وزارت بهداشت
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آنچه بار سنگین مدافعان سلامت را کم کرد، ابراز همدلی از طرف اقشار مختلف مثل هنرمندان بود.
وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در گفت‌‌وگوی تصویری با وزیر بهداشت نیکاراگوئه گفت: آمادگی داریم تمام تجربیات خود را در اختیار دولت نیکاراگوئه قرار دهیم و در زمینه تفاهم‌نامه‌های قبلی نیز کاملاً پایبند هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی ضمن تسلیت جان باختن جمع کثیری از مردم بیروت در حادثه انفجار این شهر، آمادگی ایران برای هرگونه کمک و یاری به دولت و ملت لبنان را اعلام کرد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: سفر من به عراق و عکس آن، کاملا شخصی بوده و درباره فاصله گذاری هم باید مردم عراق رعایت کنند و ما نمی‌توانیم به مردم عراق توصیه‌ای کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که کنکور سراسری در زمان مقرر و با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: پروتکل زره فولادی در مقابل کرونا نیست و تهیه و ابلاغ پروتکل‌ها نیز به معنی ختم به خیر شدن همه امور نیست؛ چنین چیزی در هیچ جای دنیا وجود ندارد، بلکه با نوشتن و ابلاغ پروتکل می‌خواهیم موارد بیماری را به حداقل برسانیم. برای وزیر بهداشت، بهترین مکانیزم این است که آمد و شد نباشد و کنکور برگزار نشود.
وزیر بهداشت گفت: امکانات تله مدیسین یا پزشکی از راه دور ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پاییز امسال در دوره شیوع همزمان کرونا و آنفلوآنزا به کمک وزارت بهداشت می‌آید.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: ثبت نام آزمون استخدامی نیروهای قرارداد کار معین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی از فردا آغاز می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف کردن شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد.
وزیر بهداشت گفت: همه می‌دانیم اکثر کشورها همه تلاش خود را برای کنترل کووید ۱۹ انجام می‌دهند، اما اطمینان از دریافت خدمات ضروری سلامت در چهارچوب مراقبت‌های بهداشتی اولیه برای همه و بویژه گروه‌های هدف بسیار ضروری است.
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت بهداشت گفت: مهمترین نکته در اداره دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی، مباحث اقتصادی و منابع مالی است، زیرا به دلیل شیوع کرونا، درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها کاهش چشمگیری داشته و بخش عمده هزینه‌های بیمارستانی و پرسنلی از محل درآمدهای اختصاصی تامین می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور با درخواست صدور مجوز ۱۰ هزار نیروی انسانی جدید در قالب برگزاری آزمون استخدامی موافقت کرده است.
معاون درمان وزارت بهداشت با توجه به معتبر نبودن گواهینامه‌های صادره توسط موسسه‌های آموزشی غیرمجاز در حوزه سلامت، بر رسیدگی و نظارت بر این مراکز آموزشی تاکید کرد.
وزیر بهداشت گفت: در جریان کووید ۱۹ متوجه شدیم تخت آی سی یو به بیمار خدمات نمی‌دهد، بلکه کسی به بیمار خدمات می‌دهد که هم دانش کافی برای مدیریت بیماری داشته باشد و هم عاشقانه این کار را بکند، پس آنچه به بیمار خدمات می‌دهد دستگاه و تخت نیست، بلکه انسان عاشق است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تلاش می‌کنیم سالم‌ترین شیوه با رعایت کلیه پروتکل‌ها را برای برگزاری کنکور اعلام کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جلسه با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان سازمان سنجش برای تصمیم‌گیری در مورد وضعیت و زمان برگزاری آزمون‌های سراسری خبر داد.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اگر مسئولان شهری در تهران موارد فاقد ایمنی از بیمارستان‌های تهران دیده‌اند، چرا تاکنون به طور رسمی و به صورت مکتوب به وزارت بهداشت گزارش نداده‌اند؟
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده، پرداخت فوق‌العاده ویژه حقوق مدافعان سلامت در دستور کار وزیر بهداشت قرار گرفته و محقق خواهد شد.
وزیر بهداشت گفت: ما برنامه داشتیم، اما عده‌ای دچار سهل انگاری شدند؛ چه مردم و چه دوستانی غیر از مردم که در جایگاه‌هایی در بخش خصوصی و دولتی نشسته‌اند.
وزیر بهداشت گفت: به مردم می‌گویم که استفاده از ماسک و کرونا را جدی بگیرند، زیرا کرونا یکی از خطرناک‌ترین و ناشناخته‌ترین ویروس‌هایی است که به عرصه بشری پا گذاشته و هیچ کدام از ویروس‌شناس‌های دنیا هم آینده آن را به خوبی پیش بینی نکرده‌اند.
انتها123456