فرهنگی
داریوش مهرجویی و همسرش در یک فاجعه هولناک در ویلای خود در حوالی کرج به قتل رسیدند و این موضوع توجه بسیاری از افراد را به سمت آثار این کارگردان مهم سینمای ایران جلب کرد و بد نیست نگاهی به فیلم دایره مینا بیندازیم که یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های این کارگردان صاحب نام ایرانی است.
رییس سازمان صداوسیما به دنبال اعتراض وزیر اسبق بهداشت به یک برنامه تلویزیونی، از این مطلب ناشایست در برنامه زنده عذرخواهی کرد و نوشت: این نوع رفتارها مورد قبول نیست.
دبیرخانه نهمین همایش بین‌المللی هپاتیت تهران و دومین همایش جامع گوارش و کبد با هدف توجه عمومی به بیماری‌های گوارشی و کبدی و هپاتیت‌های ویروسی و نگاه به مقوله سلامت از زاویه دید هنری، مسابقه نقاشی و تصویرسازی با محوریت «گوارش، کبد و سبک زندگی سلامت» را برگزار می کند.
عضو شورای‌ عالی نظام‌ پزشکی از تهیه سند راهبردی گردشگری سلامت خبر داد و گفت: وزارتخانه‌های بهداشت، میراث و گردشگری و امور خارجه و سایر نهادهای ذی‌ربط باید به یک‌ زبان مشترک برسند و این زبان مشترک را در قالب اهداف عددی مطرح کنند.
مدرسه عالی دندان سازی در مهر ماه سال ۱۳۰۹ با پیگیری‌های محسن سیاح و کسب اجازه ملچارسکی دندان ساز لهستانی از دربار و پس از تصویب اساسنامه شروع به کار کرد و در ابتدا ۱۰ نفر ورودی داشت که در سال ۱۳۱۳ فارغ التحصیل شدند.
محسن فتحی نماینده سنندج در مجلس در حالی رییس جمهور را خطاب قرار داد و نارضایتی مردم از تغییر آغاز ساعت کار ادارات را به گردن دولت انداخت که دولت تنها مجری قانون مصوب مجلس در زمینه تثبیت ساعت رسمی است.
وضعیت جمعیت در کشور در سال‌های اخیر با چالش‌های فراوانی مواجه بوده و نرخ رشد آن به ۱.۲۴ درصد رسیده، پرسش این است که دولت‌های مختلف در راستای رفع نیازهای مردم چه اقداماتی انجام داده‌اند که انتظار ازدواج و فرزندآوری برای بهبود وضعیت جمعیت کشور را داشته باشند؟
بسیاری معتقدند چلوکباب غذای ملی ویژه تهرانی‌ها است و بعضی‌ها رواج آن را به ناصرالدین شاه نسبت می‌دهند، اما در بعضی از اسناد سابقه آن به دوره صفویان هم می‌رسد و جالب است بدانید که خریدن این غذا روزگاری برای بانوان ممنوع بود.
فیلم «جنگ جهانی سوم» پس از «برادران لیلا» در همین چند هفته اخیر دچار قاچاق و انتشار در فضای مجازی شده و امیر پروسنان خبرنگار در یادداشتی کوتاه به این فیلم پرداخته است.
سریال جیران و ماجرای عاشقانه ناصرالدین شاه با او آن‌قدر جذاب شده که این روزها خیلی‌ها به دنبال این هستند که سرانجام جیران چه شد و قبر او و سلطان صاحبقران دقیقا کجاست.
تحویل سال نوروز ۱۴۰۲ بامداد سه شنبه اول فروردین ساعت ۵۴ دقیقه و ۲۸ ثانیه بامداد است و تعداد روزهای تعطیل رسمی در سال آینده بدون احتساب جمعه‌ها، ۲۷ روز خواهد بود.
سال‌ها پیش وقتی امیرحسین مقصودلو با نام هنری امیر تتلو خواننده رپ فارسی از کلمات رکیک در ترانه‌هایش استفاده کرد هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد روزی این کلمات مضمون ثابت شعارهای نوجوانان و جوانان در جنبش‌های اعتراضی شوند.
حراج آنلاین پیراهن مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم فوتبال پورتو با امضای این بازیکن به نفع کودک معلول پرتغالی و برای تامین هزینه‌های درمانی او آغاز شد و فردا به پایان می‌رسد.
شرایط اقتصادی سخت، سبب‌شده کلاهبرداران اینترنتی روش‌های تازه‌تری به کار گرفته و مال‌باختگان نیز به طمع برنده‌شدن یا یک شبه پول‌دار شدن، در دام این روش‌های تازه بیفتند و بعد پشیمان شوند اما این روش‌ها تا چه میزان گسترش پیدا می‌کند و تا کجا ادامه دارد؟
نخستین مریضخانه تخصصی نسوان در اواخر قاجاریه افتتاح شد، بیمارستانی که اکنون در گذر از یک قرن فعالیت، این روزها با عنوان نام موسس‌ خود، امیرخان امیراعلم تحت عنوان بیمارستان تخصصی گوش و حلق و بینی شناخته می‌شود.
دکترای روان شناسی بالینی و مثنوی پژوه گفت: در ادبیات ما و در علم روان شناسی به این موضوع بسیار تاکید شده که زن نقش تعلیمی و آموزشی دارد و کوچکترین رفتار و افکار زنان روی اعضای خانواده تاثیر می‌گذارد.
با وخیم‌تر شدن وضعیت سلامت پله، اسطوره فوتبال برزیل، کلی ناسیمنتو یکی از دختران او در شبکه‌های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن تصویری تاثیربرانگیز از خود و پدرش بر تخت بیمارستان به وی ادای احترام کرد.
پله اسطوره فوتبال برزیل با به اشتراک گذاشتن آخرین گزارش پزشکی بیمارستان آلبرت انیشتین سائوپائولو که می‌گوید وضعیت او پایدار است، در حساب اینستاگرام خود نوشت: می‌خواهم همه را آرام و مثبت نگه دارم، من طبق معمول درمان خود را دنبال می‌کنم.
نوزدهمین انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، فردا یکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ از ساعت ۱۰ تا ۱۶ در سامانه «ای رسانه» برگزار می‌شود.
ناصرالدین‌شاه که از سفر فرنگ بازگشت، تجربه بیمارستان‌های فرنگی به مذاقش خوش آمده بود، خواست تا در تهران بیمارستانی بنا کنند به سبک و سیاق اروپایی‌ها و دستور داد: حکم همایون شد که مریضخانه‌ای به جهت مرضای مسلمین ساخته شود و مهندسین مشغول طرح و نقشه آن می‌باشند.
انتها123456