مجلس
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نمی‌دانیم چه مشکلاتی وجود داشت که دولت قبل مبادرت به واردات واکسن نمی‌کرد، اما بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، آقای رییسی تصمیم درستی گرفتند و دستوری انقلابی برای افزایش واردات واکسن صادر و به تبع آن طرح واکسیناسیون گسترده مردم اجرا شد.
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی سه سوال نمایندگان از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را اعلام وصول کرد.
سایت مجلس نوشت: در پی ادعای سایت دولت مبنی بر الزام مجلس به حذف ارز ترجیحی تاکید می‌شود که بر اساس مصوبه مجلس اولا ارز ترجیحی حذف نشده و ثانیا تا زمانی که زیرساخت لازم برای جبران افزایش هزینه‌های احتمالی ناشی از تغییر سیاست ارز ترجیحی فراهم نباشد، دولت نمی‌تواند دارو را از سبد ارز ترجیحی حذف کند.
نمایندگان مجلس در بند جزء ۲ بند ح تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ تصویب کردند: کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی مکلفند از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.
مشاور رییس مجلس شورای اسلامی از ابتلای رییس مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا خبر داد و گفت که محمد باقر قالیباف در دفتر کارش قرنطینه شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس اصل ۵۲ قانون اساسی با خروج پیشنهادهای فاقد ماهیت بودجه‌ای از چرخه بررسی در صحن علنی موافقت کردند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بخش دیگری از عدم همراهی با نسخه نویسی الکترونیک به خاطر شفافیتی است که ایجاد می‌شود، زیرا با اجرای نسخه نویسی الکترونیک طبیعتاً تا حد زیادی مسائل شفاف می‌شوند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: به شدت با برخی بندهای مصوبه کمیسیون تلفیق در تبصره ۱۷ بودجه ۱۴۰۱ مخالفیم و مطمئن باشید اگر این مصوبه به همین شکل باشد، به نسخه الکترونیک و اقداماتی که تاکنون در این زمینه انجام شده، آسیب می‌زند.
کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در اقدامی عجیب، بازگشت به عقبی قابل توجه در طرح نسخه الکترونیک انجام داده و در عمل قانون اجرا شده قبل را بازنویسی کرده و توجه چندانی به اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، نکرده است.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بیش از ۸۰ درصد خدمات سرپایی توسط مطب‌ها ارائه می‌شود و فشار افزایش تعرفه پزشکی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد به طور مستقیم به مردم وارد می‌شود.
رییس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: دولت به هیچ وجه نمی‌تواند اجرای نسخه الکترونیک را به تعویق بیاندازد، اما ممکن است در مسیر اجرای قانون سنگ‌اندازی و مردم را سرگردان و دولت را مجبور کنند که از مجلس بخواهد در اجرای این موضوع تجدیدنظر شود، ولی این تکلیف قانونی پس از ۸ سال تعلل در اجرا باید اجرا شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نسخه الکترونیکی سدی در مقابل خروج اعتبارات از حوزه دارو بوده و از بروز رانت و قاچاق جلوگیری می‌کند و به عبارتی شفافیت در نظام دارو و درمان کشور ایجاد می‌شود.
رییس کمیته اصلاح ساختار بودجه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت ممکن است مجبور شود برخی کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ را از شمول آن خارج کند، البته در مورد گندم و دارو قطعی است که تا پایان سال، ارز ۴۲۰۰ به آنها تعلق می‌گیرد.
نمایندگان مجلس پس از قرائت گزارش بررسی عملکرد حسن روحانی رییس جمهور سابق در ستاد ملی مقابله با کرونا با ارجاع آن به قوه قضاییه به منظور بررسی تخلفات صورت گرفته موافقت کردند.
رییس فراکسیون سالمندان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بیمه سلامت باید پوشش بیمه‌ای سالمندان را در اولویت قرار داده و پیگیری‌های لازم را انجام دهد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از سازمان‌های بیمه گر انتظار داریم موانع و مشکلات اجرای نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی را به مجلس گزارش کنند‌.
نماینده مینودشت در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: دوستانی که دیروز در مخالفت با وزیر پیشنهادی بهداشت صحبت کردند، واقعا مخالف نبودند و دغدغه‌های خود را گفتند.
نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی بهداشت گفت: شاهد کمبود پزشک در کشور هستیم و یکی از بحران‌های کنونی و آینده همین خواهد بود.
نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: در سراسر برنامه‌ای که وزیر پیشنهادی بهداشت ارائه کرده، اسناد بالا دستی به تصویر کشیده شده، اما نشانی از وضع مطلوب در این برنامه دیده نمی‌شود و این‌که چطور می‌توانیم در این ۴ سال به وضع مطلوب برسیم، مشخص نیست.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: خدمات بیمه سلامت باید به سادگی و با ارائه کد ملی در اختیار بیمه شدگان باشد تا بیماران بتوانند به راحتی از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
123456