حوادث
رییس کل دادگستری گیلان در شبکه خبر اعلام کرد: هشت نفر از بیماران بدحال که در بخش آی سی یو بیمارستان قائم (عج) رشت بستری بودند در این حادثه جان خود را از دست دادند و ۱۲۰ نفر از بیماران نیز به بیمارستان‌های دولتی منتقل شدند.
بامداد امروز، بیمارستان قائم (عج) رشت دچار آتش سوزی شد و بر اساس اعلام رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، این حریق صبح امروز به طور کامل مهار شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت درباره وضعیت پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت گفت: این مبلغ باید بر اساس ماده ۳۰ قانون الحاق ۲ به وزارت بهداشت پرداخت شود تا برای درمان فوری بیماران تصادفی و مصدومان ترافیکی هزینه شود.
رییس سازمان اورژانس کشور آمار مصدومان چهارشنبه‌ سوری از ابتدای اسفند ماه امسال تا ساعت ۲۴ سه‌شنبه شب را ۳۲۵۳ نفر اعلام کرد و گفت: متاسفانه ۱۴ نفر نیز در همین بازه زمانی جان خود را از دست دادند.
سازمان آتش نشانی با توجه به نزدیکی چهارشنبه سوری و حوادث مربوط به آن، هشداری پیامکی صادر کرد و از خانواده‌ها خواست که فرزندان خود را درباره خطرهای ناشی از مواد محترقه آگاه کنند.
سرپرست گروه مدیریت خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به آغاز فصل زمستان و تغییرات شرایط جوی به هموطنان توصیه کرد پیش از شروع سفر و رانندگی حتما تجهیزات ایمنی وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.
رییس سازمان نظام پزشکی گفت: در سازمان نظام پزشکی در خصوص بازگشایی بیمارستان گاندی با معاون اول رییس‌ جمهور جلسه‌ای برگزار کردیم و بر اساس این جلسه، تصمیم‌هایی درباره بازگشایی این مرکز درمانی گرفته شد.
رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سازمان آتش‌ نشانی ۵ اخطار و شهرداری منطقه ۳ نیز دو اخطار به بیمارستان گاندی ابلاغ کرده بودند، گفت: رییس بیمارستان از نا ایمن بودن ساختمان مطلع بوده است.
مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، نمای کامپوزیت را عامل انتقال و گسترش آتش به سایر طبقات بیمارستان گاندی اعلام کرد و گفت: در میان لایه‌های کامپوزیت ماده مشتعل همچون بنزین وجود دارد که نمی‌دانم کدام آزمایشگاه این نما را تایید کرده است.
حوادثی مثل آتش سوزی یا سیل یا زلزله می‌توانند در افرادی که در این حوادث حضور داشته‌اند، منجر به شکل گیری آسیب‌های روانی مانند اختلال اضطراب پس از سانحه شود که این اختلال اگر به موقع تشخیص داده نشده و با مداخله روان درمانی برطرف نشود، زندگی فرد را تا سال‌ها درگیر خواهد کرد.
بیمارستان گاندی تهران روز گذشته دچار آتش سوزی شد که حادثه منجر به فوت بیماران یا افراد حاضر در این بیمارستان نشد و در عین حال، ۸۰ بیمار حاضر در این بیمارستان نیز به بیمارستان‌های اطراف منتقل شدند.
رییس شورای شهر تهران گفت: برخی بیمارستان‌های قدیمی نا ایمن هستند و به چند بیمارستان اخطار داده شده که نسبت به ایمن‌سازی یا حتی تغییر ساختمان اقدام کنند، اما ساختمان‌های جدید از مقاومت و ایمنی برخوردار هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پی انتشار خبری درباره فوت کودکی شش ماهه در بیمارستان کودکان مفید تهران درباره جزییات این خبر توضیحاتی ارایه داد و گفت: بررسی‌ها تا اعلام قطعی علت مرگ از سوی پزشکی قانونی ادامه خواهد داشت.
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت بر لزوم برخورد جدی با مقصران احتمالی فوت نوزاد شش ماهه در بیمارستان مفید تاکید کرد و گفت: اگر قصوری شده باشد، قطعا برخورد می‌شود.
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیمارستان‌های شمال غزه با شرایط بسیار دشواری مواجه هستند و نباید هدف حملات نیروهای اسراییل قرار بگیرند.
داریوش مهرجویی و همسرش در یک فاجعه هولناک در ویلای خود در حوالی کرج به قتل رسیدند و این موضوع توجه بسیاری از افراد را به سمت آثار این کارگردان مهم سینمای ایران جلب کرد و بد نیست نگاهی به فیلم دایره مینا بیندازیم که یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌های این کارگردان صاحب نام ایرانی است.
بسیاری از افراد فکر می‌کنند دانستن فن شنا در دریاها و رودخانه‌ها کافی است اما واقعیت اینکه علاوه بر آن، باید با جزییات دیگری درباره شنا و حوضه آبی که در آن شنا می‌شود نیز آشنایی داشت، زیرا تجربه نشان داده بسیاری از شناگران قوی نیز نتوانستند از امواج سهمگین سطح و عمق دریاها و یا چالش‌های ناشناخته اعماق آب‌، جان سالم به در ببرند.
غرق شدگی یکی از عوامل مهم فوت به خصوص در فصل‌های گرم سال محسوب می‌شود که نه تنها قابل پیشگیری است، بلکه برای کاهش فوتی‌های ناشی از آن، نیازمند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دقیق و فرهنگ‌سازی مناسب است.
انجمن علمی روان‌ پزشکان ایران در مورد بازتاب‌های درگذشت مرحوم کیومرث پوراحمد در اطلاعیه‌ای نوشت: باور داریم پرداخت رسانه‌ای و عمومی به این ماجرا از قضا باید دقیق‌تر و با مراعاتی بیش از زمان‌های دیگر صورت پذیرد.
معاون درمان وزارت بهداشت و رییس کمیته علمی بررسی مسمومیت‌های دانش آموزان گفت: بررسی‌ها نشان داده که عامل مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در کشور، از نوع گازهای خطرناک، جنگی، اعصاب و تاول زا نیست، بلکه مواد محرک بوده و ممکن است چند نوع ماده باشند.
1234