تجهیزات پزشکی
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که کیت‌های تشخیصی تولید داخل برای ویروس کرونا تا هفته آتی وارد چرخه می‌شود.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای برای استفاده مردم عادی از ماسک ندارد و استفاده از ماسک بیشتر برای بیماران الزامی است.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از توزیع ۵ میلیون ماسک جراحی سه لایه به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌ شرکت‌های دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت کیت‌های تشخیصی کرونا شدند که تا فروردین سال آینده روانه بازار می‌شود.
رییس سازمان نظام پزشکی به دنبال بروز مشکلاتی برای تهیه ملزومات ضروری ایمنی و بهداشت فردی و وسایل حفاظتی بخش خصوصی درمان و مطب‌ها و کلینیک‌های خصوصی در نامه‌ای به وزیر بهداشت خواست که این مشکلات برطرف شود.
وزیر بهداشت در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت از پابرجا بودن مشکل ماسک و احتکار آن خبر داد و نوشت: بی‌تردید مدیریت شرایط پیچیده کنونی شیوه‌ای متفاوت می‌طلبد.
رییس انستیتو پاستور ایران اعلام کرد که اکنون ۲۲ مرکز آزمایشگاهی در کشور می‌توانند آزمایش تشخیص ویروس کرونا را انجام دهند.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران اعلام کرد که دقایقی پیش، پنجمین محموله کیت‌های تشخیصی کرونا به کشور وارد شده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید کیت ایرانی تشخیص ویروس کرونا و ورود آن به نظام آزمایشگاهی کشور تا هفته آتی خبر داد.
عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی ایران گفت: آزمایشگاه‌های تشخیص طبی با معضل افزایش مهار گسیخته قیمت‌ وسایل و مواد از یک سو و کمبود تجهیزات و مواد مرغوب از سوی دیگر دست به گریبان هستند.
رییس سازمان غذا و دارو بخشنامه جدیدی به منظور عرضه انواع ماسک در کشور را به تمام تولید کنندگان، توزیع کنندگان، واحدهای صنفی، شرکت‌های پخش دارویی، عرضه کنندگان و داروخانه‌ها ابلاغ کرد که بر اساس آن داروخانه‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند.
رییس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: هیات امنا اقدام به خرید تمام تولیدات ماسک‌های شرکت‌های ایرانی می‌کند و آن را برای توزیع رایگان بین خانواده‌ها در سراسر کشور در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت قرار می‌دهد.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به شرکت‌های تولیدکننده ماسک طبی، قیمت رسمی ماسک جراحی سه لایه را اعلام کرد.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: تمام تولیدکنندگان ماسک طبی در حال تولید هستند و روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار عدد ماسک تولید می‌شود که پاسخگوی نیاز کشور است.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که با هماهنگی انجام شده با گمرک، خروج ماسک طبی از کشور بدون مجوز وزارت بهداشت ممنوع است.
محققان چینی یک کیت تست مخصوص ساخته‌اند که ابتلا به ویروس تنفسی کرونا را بین ۸ تا ۱۳ دقیقه تشخیص می‌دهد و استفاده از آن راحت است.
اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: انواع ماسک‌های طبی توسط ۱۵ تولیدکننده کشور تامین شده است و دارای پروانه ساخت هستند.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از موجود بودن کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت: تعداد بیشتری کیت تشخیصی در روزهای آتی برای ذخیره استراتژیک وارد کشور می‌شود.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: در اولین قراردادی که هیات امنا با تولیدکنندگان ایرانی داشت، ۵۴۰ دستگاه همودیالیز به هیات امنا تحویل شد که بیش از ۲۰۰ دستگاه آن در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: حدود ۵۴۰ دستگاه دیالیز تولید و تاکنون بیش از ۲۰۰ دستگاه در سراسر کشور توزیع شده و در حال خدمت رسانی است و بقیه آنها تا پایان سال در کل کشور نصب و راه‌اندازی می‌شود.
انتها123456