شهری
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از برخورد جدی پلیس با مراجعان به پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در روز طبیعت خبر داد.
رییس پلیس پایتخت درباره تعطیلی پارک‌های تهران در روز سیزده به در برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: کل پارک‌ها را بسته‌ایم و اگر کسی در حاشیه پارک‌ها توقف کند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود و در صورتی که به تذکر پلیس توجه نکند خودرویش توقیف خواهد شد.
استاندار تهران گفت: موضوع تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی و خطوط مترو تهران در جلسه ستاد استانی کرونا مطرح و رد شد.
استاندار تهران گفت: تغییری در ساعات کار ادارات تهران در روزهای آینده صورت نخواهد گرفت و هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مشاغل ضروری تهران صورت نمی‌گیرد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم از سفر به استان‌های گیلان و مازندران و مناطق سیاحتی و زیارتی کشور به شدت پرهیز کنند.
رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی گیلان گفت: به منظور پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا از ورود خودروی شهرستان‌های استان گیلان به کلانشهر رشت با قاطعیت جلوگیری می‌شود.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: این اداره کل خدمات مشاوره‌ و روان شناختی داوطلبانه را به صورت تلفنی با هدف مدیریت و کاهش استرس شهروندان تهرانی در مواجهه با بیماری کرونا ارائه می‌کند.
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه امروز جمعه ورود خودروها به استان گیلان ممنوع شده است.
ستاد ملی مبارزه با کرونا از مردم ایران خواست با توجه به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های کشور برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از تردد در محورهای شمالی کشور خودداری کنند.
ویروس کرونا همچنان به تاخت و تاز خود در استان گیلان ادامه می‌دهد و این استان شمالی را تبدیل به رتبه سوم ابتلای قطعی به کووید ۱۹ کرده است و حتی زور رَش هم به ویروس کرونا نمی‌رسد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی تا روز یکشنبه یازدهم اسفند، ۶۷ مورد گزارش شده است.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان اعلام کرد که به کمک پزشکان عمومی و پرستاران داوطلب در این استان که درگیر شیوع ویروس کرونا شده، نیاز است.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان گیلان از مردم تهران و سایر شهرها خواست در شرایط کنونی شیوع کرونا از سفر به این استان خودداری کنند.
مردم و مسئولان استان بوشهر با عذرخواهی از هموطنان از آنان خواستند تا رفع خطر کرونا و جلوگیری از شیوع ویروس این بیماری در سراسر کشور به این استان مسافرت نکنند.
رییس علوم پزشکی اراک گفت: بر اساس تصمیم اخذ شده در جلسه پدافند زیستی استان، کلیه مدارس و دانشگاه‌ها تا آخر هفته تعطیل شد تا بتوانیم سرعت انتشار ویروس را کنترل کنیم.
دو فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در قم از اشخاص مسن و اهل این شهر هستند، اما هنوز علت آلودگی احتمالی آنان به این ویروس مشخص نشده است.
برج میلاد تهران به مناسبت روز جهانی ایدز (اول دسامبر) و در همراهی با بیماران مبتلا به ایدز امشب به رنگ قرمز در می‌آید.
شهردار تهران گفت: از هر ۵ تهرانی یک نفر فشار خون بالا دارد که جمعیتی معادل یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده و شیوع پرفشاری خون در مردم تهران ۱۹ درصد است. همچنین از هر ۸ تهرانی یک نفر فشار خون بالا داشته و از آن اطلاعی ندارد.
بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۰ تکالیف بخش‌های مختلف برای ارتقای سلامت بر عهده وزارت بهداشت، حاکمیت محلی، جامعه مدنی، محققان و برنامه ریزان شهری است. اقدامات مختلف مرتبط با سلامت شهروندان از سیاست گذاری تا اجرا توسط این قسمت‌ها انجام می‌شود.
رییس خانه روان شناسان، مشاوران و حرف یاورانه گفت: روان شناسان نباید در اتاق خود بنشینند و منتظر مراجعه مردم و شهروندان باشند. روان شناسان و مشاوران باید با مردم ارتباط برقرار کنند. در حال حاضر روان شناسی را در کلینیک‌ها و تنها به اختلالات خلاصه کرده‌ایم.
انتها123456