مجلس
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت تامین و تخصیص ارز برای تامین واکسن آنفلوآنزا را با حضور مسئولان مربوطه بررسی می‌کند.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: بر اساس شایعه‌ها و شنیده‌ها ارز واکسن آنفلوآنزا با تاخیر تخصیص پیدا کرده و به ترکیه برده شده، ولی هنوز واکسن وارد نشده، اما مطلع شدم مشکلی که در خارج برای واردات این بخش از واکسن عارض شده، ناشی از تحریم‌ها بوده و قصوری متوجه شرکتی خاص نیست.
سخنگوی سازمان غذا و دارو ماجرای تحویل ۱۵۰۰ دوز واکسن آنفلوآنزا به نمایندگان مجلس شورای اسلامی را که در فضای مجازی خبرسازه شده، توضیح داد.
مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شد و در حال حاضر در منزل و قرنطینه است.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به بررسی‌های انجام شده، پرداخت فوق‌العاده ویژه حقوق مدافعان سلامت در دستور کار وزیر بهداشت قرار گرفته و محقق خواهد شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: احتمال دست یابی به ساخت و تولید واکسن کرونا در 4 تا 5 ماه وجود دارد، اما برای کارهای آزمایشگاهی نمی‌توان زمان مشخصی را مطرح کرد، زیرا ممکن است با افت و خیزهایی همراه باشد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله گذاری پویا به طور قطع می‌تواند کمک کننده و موثر باشد، اما به شرطی که استاندارها و فرماندارها قدرت و اختیار کامل داشته باشند و اگر محدودیتی تصویب شد، اجرایی شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی طاهر موهبتی را به عنوان معاون امور حقوقی، مجلس و امور استان‌های وزارت بهداشت منصوب کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ پدیده‌ای برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی شدن کرونا نیست و باید در حداقل زمان این بیماری را مهار کنیم تا به اقتصاد کشور هم کمک کرده باشیم.
اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای از ابتلای علی لاریجانی رییس مجلس به ویروس کرونا خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای از رییس مجلس شورای اسلامی خواست که جلسه‌های علنی و غیرعلنی مجلس تا دو هفته دیگر کماکان غیرحضوری برگزار شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی از ابلاغ درخواست رسمی و مکتوب ستاد مبارزه با کرونا برای متوقف کردن جلسات علنی و غیر علنی مجلس خبر داد.
محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پیامی در صفحه توییتر شخصی خود از ابتلای خود به ویروس کرونا جدید خبر داد.
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور در بخش بهداشت و درمان را بررسی و اعلام کرد مجموع اعتبارات وزارت بهداشت معادل ۹۸۷.۳۸۸ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.
رییس جمهوری «لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از جاسازی قرص در کیک ها ایجاد وحشت در جامعه و نیز بی‌اعتبار کردن شرکت‌های تولید کننده این محصولات است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت:‌ نمایندگان کمیسیون بهداشت در کمیسیون تلفیق پیشنهاد معافیت مالیاتی پزشکان را مطرح کردند که این مسئله با اخطار قانون اساسی تعدادی از نمایندگان و رای مخالف اکثریت اعضا مواجه شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قهوه خانه‌ها بر اساس قانون جزو اماکن عمومی محسوب می‌شوند و عرضه قلیان در این اماکن قانونی نیست، اما قهوه خانه‌دارها به دنبال این هستند که بگویند این اماکن، عمومی نیست و در نتیجه عرضه قلیان در آنجا مشکلی ندارد.
طرح یک فوریتی استفساریه تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون جامع کنترل و مبارزه با مصرف دخانیات مبنی بر خروج قهوه خانه‌ها از اماکن عمومی که اخیرا در مجلس در دستور صحن علنی قرار گرفته بود به دلیل ایرادات وارده از دستور کار خارج شد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت با همه شرایط دشوار تحریم توانسته ۵ درصد داروی وارداتی را از روش‌های مختلف تامین کند و ۹۵ درصد دارو توسط شرکت‌های ایرانی تولید می شود؛ در نتیجه مردم نباید نگران تامین دارو باشند، اما همواره جای انتقاد از سیاست‌های نادرست آمریکا وجود دارد.
12345