وزارت بهداشت
وزیر بهداشت گفت: در قالب طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» حدود 20 میلیون سلامتیار یا سفیر سلامت به منظور ارتقای سلامت خانواده‌ها، آموزش خواهند دید.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مهاجرت افراد باهوش و استعداد درخشان، منجر به کاهش ذخیره هوشی و استعدادی کشور می‌شود. با مهاجرت افراد باهوش، عارضه ترقیق هوشی و کاهش ذخیره ژنی هوشی پدید می‌آید.
معاون بهداشت وزارت بهداشت به دنبال حاشیه‌های ایجاد شده درباره اظهار نظر غیرکارشناسی در صداوسیما مبنی بر وجود آفلاتوکسین در شیر و لبنیات، از عدم استعلام و نظرخواهی این سازمان از وزارت بهداشت برای دعوت از کارشناسان حوزه سلامت خبر داد.
وزیر بهداشت گفت: وظیفه ما برای پاسداشت خون شهدا این است که از پاکیزگی جامعه داروسازی دفاع کنیم و نگذاریم مردم ذره‌ای فکر کنند که داروسازان در عرصه تولید و واردات آلوده به فساد هستند یا به بیت المال خیانت می‌کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معتقد است دانشگاه‌های علوم پزشکی باید شرایط را به شکلی فراهم کنند که دانشجویان برای فعالیت قانونی و مجوزدار به مراکز خارج از دانشگاه احضار نشوند.
وزیر بهداشت گفت: باید به این باور برسیم که نظام‌های اجرایی مملکت، چه نظام سلامت و چه سایر دستگاه‌ها به جز ریل سامانه‌های الکترونیک در کشور، هیچ راهی برای عبور واگن اهدافشان ندارند.
رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: در تمامی مراکز وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح یک و دو خدمات، امکان نسخه نویسی الکترونیک فراهم شده و روزانه بیش از 200 هزار نسخه الکترونیک در سامانه توزیع می‌شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت از انجام شفاف سازی در این معاونت خبر داد و گفت: شفاف سازی منجر به پیشگیری از بروز برخی تخلفات، فسادها و اشکالات می‌شود.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: به علت تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا، درآمدهای ارزی کشور در سال‌های گذشته کاهش یافته و از ۱۲۰ میلیارد دلار در ابتدای دهه ۹۰ به حدود ۵۸ میلیارد دلار در سال گذشته رسیده و یکی از راه حل‌های جدی در این زمینه، توسعه و تقویت گردشگری سلامت است.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در دوره اخیر تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود با کاهش بار مراجعه کمتری نسبت به سال ۹۱ مواجه شویم و در تلاش هستیم این کاهش را به صفر یا حداقل ممکن برسانیم.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، جان باختن فرزندان مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین تسلیت گفت.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در کانادا، فوت دو فرزند محسن اسدی لاری مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در سانحه هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت.
وزیر بهداشت گفت: بودجه‌های پژوهشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نشان‌دار می‌شوند تا در دانشگاه‌ها، این بودجه‌ها جز برای پژوهش در حوزه دیگری هزینه نشوند و معاونت توسعه وزارت بهداشت بر اساس تکلیف به دنبال نشان‌دار کردن بودجه‌های پژوهشی در دانشگاه‌ها است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری از وظایف وزارت بهداشت است و خلا قانونی برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری وجود نداشته و فقط باید قوانین اجرایی شوند.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره تغییر نحوه پرداخت در نظام سلامت گفت: رویکرد ما در پرداخت به پرسنل، بر اساس مشارکت و استفاده از نظر کارشناسانه و تجربیات همکاران، به خصوص همکاران صف است.
در جلسه‌ای به ریاست معاون اول رییس جمهور، مقرر شد مطالبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سازمان تامین اجتماعی ظرف دو هفته پرداخت شود.
تهران- ایرنا- علی اکبر حق دوست با حکم وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد.
وزیر بهداشت گفت: تاسیس داروخانه باید حساب شده باشد و وزارت بهداشت موافق تاسیس بی‌رویه داروخانه نیست. داروخانه باید در مناطق مختلف توزیع شود تا مردم بتوانند در مدت زمان مشخصی خود را به آن برسانند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با روز پرستار خبرهای خوشی برای پرستاران داشت که برچیده شدن طرح قاصدک و پرداخت سه ماه از مطالبات آنها در هفته پیش رو از جمله آنها است.
وزیر بهداشت گفت: باید آموزش‌های متناسب با شرایط جامعه و نظام ارائه خدمت را در دوره‌های آموزشی دانشجویان ادغام کنیم. در نظام سلامت، سرباز برای ارائه خدمت کم و ژنرال زیاد داریم و این هم یکی از گرفتاری‌های حوزه آموزش است.
انتها123456