دانشجویی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که بهترین تاریخ ممکن از لحاظ رعایت ایمنی داوطلبان برای برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تا وقتی انتقال کرونا کاهش پیدا نکند نمی‌توان دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها را باز کرد و اکنون اصراری به بازگشایی دانشگاه‌ها نیست البته تمهیدات در نظر گرفته شده و باید پروتکل‌ها را رعایت کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که همه دانشجویان بازگشته از ووهان چین تحت مراقبت هستند و حالشان خوب است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از قرنطینه همه دانشجویان ایرانی بازگشته از ووهان چین خبر داد.
یک فروند هواپیما جهت بازگرداندن دانشجویان ایرانی ساکن شهر ووهان چین به همراه تیم پزشکی، بامداد امروز تهران را به مقصد این شهر ترک کرد.
معاون حقوقی وزارت بهداشت گفت: اگر پزشکان و از جمله متخصص زنان برای تشخیص بیماری در مطب از سونوگرافی استفاده کند منعی ندارد، به شرطی که پولی بابت آن از بیمار نگیرد و خودارجاعی نداشته باشد، در غیر این صورت اقدام آنان خلاف است و اگر گزارش شود با متخلف برخورد می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معتقد است دانشگاه‌های علوم پزشکی باید شرایط را به شکلی فراهم کنند که دانشجویان برای فعالیت قانونی و مجوزدار به مراکز خارج از دانشگاه احضار نشوند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت از انجام شفاف سازی در این معاونت خبر داد و گفت: شفاف سازی منجر به پیشگیری از بروز برخی تخلفات، فسادها و اشکالات می‌شود.
تهران- ایرنا- علی اکبر حق دوست با حکم وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد.
وزیر بهداشت گفت: باید آموزش‌های متناسب با شرایط جامعه و نظام ارائه خدمت را در دوره‌های آموزشی دانشجویان ادغام کنیم. در نظام سلامت، سرباز برای ارائه خدمت کم و ژنرال زیاد داریم و این هم یکی از گرفتاری‌های حوزه آموزش است.
وزیر بهداشت گفت: دو روز پیش، ۱۳۴ متخلف آقازاده و خانم زاده از دانشگاه علوم پزشکی آزاد بیرون رفتند، این افراد نه حدنصاب علمی را کسب کرده بودند و نه سواد داشتند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: افراد منع تحصیل شده از گروه پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی در دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل تخلف و عدم وجود شرایط احراز و حد نصاب، بیش از ۱۳۴ نفر هستند و قانون برای همه اجرا می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منایع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با پیگیری‌های انجام شده و همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با هدف جبران افزایش هزینه‌های تغذیه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظر گرفته شد.
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت گفت: با هیچ‌کس در بروز تخلف تعارف نداریم، دانشجویان متخلف در زمینه صندلی فروشی دانشگاه‌های علوم پزشکی از تحصیل محروم می‌شوند و حوزه قضایی به تخلف افراد دست اندرکار در این زمینه رسیدگی می‌کند.
نمایندگان تعدادی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور در ساختمان وزارت بهداشت، در حرکتی نمادین اعتراض خود را ایستاده اعلام کردند و وزیر بهداشت نیز ایستاده سخنان نماینده این گروه را شنید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: دانشجویان گروه پزشکی باید نگاه کلی به مشکلات اجتماعی کشور داشته باشند و با بستری که در آینده می‌خواهند در آن مشغول به کار شوند، زودتر آشنایی یافته تا بتوانند اطلاعاتی درباره آن بستر بیابند و برای کار آماده شوند.
رییس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تغییر رشته دانشجویان دانشگاه آزاد از دامپزشکی به پزشکی اقدامی خلاف بود. این موضوع در شورای سنجش و پذیرش کشور در حال بررسی است و حتی امکان اخراج نیز وجود دارد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آموزش علوم پزشکی با سایر حوزه‌های کشور متفاوت است و افزایش نسنجیده ظرفیت‌های پزشکی می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری به کشور وارد کند.
وزیر بهداشت گفت: ادغام برنامه «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در نظام ارائه خدمت به عنوان یک اقدام بسیار بزرگ ملی در حال شکل‌گیری است و در این طرح باید از حرکت‌های جزیره‌ای پرهیز شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: زمانی که ما با فشارهای درونی و بیرونی مجبوریم که ظرفیت‌های‌مان را ۳۰ تا ۴۰ درصد زیاد کنیم، استراتژی نیروی انسانی‌مان دچار مشکل می‌شود و دانشگاه‌ها نمی‌توانند خودش را تنظیم کنند.
1234