مجلس
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات سرپایی توسط مطب‌ها ارائه می‌شود و فشار افزایش تعرفه پزشکی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد به طور مستقیم به مردم وارد می‌شود.
رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دولت به هیچ وجه نمی‌تواند اجرای نسخه الکترونیک را به تعویق بیاندازد، اما ممکن است در مسیر اجرای قانون سنگ‌اندازی و مردم را سرگردان و دولت را مجبور کنند که از مجلس بخواهد در اجرای این موضوع تجدیدنظر شود، ولی این تکلیف قانونی پس از ۸ سال تعلل در اجرا باید اجرا شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نسخه الکترونیکی سدی در مقابل خروج اعتبارات از حوزه دارو بوده و از بروز رانت و قاچاق جلوگیری می‌کند و به عبارتی شفافیت در نظام دارو و درمان کشور ایجاد می‌شود.
رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت ممکن است مجبور شود برخی کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ را از شمول آن خارج کند، البته در مورد گندم و دارو قطعی است که تا پایان سال، ارز ۴۲۰۰ به آنها تعلق می‌گیرد.
نمایندگان مجلس پس از قرائت گزارش بررسی عملکرد حسن روحانی رییس جمهور سابق در ستاد ملی مقابله با کرونا با ارجاع آن به قوه قضاییه به منظور بررسی تخلفات صورت گرفته موافقت کردند.
رییس فراکسیون سالمندان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بیمه سلامت باید پوشش بیمه‌ای سالمندان را در اولویت قرار داده و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از سازمان‌های بیمه گر انتظار داریم موانع و مشکلات اجرای نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی را به مجلس گزارش کنند‌.
نماینده مینودشت در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: دوستانی که دیروز در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت صحبت کردند، واقعا مخالف نبودند و دغدغه‌های خود را گفتند.
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: شاهد کمبود پزشک در کشور هستیم و یکی از بحران‌های کنونی و آینده همین خواهد بود.
نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در سراسر برنامه‌ای که وزیر پیشنهادی بهداشت ارائه کرده، اسناد بالا دستی به تصویر کشیده شده، اما نشانی از وضع مطلوب در این برنامه دیده نمی‌شود و این‌که چطور می‌توانیم در این ۴ سال به وضع مطلوب برسیم، مشخص نیست.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: خدمات بیمه سلامت باید به سادگی و با ارائه کد ملی در اختیار بیمه شدگان باشد تا بیماران بتوانند به راحتی از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در واکسیناسیون عمومی به دلیل کمبود واکسن نتوانسته‌ایم به خوبی عمل کنیم و شرکت‌های تولید واکسن در داخل و خارج به وعده‌های خود عمل نکرده‌اند، بنابراین نتوانستیم رضایت‌مندی نسبی جامعه را کسب کنیم و به همین دلیل تعداد زیادی از ایرانیان برای تزریق واکسن راهی ارمنستان شده‌اند.
نماینده قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی گفت: بیمه سلامت در زمینه حمایت از پزشکان خانواده و پرداخت‌های به موقع در استان مازندران به خوبی عمل کرده و این موضوع منجر به ایجاد انگیزه جدی شده است.
نماینده مردم رشت در مجلس از هجوم مگس‌ها به منازل مسکونی مردم در سراوان رشت و روستاهای اطراف خبر داد و گفت: علت این پدیده تجمیع زباله در سایت زباله سراوان و تولید شیرآبه‌های سمی است.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان ما دست بردار نیستند، ما همه زمینه‌ها را باید آماده کنیم که اگر برنامه‌های دیگری هم داشتند موفق نشوند، زیرا باور ما این است که ویروس کرونا دست ساخته بشر بود و ممکن است بعدها دوباره چنین مشکلاتی به وجود بیاورند.
سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: حذف غربالگری زنان باردار مصوبه مجلس نیست و این موضوع در قالب پیشنهادی در کمیسیونی مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری هم نشده در این رابطه نمی‌توان به اظهارنظر نمایندگان ایراد قانونی گرفت و آنچه که نیاز به اصلاح دارد توجه به این موضوع است که نظر یک نماینده ارتباطی به مصوبات و نظر مجلس ندارد.
جلسه‌های علنی و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی بدون رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه محدودیت نفرات حاضر در فضای بسته همچنان در حال برگزاریست و این سوال مطرح می‌شود که چرا مجلس پروتکل‌های بهداشتی کرونا را رعایت نمی‌کند؟
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برگزاری هر گونه جلسه با بیش از ۱۵ نفر در فضای بسته ممنوع است و برگزاری جلسه‌ها با این تعداد از افراد در صحن علنی و کمیسیون‌های مجلس بر اساس پروتکل‌های بهداشتی نیست.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مبانی عدالت، عدالت در سلامت است که قسمت عمده تحقق عدالت در سازمان بیمه سلامت اتفاق می‌افتد.
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت تامین و تخصیص ارز برای تامین واکسن آنفلوآنزا را با حضور مسئولان مربوطه بررسی می‌کند.
123456