وزارت بهداشت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست کرد که وفاق ناشی از کنترل ویروس کرونا در کشور را به تفرقه و سیاست‌زدگی آلوده نشود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به وزرای بهداشت کشورهای اسلامی تبریک گفت و اعلام کرد که کشورها برای غلبه بر کرونا نیاز به اتحاد بیشتری دارند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی طاهر موهبتی را به عنوان معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت منصوب کرد.
وزیر بهداشت گفت: بزرگ‌ترین نگرانی ما این است که با عدم رعایت فاصله‌گذاری‌ها و پروتکل‌ها، دوباره گرفتار پیک‌هایی از بیماری ناشی از ویروس کرونا شویم و در نتیجه از مردم می‌خواهیم در تعطیلات عید فطر سفر نروند.
وزیر بهداشت ضمن قدردانی از نقش سازمان جهانی بهداشت در حمایت و هماهنگی در زمینه مبارزه جمعی علیه پاندمی کرونا تاکید کرد که این سازمان سزاوار حمایت است، نه اینکه توسط برخی کشورها جریمه شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از سازمان جهانی بهداشت خواستیم در تحریم‌های ظالمانه علیه ما و بقیه ملت‌هایی که در این شرایط ممکن است دچار مشکل در تهیه دارو و واکسن شوند، مداخله کند.
وزیر بهداشت گفت: در دوران کرونا، در برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی پشت در بیمارستان‌ها افراد زیادی سرگردان بودند و پیرمردها و پیرزن‌ها را ندیدند، اما در کشور ما حتی یک کارتن خواب پشت در بیمارستان سرگردان نماند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی که ارتباط فردی زیادی ندارد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای کلیه شهرها مجاز است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی علی رضا افشار را به عنوان نماینده خود در امور اجرایی بیماری ناشی از ویروس کرونا در استان خوزستان منصوب کرد.
وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: مبلغ ۴ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان در وجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف پشتیبانی مالی و تداوم ارائه خدمات پایدار درمانی به بیماران کرونا واریز شده است.
وزیر بهداشت گفت: برای تمرین‌های لیگ‌ها امروز تصمیم گیری می‌شود و به مراکز ورزشی ابلاغ خواهد شد و همچنین درباره بازگشایی برخی رستوران‌ها و کسب و کارها در خرداد ماه تصمیم‌هایی اتخاذ شده که اعلام می‌کنیم.
وزیر بهداشت گفت: اپیدمی کرونا در اکثر مناطق کشور از فاز مدیریت خارج شده و به فاز کنترل رسیده و در بسیاری از مناطق به فاز مهار رسیده، اما از مردم می‌خواهیم پروتکل‌های مراسم شب‌های قدر را رعایت کنند.
وزیر بهداشت گفت: برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و پیش بینی می‌شود که یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم و اگر چنین شد، باید آمادگی کامل داشته باشیم.
طرح تحول سلامت حالا ۶ ساله شده و در حالی قدم به هفت سالگی خود می‌گذارد که جهان با همه گیری ویروس کرونا مواجه است و نظام سلامت ایران هم با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده در این طرح، توانست خدمات درمانی قابل قبولی به مبتلایان کووید ۱۹ ارائه کند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاخیر در پرداخت یک میلیارد یورو از صندوق ذخیره ارزی برای مقابله با کرونا که با موافقت مقام معظم رهبری و ابلاغ رییس جمهوری اعلام شده بود، گلایه کرد.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۴۴۵ هزار کارمند در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود ۱۳۰ هزار نیرو برای حوزه سلامت نیاز داریم که ۳۳ هزار نفر مربوط به پروژه‌هایی است که امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت اعلام کرد که پیش از این سامانه‌های رسیدگی به شکایات در حوزه‌های بهداشت، درمان و دارو به صورت پراکنده بودند، اما در حال حاضر همه این موارد در سامانه ۱۹۰ ادغام شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اعلام کرد که کمک‌های نقدی و غیرنقدی برای تامین لوازم و تجهیزات مصرفی مورد نیاز بیمارستان‌ها در اسفند و سه ماه ابتدایی امسال به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در سال پرداخت محسوب می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: به وزرای بهداشت جهان اعلام کردیم که مرگ‌های روزانه ناشی از کرونا طی سه هفته به یک سوم و موارد ابتلای مثبت به این ویروس به ۴۰ درصد رسیده که این برای جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت تحریم، یک افتخار است.
وزیر بهداشت ایران در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت آمریکا برای کمک به ایران نوشت: حاضریم به مردم گرفتار آمریکا برای نجات از درماندگی دولتشان برای برون رفت از شرایط سهمگین کنونی کمک کنیم.
انتها123456