وزارت بهداشت
آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور شهید در دوران فعالیت خود نگاه و توجه ویژه‌ای به نظام سلامت و بیمه سلامت داشتند و در این دوران اقدامات مهمی با حمایت آن شهید بزرگوار در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران به مرحله اجرایی رسید.
محرومیت‌زدایی از سلامت، هدف‌گذاری ویژه برای مناطق کم‌برخوردار و مرزی، ارزان کردن درمان و دسترسی آسان به خدمات پزشکی، استراتژی‌ بود که از سوی آیت‌ الله سید ابراهیم رییسی در دولت سیزدهم با جدیت دنبال شد و اکنون سرعت اجرای بسیاری از پروژه‌های حوزه سلامت کاملا مشهود است.
معاون درمان وزارت بهداشت در بخشنامه‌ای به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با تخلفات سزارین‌های تقویمی اعلام کرد: ثبت کلیه موالید در ۲۴ ساعت تاریخ سوم خرداد ۱۴۰۳ در کلیه بیمارستان‌ها الزامی است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر پزشکانی که در مناطق محروم مشغول به فعالیت هستند برای هر روز ماندگاری در این مناطق مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت می‌کنند و مبلغ ماندگاری پزشکان در مناطق محروم تا پایان بهمن سال گذشته پرداخت شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تازگی اعلام کرده که مصوبه دولت در ارائه خدمات رایگان به کودکان زیر هفت سال در مراکز دولتی به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده، اما این طرح با وجود این‌که اقدامی شایسته است، چالش‌هایی دارد و پرسش‌هایی درباره تامین منابع پایدار نیز ایجاد می‌کند.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت گفت: این مبلغ باید بر اساس ماده ۳۰ قانون الحاق ۲ به وزارت بهداشت پرداخت شود تا برای درمان فوری بیماران تصادفی و مصدومان ترافیکی هزینه شود.
وزیر بهداشت گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان فوق العاده خاص برای کارکنان حوزه سلامت در نظر گرفته شده که مصوبه آن از امسال اعمال می‌شود و جزو بودجه امسال دیده شده است.
وزیر بهداشت درباره مصوبه دولت در ارائه خدمات رایگان به کودکان زیر ۷ سال در مراکز دولتی توضیحاتی ارائه و اعلام کرد که این مصوبه به همه بیمارستان‌های وزارت بهداشت ابلاغ شده است.
رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: امسال بیشترین استخدام‌ها در آموزش و پرورش و وزارت بهداشت انجام خواهد شد، زیرا بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی جدید تاسیس شده و آموزش و پرورش هم در مناطق کمتر توسعه یافته اهمیت دارد.
معاون حقوق عامه دادستان کل کشور طی نامه‌ای به وزیر بهداشت اعلام کرد: وضعیت همراهان بیماران بستری در تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی مشخص و در طرح‌های توسعه مراکز درمانی بخش‌های همراه سرای بیماران پیش‌بینی شود.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۴۰۳ جهت تصویب نهایی همچنان در سازمان برنامه و بودجه بوده و ظاهرا این پیشنهاد کاهش داشته است.
با حکم ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مریم بختیاری از اعضای هیت علمی گروه روان شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان مدیرکل آموزش مداوم جامعه پزشکی منصوب شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد که در ایام تعطیلات نوروز هیچ بیمارستانی از متخصص خالی نخواهد بود و به صورت تقسیم‌ کاری، خدمات مورد لزوم به بیماران ارایه می‌شود.
متقاضیان و علاقمندان به ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی در نوبت دوم سال ۱۴۰۲ می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده با مراجعه به سامانه ساجد اقدام کنند.
رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به انتشار فراخوان جذب هیات علمی گفت: تعداد هزار و ۸۷۶ عضو هیأت علمی‌ جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور می‌شوند.
مرکز جذب و امور اعضای هیات علمی و نخبگان وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای از شروع فرآیند ثبت نام بیستمین دوره فراخوان جذب هیات علمی از شنبه ۱۴ بهمن به مدت دو هفته و تا پایان روز ۲۸ بهمن ماه امسال خبر داد.
بانک مرکزی با تاکید بر این‌که تخصیص ارز به وزارت بهداشت از مرز ۴.۲ میلیارد دلار گذشت از رشد ۲۳ درصدی تامین ارز برای این وزارتخانه خبر داد و اعلام کرد: میزان ارز تخصیص یافته برای وزارت بهداشت از ابتدای سال جاری تا ۱۹ دی ماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۸ درصدی داشته است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تشکیل قرارگاه تدابیر ویژه دارویی گفت: امسال میزان کمبودهای دارویی کمتر از سال گذشته بوده است و در تابستان با وجود گرمای زیاد، کمبود سرم تزریقی در کشور وجود نداشت.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توزیع نیروهای فوق تخصصی پزشکی سال ۱۴۰۲ از امروز خبر داد و گفت: امسال ۳۴۳ نفر از نیروهای فوق تخصصی در ۲۵ رشته مختلف توزیع می‌شوند.
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت بر لزوم برخورد جدی با مقصران احتمالی فوت نوزاد شش ماهه در بیمارستان مفید تاکید کرد و گفت: اگر قصوری شده باشد، قطعا برخورد می‌شود.
انتها123456