شهری
استاندار تهران گفت: برگزاری مراسم عروسی و عزا در تالارها و مساجد و همچنین سمینار یا جشنواره در دستگاه‌های اداری ممنوع است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا 12 تیر ماه، 65 هزار و 167 نفر در استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده و متاسفانه 8 هزار و 875 مورد از آنها جان خود را از دست داده‌اند که شامل فوتی‌های تشخیص قطعی، مشکوک و محتمل است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اگر مسئولان شهری در تهران موارد فاقد ایمنی از بیمارستان‌های تهران دیده‌اند، چرا تاکنون به طور رسمی و به صورت مکتوب به وزارت بهداشت گزارش نداده‌اند؟
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اجرای طرح ترافیک باعث می‌شود مردم بیشتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و در نتیجه در شهرهای پرجمعیت، تراکم در وسایل نقلیه عمومی بیشتر شده و فاصله گذاری رعایت نمی‌شود و شیوع ویروس کرونا بالاتر می‌رود.
فرماندار بابل اعلام کرد که با افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بابل و اعلام وضعیت قرمز، تمام تجمعات، همایش‌ها، مراسم‌ ختم، تشییع جنازه و عروسی از دوشنبه در این شهرستان ممنوع است.
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در مورد تراکم در مترو و اتوبوس نوعی اجبار و تحمیل به مردم وارد شده و افراد مجبور هستند با حمل و نقل عمومی سر کار خود حاضر شوند و از آن طرف، شهرداری تهران اصرار به اجرای طرح ترافیک دارد.
استاندار تهران گفت: در استان تهران وضعیت قرمزی نداریم و وضعیت کرونا در استان تهران بین سفید و زرد قرار دارد، البته شیب ملایم در افزایش مراجعات، تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها را در روزهای اخیر شاهد هستیم.
وزیر بهداشت گفت: اگر ببینم که حتی دو درصد بار مسافر مترو و اتوبوس افزایش یافته و به این دلیل فاصله‌گذاری‌ها به هم می‌ریزد، قطعا اعلام می‌کنم که وضعیت طرح ترافیک به قبل باز گردد.
رییس مرکز روابط عمومی شهرداری تهران کمتر از یک ساعت بعد از این‌که از اجرای قطعی طرح ترافیک در روز سه شنبه خبر داده بود، اعلام کرد که طرح ترافیک تهران اجرا نمی‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: نظر وزارت بهداشت به صراحت این است که فعلا تا اطلاع ثانونی چیزی به نام طرح ترافیک در هیچ کدام از شهرهای بزرگ منطقی نیست و قطعا با آن مخالفیم و این موضوع کمکی به پیشگیری از انتقال کرونا نمی‌کند.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: لغو طرح ترافیک در تهران و افزایش تردد خودروها در سال جاری تاثیری روی شاخص کیفیت هوا نداشته و پیشنهاد وزارت بهداشت این است که تا زمان کنترل کرونا یا افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی، طرح ترافیک اجرا نشود.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: حمل‌ونقل عمومی جزو مکان‌های خطرناک برای انتقال کرونا است و استفاده از وسیله شخصی می‌تواند امن‌تر باشد، اما وقتی طرح ترافیک اجرا می‌شود، افرادی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند به سمت استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌روند.
شهردار لندن به دنبال مرگ حدود ۲۰ راننده اتوبوس‌های این شهر در اثر کرونا از دولت خواست که زدن ماسک را برای مسافران وسایل نقلیه عمومی در پایتخت انگلستان اجباری کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از لغو طرح ترافیک در تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین وسیله‌ها برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از وسیله نقلیه شخصی است.
مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهر تهران از آغاز اجرای طرح فضاهای جداکننده در تاکسی‌ها خبر داد و گفت: در مرحله اول این جداکننده‌ها روی 3000 تاکسی نصب می‌شود.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از برخورد جدی پلیس با مراجعان به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در روز طبیعت خبر داد.
رییس پلیس پایتخت درباره تعطیلی پارک‌های تهران در روز سیزده به در برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: کل پارک‌ها را بسته‌ایم و اگر کسی در حاشیه پارک‌ها توقف کند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و در صورتی که به تذکر پلیس توجه نکند خودرویش توقیف خواهد شد.
استاندار تهران گفت: موضوع تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی و خطوط مترو تهران در جلسه ستاد استانی کرونا مطرح و رد شد.
استاندار تهران گفت: تغییری در ساعات کار ادارات تهران در روزهای آینده صورت نخواهد گرفت و هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مشاغل ضروری تهران صورت نمی‌گیرد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم از سفر به استان‌های گیلان و مازندران و مناطق سیاحتی و زیارتی کشور به شدت پرهیز کنند.
انتها123456