وزارت بهداشت
وزیر بهداشت گفت: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نباشید. به شما قول می‌دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می‌کنند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها را به دلیل اشغال بخش‌های کرونایی حتما جبران می‌کنیم.
رییس جمهوری گفت: وزارت بهداشت اعلام کرده در حال حاضر ۲۵ هزار تست روزانه کرونا انجام می‌دهد و ما گفتیم که ۱۰ هزار تست اضافه شود و الان اعلام می‌کنم که ۱۵ هزار تست اضافه شود و با این حساب تعداد تست‌ها به ۴۰ هزار در روز می‌رسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت رییس جمهوری برای اعمال منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه برای سه روز تعطیلی پیش رو خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: عده‌ای فکر کردند کرونا یک بیماری معمولی و متولی آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، اما کرونا فقط یک پدیده بهداشتی و درمانی نیست و سرچشمه آلودگی دست وزارت بهداشت نیست.
وزیر بهداشت گفت: ۵۰ روز بعد از اپیدمی کرونا، فوت روزانه را به ۳۰ نفر کاهش دادیم، اروپایی‌ها که بعد از ایران گرفتار موج کرونا شدند تازه فهمیدند که ایران در تحریم با دست‌های بسته در این اقیانوس بلای کرونا چطور شنا کرد.
وزیر بهداشت اعلام کرد که تحریم‌های غیرقانونی و اقدامات قهرآمیز به ویژه در هنگام همه‌گیری یک بیماری، نشانه‌ای از نسل کشی است که مردم عادی و آسیب پذیرترین افراد را هدف قرار می‌دهد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، شماره حساب وزارت بهداشت برای واریز جریمه‌های ماسک نزدن در اماکن عمومی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا را اعلام کرد.
وزیر بهداشت گفت: سازمان جهانی بهداشت نقش اصلی را در هماهنگی جهانی برای مبارزه و مدیریت بیماری کووید ۱۹ برعهده دارد و از همه کشورهای عضو و سازمان‌های بین المللی درخواست دارم که از رهبری سازمان جهانی بهداشت حمایت قاطع داشته باشند.
وزیر بهداشت ضمن رد ابتلای خود به کرونا گفت: رییس جمهوری و ما اعتقاد داریم که نباید از شیوه‌های پلیسی و سخت برای اعمال شیوه نامه‌های بهداشتی کرونا استفاده کرد، اما هیچ کدام از کشورهای مدعی دموکراسی را در طول این سال‌ها نمی‌شناسید که اپیدمی را با خواهش و تمنا جمع کرده باشد.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محل تامین برقراری فوق‌العاده ویژه کادر درمان را تایید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی، درگذشت پدر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت را تسلیت گفت.
وزیر بهداشت طی احکامی اعضای کمیته کشوری مهار مقاومت میکروبی را با توجه به اهمیت پدیده مقاومت میکروبی در حوزه سلامت و نگرانی روز افزون جامعه جهانی بابت تهدید این موضوع، منصوب کرد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: آمریکا برای مقابله با کرونا ۱۲۰ میلیارد دلار و انگلیس نیز ۲۰ میلیارد تخصیص داده‌اند و این در حالی است که در چند روز گذشته از یک میلیارد دلار صندوق توسعه ملی فقط ۲۷ درصد را دریافت کرده‌ایم و قول داده‌اند مقداری هم این هفته پرداخت کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) فیروزکوه اعلام کرد که سه ماه از کارانه پزشکان و پرستاران تا پس فردا پرداخت می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در هفته جاری حدود ۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی به منظور پزشک خانواده شهری و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز به منظور پزشک خانواده روستایی و حدود ۸۰ میلیارد تومان نیز برای خرید کیت تشخیصی کرونا هزینه خواهیم کرد که بین استان‌ها توزیع می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: مدام صبوری می‌کردیم که خدای نکرده پول صندوق توسعه ملی را وارد بازار نکنیم که چرخش آن باعث تغییر در پایه پولی شده و دلار دچار نوسان شود و باز هم صبوری کردیم و دیروز به دکتر تقوی ‌نژاد گفتم که همین میزان را هم برگردانید، ما گذشتیم تا مبادا درخواست من موجب تزلزل نشود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: حدود 45 هزار نفر از همکاران ما در بخش سلامت از ایثارگران شامل رزمندگان، جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان هستند.
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه است که با حکم وزیر بهداشت، از بیستم خرداد ۱۳۹۹ وظیفه ارائه آمار روزانه کرونا و پاسخ‌گویی به رسانه‌ها درباره شرایط بیماری کووید ۱۹ در ایران را بر عهده دارد.
وزیر بهداشت در اینستاگرام خود نوشت: موج حمله جدیدی شکل گرفته و یک میلیارد دلاری که رهبری از صندوق توسعه ملی موافقت کردند ماه‌هاست به جز سهم کوچکی نگرفته‌ام و نمی‌دانم برای کدام کار مهم‌تر گذاشته‌اند؟
وزیر بهداشت با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حکمی پیمان نامدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین را به سمت ریاست این دانشگاه منصوب کرد.
انتها123456