شهری
شهردار تهران گفت: کرونا بیش از پیش نشان داد که با وجود توسعه علم، بشر چقدر در معرض چالش قرار دارد و مواردی هست که حتی علم را به چالش می‌کشد و وابستگی جوامع بشری به یکدیگر را نشان می‌دهد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تغییر ساعت منع تردد شبانه خبر داد و گفت: ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرهای کشور اجرا می‌شود.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کیفیت هوای تهران و کلانشهرهایی مانند کرج و اصفهان برای همه گروه‌ها ناسالم است.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا، شهروندان استان تهران در صورت مشاهده تخلف بهداشتی توسط اصناف و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی می‌توانند این تخلف‌ها را به همراه مستندات از طریق واتساپ به شماره ۰۹۳۷۴۵۷۰۰۷۷ گزارش کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان لرستان، گفت: هشت شهرستان در این استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.
فهرست مشاغل دو، سه و چهار که بر اساس دستور رییس جمهوری از روز دوشنبه پنجم آبان ماه در ۴۳ شهرستان مشمول محدودیت‌های کرونایی خواهند بود، اعلام شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که مجری اعمال محدودیت سفرها از مبدا یا به مقصد پنج کلانشهر، نیروی انتظامی است و این محدودیت‌ها فقط مربوط به سفرهای بین شهری می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزییات اعمال محدودیت‌های سفر از مبدا یا مقصد پنج کلانشهر تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه را اعلام کرد.
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان آذربایجان غربی، گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان آذربایجان غربی ۵۴.۷ درصد گزارش شده که پایین‌تر از میانگین کشوری است.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: خواسته کارشناسی ما در ستاد کرونای کلانشهر تهران این است که حتما محدودیت از جمله دورکاری کارکنان در تهران اجرا شده و حداکثر یک سوم کارکنان در قالب دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند.
مسئولان استانبول از اعمال محدودیت‌هایی در برگزاری مراسم عروسی و دیگر جشن‌ها در بزرگترین شهر ترکیه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر دادند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان گیلان را تشریح کرد و گفت: از مردم می‌خواهیم که در تعطیلات پیش‌رو از سفر به استان گیلان خودداری کنند.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: به نظر می‌رسد تمدید محدودیت‌ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ماه ضروری باشد.
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان را تشریح و اعلام کرد که در حال حاضر یازده شهرستان از این استان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان یزد را تشریح کرد و گفت: هشت شهرستان در استان یزد در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان هرمزگان را تشریح کرد و گفت: وضعیت جزیره ابوموسی در این استان که تنها منطقه سبز و بدون کرونا در ایران بود هفته گذشته زرد شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین وضعیت استان ایلام از نظر ابتلا، بستری و فوت به علت ویروس کرونا را تشریح کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از قرمز شدن دوباره وضعیت کرونایی این استان به دلیل عدم رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: از مردم استان قم می‌خواهیم با رعایت مسائل بهداشتی به کادر درمان کمک کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که استان گیلان به همراه استان‌های مرکزی و یزد از وضعیت هشدار کرونا به وضعیت قرمز رسیده‌اند.
پیشنهاد ستاد استانی مقابله با کرونای تهران از سوی کمیته اجتماعی امنیتی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و مقرر شد اجرای طرح ترافیک در شهر تهران به مدت یک هفته تعلیق شود.
انتها123456