مجلس
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی طاهر موهبتی را به عنوان معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت منصوب کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی شدن کرونا نیست و باید در حداقل زمان این بیماری را مهار کنیم تا به اقتصاد کشور هم کمک کرده باشیم.
اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای از ابتلای علی لاریجانی رییس مجلس به ویروس کرونا خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای از رییس مجلس شورای اسلامی خواست که جلسه‌های علنی و غیرعلنی مجلس تا دو هفته دیگر کماکان غیرحضوری برگزار شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی از ابلاغ درخواست رسمی و مکتوب ستاد مبارزه با کرونا برای متوقف کردن جلسات علنی و غیر علنی مجلس خبر داد.
محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پیامی توییتری از ابتلای خود به ویروس کرونا جدید خبر داد.
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور در بخش بهداشت و درمان را بررسی و اعلام کرد مجموع اعتبارات وزارت بهداشت معادل ۹۸۷.۳۸۸ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.
رییس جمهوری «لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از جاسازی قرص در کیک ها ایجاد وحشت در جامعه و نیز بی‌اعتبار کردن شرکت‌های تولید کننده این محصولات است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت:‌ نمایندگان کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلفیق پیشنهاد معافیت مالیاتی پزشکان را مطرح کردند که این مسئله با اخطار قانون اساسی تعدادی از نمایندگان و رای مخالف اکثریت اعضا مواجه شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قهوه خانه‌ها بر اساس قانون جزو اماکن عمومی محسوب می‌شوند و عرضه قلیان در این اماکن قانونی نیست، اما قهوه خانه‌دارها به دنبال این هستند که بگویند این اماکن، عمومی نیست و در نتیجه عرضه قلیان در آنجا مشکلی ندارد.
طرح یک فوریتی استفساریه تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با مصرف دخانیات مبنی بر خروج قهوه خانه‌ها از اماکن عمومی که اخیرا در مجلس در دستور صحن علنی قرار گرفته بود به دلیل ایرادات وارده از دستور کار خارج شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت با همه شرایط دشوار تحریم توانسته ۵ درصد داروی وارداتی را از روش‌های مختلف تامین کند و ۹۵ درصد دارو توسط شرکت‌های ایرانی تولید می شود؛ در نتیجه مردم نباید نگران تامین دارو باشند، اما همواره جای انتقاد از سیاست‌های نادرست آمریکا وجود دارد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس پوشش اجباری بیمه سلامت باید دهک‌های پایین جامعه بدون محدودیت از خدمات بیمه‌ای استفاده کرده و دهک‌های بالا در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ارزیابی وسع اتفاق تازه‌ای نیست و قبلا نیز در زمینه یارانه‌ها انجام شده و تجربه‌ای در این زمینه وجود دارد و برای اجرای پوشش اجباری بیمه سلامت با استفاده از تجربه سال‌های اخیر انجام می‌شود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین فردى که باید بگوید پول نداریم، وزیر بهداشت است؛ زیرا در کشور پول هست.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دو نرخی بودن ارز در حوزه دارو، مواد اولیه و تجهیزات پزشکی و اختصاص ارز‌های 4200 تومانی، خود به خود در این حوزه رانت ایجاد می‌کند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با توجه به اهمیت موضوع پارازیت‌ها و ارتباط آن با سلامت و جان مردم طی ۲ هفته آینده کمیسیون بهداشت و درمان تشکیل جلسه خواهد داد و موضوع را بررسی می‌کند.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: گیلان با معضل بزرگ و فاجعه محیط زیستی تحت عنوان پسماند و فاضلاب مواجه است. تمام زباله رشت و غرب گیلان در سراوان دپو می‌شود و شیرابه ناشی از زباله‌ها وارد رودخانه‌ها، تالاب‌ها و دریا شده و زندگی اهالی آن منطقه را مختل کرده است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات مالیاتی برخی مراکز درمانی گفت: مردم فرار مالیاتی پزشکان را گزارش دهند. همان‌گونه که کارگران، کارمندان و معلمان مالیات پرداخت می‌کنند، پزشکان نیز باید مالیات پرداخت کنند.
12345