تجهیزات پزشکی
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ماسک سوپاپ دار به خاطر یک طرفه بودن، بازدم فرد را بیرون می‌دهد و احتمال انتقال ویروس را برای اطرافیان افزایش می‌دهد.
رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران از انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۲۰ میلیون عدد ماسک سه لایه خبر داد.
استفاده از ماسک از امروز در همه مکان‌های عمومی و محل‌های تجمع اجباری شده است تا افراد جامعه مشارکت بیشتری برای پیشگیری از ابتلا و نیز شکست ویروس کرونا داشته باشند و از سلامت خود و اطرافیان مراقبت کنند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: روزانه حدود ۷ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود و مشکلی از بابت کمبود ماسک در کشور نداریم.
دولت سنگاپور یک گردنبند بلوتوث را در اختیار جمعیت سالمند و بدون تلفن همراه این کشور قرار می‌دهد تا تماس میان مبتلایان به کووید ۱۹ و سایر افراد جامعه را ردیابی کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تا جایی که امر به معروف جواب می‌دهد باید با فردی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌‌کند برخورد شود، اما این توصیه اخلاقی هم تا جایی جواب می‌دهد و بعد از آن باید به سمت اعمال قانون حرکت کرد.
دبیر شورای سیاست‌گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو اعلام کرد که صادرات برخی اقلام مبارزه با کرونا از اردیبهشت امسال آغاز شده است و در حال حاضر ۸ قلم از تجهیزات و فرآورده‌های مبارزه با کرونا به کشورهای مختلف دنیا صادر می‌شود.
رییس سازمان بسیج اصناف کشور اعلام کرد که با ورود اصناف به حوزه تولید ماسک از روزهای اول بحران کرونا، تاکنون ۴۰ میلیون ماسک توسط اصناف تولید و توزیع ‌شده است.
وزیر بهداشت گفت: در دوران کرونا، در برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی پشت در بیمارستان‌ها افراد زیادی سرگردان بودند و پیرمردها و پیرزن‌ها را ندیدند، اما در کشور ما حتی یک کارتن خواب پشت در بیمارستان سرگردان نماند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: نیاز کشور در زمینه لباس‌های محافظتی کادر درمانی با یک چهارم تا یک پنجم قیمت بهترین نمونه خارجی ظرف دو ماه تامین شد و توان صادرات این محصولات نیز در کشور وجود دارد.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ۲ محموله کیت سرولوژی کرونا به آلمان و ترکیه صادر شده، ولی صادرات کیت تشخیصی پی سی آر با توجه به نیاز کشور نداشته‌ایم.
وزیر بهداشت گفت: از استانداردهای لوازم و تجهیزات حفاظتی در برابر کرونا کوتاه نمی‌آییم و به جز ماسک‌های خانگی که مردم برای خود درست می کنند، همه لوازم و تجهیزات موجود در بازار استاندارد است.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از خانه «ای بی» از تامین پانسمان بیماران پروانه‌ای خبر داد.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع ماسک ۳ لایه، انواع ماسک پارچه‌ای و دستکش یک بار مصرف در داروخانه‌ها خبر داد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت:‌ روزانه یک میلیون ماسک سه لایه در کشور تولید می‌شود و در هفته‌های آتی این میزان به پنج میلیون افزایش خواهد یافت.
رییس هیات امنای ارزی وزارت بهداشت گفت: اگر ملاک بر این باشد که استفاده از ماسک برای عموم مردم ضروری شود، با میزان تولیدی که در داخل کشور ایجاد می‌شود و دستگاه‌های در حال نصب، نیازهای مردم برطرف خواهد شد.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت آخرین وضعیت انحلال شرکت‌های زیرمجموعه این هیات امنا را که با دستور وزیر بهداشت قرار بود انجام شود، توضیح داد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که کیت‌های تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا تا هفته آتی وارد چرخه می‌شود.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای برای استفاده مردم عادی از ماسک ندارد و استفاده از ماسک بیشتر برای بیماران الزامی است.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع ۵ میلیون ماسک جراحی سه لایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.
انتها123456