تجهیزات پزشکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجدانه موضوع تخصیص و تامین ارز دارو و تجهیزات پزشکی و تسهیل و تسریع در فرایندهای ثبت سفارش و تخصیص را پیگیری می‌کنیم.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سال گذشته با وجود پیش بینی حدود ۳.۶ میلیارد دلار برای دارو و تجهیزات پزشکی، با حدود ۷۰۰ میلیون دلار کمتر از آن، تامین دارو و تجهیزات پزشکی را انجام دادیم و امسال نیز حدود ۲.۵ میلیارد دلار برای دارو و تجهیزات پزشکی پیش بینی شده است.
رییس اتحادیه وارد کنندگان دارو گفت: برای تامین ارز دارو هشدار دادیم که اگر مشکل آن حل نشود، خیلی زود دچار کمبود دارو می‌شویم.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عزاداران حسینی خواست که در ایام عزاداری امسال برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، ماسک نذر کنند.
سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی گفت: از هفته دولت تا پایان سال جاری، هر هفته شاهد افتتاح و راه‌اندازی بیش از ۱۵۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی خواهیم بود.
محققان دانشگاه دوک انگلیس در مطالعه‌ای با ابداع روشی برای آزمایش انواع مختلف ماسک‌ها مشاهده کردند که کدام ماسک در متوقف کردن انتقال قطرات از دهان افراد و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به بهترین شکل عمل می‌کند.
رییس انجمن داروسازان استان تهران در نامه‌ای به رییس سازمان غذا و دارو نوشت: از ابتدای شروع کرونا در کشور تا به امروز حتی یک عدد ماسک سه لایه پرستاری با قیمت مصوب دولتی در داروخانه‌های استان تهران جهت عرضه به مراجعان توزیع نشده است.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از تحویل و توزیع کیت کرونا برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، خبر داد.
دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: یافته‌های علمی حاکی از اثربخش بودن پوشیدن صحیح ماسک در برابر همه‌گیری کرونا است و پوشیدن ماسک‌های پارچه‌ای خانگی نیز در صورتی که بر اساس راهنماهای معتبر تهیه و به روش صحیح شست‌وشو و استفاده شود اثر بخشی مطلوبی دارد.
سازمان غذا و دارو اعلام کرد: ارز دستگاه‌های سمعک، تست قند خون، نوار آن و استپلر نیمایی نشده است و همچنان ارز واردات این دستگاه‌ها با نرخ رسمی تامین می‌شود.
رییس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به وزارت صمت درباره کمبود ماسک و مواد اولیه آن هشدار داد و نوشت: به دلیل عدم تامین مواد اولیه ماسک‌های پزشکی، چند نرخی بودن این محصولات و عدم ساماندهی مناسب شبکه توزیع، برخی از مراکز درمانی با کمبود ماسک روبه‌رو شده‌اند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که مردم به هیچ عنوان ماسک را از دست‌فروشان یا منابع نامشخص نخرند و حتما برای خرید ماسک به داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی مراجعه کنند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: در تجهیزات پزشکی ظرفیت خوبی داریم، برخی شرکت‌ها صادرات به اروپا انجام می‌دهند که اگر آنها از ظرفیت جزیره کیش آگاه شوند می‌توان در راستای اهداف کلان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: ماسک سوپاپ دار به خاطر یک طرفه بودن، بازدم فرد را بیرون می‌دهد و احتمال انتقال ویروس را برای اطرافیان افزایش می‌دهد.
رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران از انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۲۰ میلیون عدد ماسک سه لایه خبر داد.
استفاده از ماسک از امروز در همه مکان‌های عمومی و محل‌های تجمع اجباری شده است تا افراد جامعه مشارکت بیشتری برای پیشگیری از ابتلا و نیز شکست ویروس کرونا داشته باشند و از سلامت خود و اطرافیان مراقبت کنند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: روزانه حدود ۷ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود و مشکلی از بابت کمبود ماسک در کشور نداریم.
دولت سنگاپور یک گردنبند بلوتوث را در اختیار جمعیت سالمند و بدون تلفن همراه این کشور قرار می‌دهد تا تماس میان مبتلایان به کووید ۱۹ و سایر افراد جامعه را ردیابی کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تا جایی که امر به معروف جواب می‌دهد باید با فردی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌‌کند برخورد شود، اما این توصیه اخلاقی هم تا جایی جواب می‌دهد و بعد از آن باید به سمت اعمال قانون حرکت کرد.
دبیر شورای سیاست‌گذاری صادرات محصولات سلامت محور سازمان غذا و دارو اعلام کرد که صادرات برخی اقلام مبارزه با کرونا از اردیبهشت امسال آغاز شده است و در حال حاضر ۸ قلم از تجهیزات و فرآورده‌های مبارزه با کرونا به کشورهای مختلف دنیا صادر می‌شود.
انتها123456