فرهنگی
وزیر بهداشت در پیامی درگذشت استاد محمد رضا شجریان، خسرو آواز ایران را تسلیت گفت و نوشت: رفت ولی در زیر این سقف ساده بسیار نقش و در این گنبد فیروزه‌ای رنگ، سال‌ها و سال‌ها صدای لطیف مخملی‌اش گوش نواز مشتاقان موسیقی دل‌نواز این سرزمین خواهد بود.
استاد محمد رضا شجریان، خسروی آواز ایران پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر امروز در بیمارستان جم تهران درگذشت.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شرایط بالینی استاد محمدرضا شجریان نسبت به روز گذشته تغییری نداشته و او همچنان نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه است.
عضو هیات مدیره بیمارستان جم تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت استاد محمد رضا شجریان، گفت: شرایط استاد شجریان از صبح تاکنون تغییری نکرده است و متاسفانه شرایط پایداری ندارد.
رییس هیات مدیره بیمارستان جم تهران خبر فوت استاد محمد رضا شجریان را تکذیب کرد و گفت: استاد شجریان بسیار بد حال است.
هیات مدیره بیمارستان جم تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که استاد محمد رضا شجریان با شرایط عمومی، قلبی و ریوی و تنفسی ناپایدار و افت سطح هوشیاری، افت فشار خون و پلاکت در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری شده است.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: حدود 45 هزار نفر از همکاران ما در بخش سلامت از ایثارگران شامل رزمندگان، جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان هستند.
سید نورالدین مستشاری از خاندان مستشاری در رشت، پزشکی نیکوکار، شخصیتی مردمی و متولد ساغری سازان رشت بود که او را پدر انتقال خون گیلان می‌دانند.
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: ماه‌هاست که مدافعان سلامت با همان دلدادگی مدافعان حریم سرزمین‌مان در ایام دفاع مقدس، تن بر آتش بلا زده‌اند تا از سلامتی هموطنان گرفتارشان محافظت کنند.
وزیر بهداشت گفت: باید اصل را بر این بگذاریم که کل کشور در شرایط قرمز کرونا است و حداکثر فاصله بین نمازگزاران رعایت شود تا بتوانیم مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه را برگزار کنیم.
رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: با توجه به ویژگی‌های مصلی و سقف بسیار مرتفع و گردش هوا به نظر می‌رسد آمادگی برای برگزاری نماز جمعه وجود دارد، اما به دنبال حجت شرعی و تشخیص وزارت بهداشت و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.
رییس جمهوری گفت: امسال هم راه‌پیمایی اربعین برای کربلا و هم راه‌پیمایی در ایران نداریم، اما عزاداری بر اساس پروتکل‌های بهداشتی برای اربعین و روزهای دیگر ماه صفر برگزار می‌شود.
آیت الله العظمی یوسف صانعی از مراجع تقلید و استاد درس خارج حوزه علمیه امروز در قم در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت و به دیدار حق تعالی شتافت.
وزیر بهداشت در پاسخ به نامه امام جمعه ملارد نوشت: اینجانب کوچکترین شکواییه یا ملال خاطری از جناب عالی ندارم و امیدوارم با آرامش خیال در کنار مردم شریف و نیازمند آن منطقه دل بسوزانید و ارشاد فرمایید.
وزیر بهداشت گفت: لازم است کمیته‌ای مشترک بین وزارت بهداشت ایران و عراق برای برگزاری باشکوه مراسم عزاداری اربعین حسینی از راه دور تشکیل شود تا بتوانیم به دنیا اثبات کنیم که هم عشق به امام حسین (ع) و هم عشق به حفظ سلامت مردم و عاشقان اباعبدالله را در حد بالا و اعلا داریم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سلامت دانش آموزان و معلمان بیش از هر چیز برای وزارت بهداشت اهمیت دارد و با توجه به شرایط کشور، استان‌ها و شهرستان‌ها از نظر شیوع کرونا تصمیم گیری شده و همه وزارتخانه‌ها در نهایت تابع تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اهداکنندگان، اهدای خون را به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند، زیرا نذر خون تا اربعین حسینی ادامه دارد.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: ۴ هزار خبرنگار عضو صندوق اعتباری هنر برای یک سال تحت پوشش بیمه کرونا قرار می‌گیرند و پرداخت هزینه درمانی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا تا سقف ۲۰ میلیون ریال تحت پوشش قرار می‌گیرد.
مدیرعامل بیمارستان جم تهران از ترخیص استاد محمد رضا شجریان از این بیمارستان و انجام روند درمان او در منزل خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: با شیوع کرونا به شیوه دفاع مقدس سنگرآرایی کردیم و در شرایطی که تعداد تخت‌های بیمارستانی ما از اروپا و آمریکا کمتر بود، با وضعیت نامناسب خزانه، حتی یک نفر پشت در بیمارستان نماند.
انتها123456