشان داده‌اند که تنبل خطاب‌کردن افرادی که نمی‌توانند در زمستان به‌راحتی از خواب بیدار شوند، شاید چندان درست نباشد و اگرچه انسان‌ها مثل برخی از دیگر پستانداران به خواب زمستانی نمی‌روند، اما احتمالاً در ماه‌های سرد سال به خواب بیشتری نیاز دارند.
انتها123456