وزارت بهداشت
سخنگوی دولت گفت: روز گذشته آقای عبدالملکی برای دومین مرتبه استعفای خود از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را تقدیم رییس جمهوری کرد که روز گذشته این استعفا مورد پذیرش قرار گرفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت هیچ برنامه‌ای برای تعدیل و کاهش نیروی انسانی ندارد و تنوع خدمات در سراسر کشور، گویای نیاز بیشتر به نیروی انسانی است.
پدرام پاک آیین با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستیار رسانه‌ای منصوب شد.
رییس جمهوری با اشاره به کاهش آمار قربانیان و مبتلایان بیماری کرونا در کشور به مسئولان وزارت بهداشت توصیه کرد با استفاده از این فرصت نسبت به تهیه شناسنامه سلامت و تکمیل بانک اطلاعات سلامت شهروندان اقدام کنند.
معاون توسعه وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت ۵۵۰۰ پروژه عمرانی در دست‌ساخت در سطح کشور دارد که ۴ هزار مورد از این پروژه‌ها در حوزه بهداشتی و با اولویت حاشیه شهرها و شهرستان‌های محروم است که امیدواریم حداقل ۲ هزار مورد از آن‌ها تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و آماده خدمات‌رسانی به مردم شود.
رحیم سروری زنجانی با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست انستیتو پاستور ایران منصوب شد و این در حالی است که پیش از این، علی رضا بیگلری ریاست این انستیتو را بر عهده داشت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی محمود رضا محقق دولت آبادی را به عنوان دبیر شورای عالی بیمه سلامت و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری بیمه‌های سلامت منصوب کرد.
مدیرکل فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: نظام رگولاتوری و اوپراتوری خدمات الکترونیک سلامت را در وزارت بهداشت به رسمیت شناختیم و تلاش می‌کنیم به عنوان سیاست گذار، از اجرا فاصله بگیریم تا فضا برای کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها و بخش خصوصی آماده شود که با چابکی لازم فعالیت کنند.
وزیر بهداشت گفت: در ۶ ماه اخیر نتایج بسیار درخشانی از کمیته علمی کشوری کرونا داشتیم و تا قبل از آن، وضعیت نامناسبی بود و تعارض منافع وجود داشت و هر کسی از اثربخشی یک دارو صحبت می‌کرد و حرف‌های متناقض بیان می‌شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۱۹.۵ درصدی تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش دولتی و افزایش ۲۴ درصدی در بخش خصوصی خبر داد.
مدیرکل منابع انسانی معاونت توسعه وزارت بهداشت آخرین وضعیت مجوزهای استخدامی این وزارتخانه را تشریح کرد و گفت: برای ۱۰۰ هزار مجوز مطرح شده، معاونت توسعه در حال پیگیری از طریق سازمان اداری و استخدامی کشور است.
وزیر بهداشت گفت: خط قرمز ما بی احترامی به جامعه پزشکی است و در این راه برای کاهش مشکلات و دغدغه‌های جامعه پزشکی برای ارائه خدماتی بهتر به جامعه، نیاز است کارگروه‌های مشترک بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تشکیل شود.
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی سه سوال نمایندگان از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اعلام وصول کرد.
وزیر بهداشت در نامه‌ای به روسا و سرپرست‌های دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور تاکید کرد که با توجه به وظایف تخصصی وزارت بهداشت، ضرورت ایجاب می‌نماید تا در مشاغل مدیریتی مرتبط در آن دانشگاه یا دانشکده از فارغ التحصیلان رشته‌های گروه علوم پزشکی استفاده گردد.
مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد که این مرکز با جدیت همه الگوهای احتمالی تخلف، از جمله ثبت دو نوبت واکسن آسترازنکا در یک روز برای یک نفر را بررسی و فهرست کاربرانی که چنین مواردی را ثبت کردند در ابتدای هفته آینده در اختیار حراست و بازرسی این وزارتخانه قرار می‌دهد.
رییس جمهوری با حضور در جمع نمایندگان خانواده بیماران اس ام ای، مشکلات و نگرانی‌های آنان را بررسی کرده و به وزیر بهداشت دستور داد که اعتبار مورد نیاز و ضروری برای بیماری‌های خاص پیشنهاد شود تا در بودجه سال ۱۴۰۱ گنجانده شود.
نمایندگان مجلس و کارشناسان معتقدند ریشه مشکلات رزیدنت‌ها و نبود پزشک در مناطق محروم، کمبود پزشک است، اما مسئولان وزارت بهداشت و نظام پزشکی تلاش می‌کنند با ارائه آمار گزینشی این موضوع را نپذیرند و زیر بار این موضوع مهم نروند.
محمد هاشمی با حکم وزیر بهداشت به عنوان سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: کرونا عملکرد حوزه سلامت را تحت تاثیر قرار داد و به خاطر بحران کرونا و طرح تحول سلامت، نظام سلامت در صدر اخبار قرار داشت و شاید در گذشته کسی اسم وزیر بهداشت را نمی‌دانست.
وزیر بهداشت در بخشی از پیام خداحافظی خود از مقام وزارت بهداشت نوشت: واکسن را که ما در همه ابعادش به جز زیرساخت‌های تزریق، کم تاثیرترین نقش را داشتیم، آخرین روزهای این خدمت بهانه تخریب کردند که تردید نکنید در ایامی مناسب و در شرایطی آرام‌تر که موجب تشویش بیشتر خاطر مردم ماتم زده نشود، از ابعاد آن پرده برخواهیم داشت.
انتها123456