وزارت بهداشت
مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد که این مرکز با جدیت همه الگوهای احتمالی تخلف، از جمله ثبت دو نوبت واکسن آسترازنکا در یک روز برای یک نفر را بررسی و فهرست کاربرانی که چنین مواردی را ثبت کردند در ابتدای هفته آینده در اختیار حراست و بازرسی این وزارتخانه قرار می‌دهد.
رییس جمهوری با حضور در جمع نمایندگان خانواده بیماران اس ام ای، مشکلات و نگرانی‌های آنان را بررسی کرده و به وزیر بهداشت دستور داد که اعتبار مورد نیاز و ضروری برای بیماری‌های خاص پیشنهاد شود تا در بودجه سال ۱۴۰۱ گنجانده شود.
نمایندگان مجلس و کارشناسان معتقدند ریشه مشکلات رزیدنت‌ها و نبود پزشک در مناطق محروم، کمبود پزشک است، اما مسئولان وزارت بهداشت و نظام پزشکی تلاش می‌کنند با ارائه آمار گزینشی این موضوع را نپذیرند و زیر بار این موضوع مهم نروند.
محمد هاشمی با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: کرونا عملکرد حوزه سلامت را تحت تاثیر قرار داد و به خاطر بحران کرونا و طرح تحول سلامت، نظام سلامت در صدر اخبار قرار داشت و شاید در گذشته کسی اسم وزیر بهداشت را نمی‌دانست.
وزیر بهداشت در بخشی از پیام خداحافظی خود از مقام وزارت بهداشت نوشت: واکسن را که ما در همه ابعادش به جز زیرساخت‌های تزریق، کم تاثیرترین نقش را داشتیم، آخرین روزهای این خدمت بهانه تخریب کردند که تردید نکنید در ایامی مناسب و در شرایطی آرام‌تر که موجب تشویش بیشتر خاطر مردم ماتم زده نشود، از ابعاد آن پرده برخواهیم داشت.
نماینده مینودشت در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: دوستانی که دیروز در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت صحبت کردند، واقعا مخالف نبودند و دغدغه‌های خود را گفتند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی زادروز حکیم ابن سینا و روز پزشک را تبریک گفت و نوشت: در دوران معاصر نیز نقش کم نظیر پزشکان در راهبری و هدایت مسیر پرنشیب و فراز اعتلای سلامت ایرانیان فراموش ناشدنی است.
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: شاهد کمبود پزشک در کشور هستیم و یکی از بحران‌های کنونی و آینده همین خواهد بود.
نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در سراسر برنامه‌ای که وزیر پیشنهادی بهداشت ارائه کرده، اسناد بالا دستی به تصویر کشیده شده، اما نشانی از وضع مطلوب در این برنامه دیده نمی‌شود و این‌که چطور می‌توانیم در این ۴ سال به وضع مطلوب برسیم، مشخص نیست.
معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاحات در نظام سلامت نیازمند تعهد سیاسی بالادستی است که این تعهد بتواند خود را در ساختار مدیریت کلان نشان بدهد و به طور مثال در بالاترین سطح باید یک کمیته یا شورا از جنبه موضوع‌های سیاسی و مقرراتی و قوانین از این اقدامات حمایت کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، بر مراقبت بیشتر از مرزهای گسترده استان سیستان و بلوچستان جهت جلوگیری از هرگونه ورود غیرقانونی و انتقال بیماری و مساعدت و همکاری ارتش در این زمینه تاکید کرد.
سعید نمکی در نامه‌ای به کیانوش جهانپور درباره توییت حاشیه ساز اخیر وی نوشت: گفتار و نوشتاری با واژه‌های زمخت حتی برای آنان که دشنام می‌دهند، شأن مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به توییت چند روز پیش کیانوش جهانپور واکنش نشان داد و گفت: به او گفتم که مرد حسابی چرا خودت را در این دردسرها می‌اندازی.
معاون اسبق سلامت وزارت بهداشت در یادداشتی نوشت: در نظام سلامت سفید و سیاه، چپ و راست، خودی و غیر خودی نداریم. هر کسی که به اصول مشخص پایبند باشد، خودی است و محترم.
رییس جمهوری در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی این کلمه طرح تحول سلامت را نمی‌توانند بفهمند، این سه کلمه است، طرح تحول سلامت، کدام را نمی‌فهمید؟
برخی از کاندیدای سیزدهمین ریاست جمهوری در دومین مناظره تلویزیونی به مواردی مرتبط با حوزه سلامت اشاره کردند که از جمله این موارد می‌توان به تامین واکسن کرونا و اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بر توقف نقل و انتقال مسافر به شکل مستقیم و غیرمستقیم از هندوستان تاکید کرد.
وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود نوشت: با لطف پروردگار و همت دانشمندان‌مان، تولید واکسن‌های داخلی که با توفیق به پیش می‌رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه‌ای از واکسن‌های وارداتی و تولید داخل و تا پایان سال ۱۴۰۰ کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم.
بررسی پرونده ۴۴ نفر از شهدای مدافع سلامت که در دبیرخانه کمیته ملی تعیین مصادیق شهید خدمت بررسی شده بود، در هفتمین جلسه این کمیته نهایی شد و با احتساب این نفرات، شمار قطعی شهدای مدافع سلامت تاکنون به ۱۴۴ شهید رسیده است.
انتها123456