دارو
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمترین زمان برای این‌که داروی اختصاصی جهت بیماری ناشی از ویروس کرونا تهیه شود بین یک سال تا 18 ماه است.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: داروی ترکیبی ایرانی برای کرونا یک هفته تا ده روز آینده وارد بازار خواهد شد.
مسئول توزیع داروهای کرونا سازمان غذا و دارو گفت: مواد اولیه یک داروی ضد ویروس جدید که در چین مورد استفاده قرار گرفته طی روزهای آینده وارد شده و این دارو در کشور تولید می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اسامی داروخانه‌های عرضه کننده نسخ بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در سطح شهر تهران را اعلام کرد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که داروی تامیفلو تاثیری در پیشگیری یا درمان کرونا ندارد.
رییس اداره پیشگیری و کاهش آسیب مصرف مواد و الکل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره افزایش مسمومیت با الکل متانول و موارد فوت گزارش شده ناشی از نوشیدن الکل هشدار داد.
مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فراورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به مسمومیت با الکل صنعتی (متانول) هشدار داد.
رییس هیات اعزامی سازمان جهانی بهداشت به ایران گفت: ۶۷ روز از شناسایی ویروس کرونا می گذرد. تحقیقات برای تولید واکسن و دارو شروع شده اما از الان تا حدود ۹ یا ۱۲ ماه دیگر طول می‌کشد تا به واکسن آن دست پیدا کنیم.
رییس سازمان غذا و دارو در بخشنامه‌ای شرکت‌های پخش منتخب را به تحویل اقلام ضد عفونی صرفا به داروخانه‌ها ملزم کرد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: ۷ برابر نیاز کشور شوینده و ۳ برابر نیاز الکل تولید می‌کنیم و در حال حاضر در زمینه تولید شوینده‌ها و الکل و مشتقات آن و همچنین تجهیزات پزشکی و ماسک هیچ مشکلی نداریم.
گزارش نشریات علمی درباره نحوه مبارزه با ویروس کرونا حاکی است که به رغم برخی شایعات، هیچ داروی خاصی برای درمان این بیماری تاکنون در هیچ کشوری ساخته نشده و به همین دلیل تدابیر قرنطینه کماکان اولویت نخست کشورها برای پیشگیری است.
معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهور گفت: سال آینده، ۵ واکسن جدید شامل واکسن‌های HPV، آنفلوآنزا، پنوموکوک، روتاویروس و لیشمانیا به چرخه واکسیناسیون کشور اضافه می‌شوند.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: داروی ویروس کرونا ساخته نشده و در حال حاضر از داروهای ضد ویروسی دیگر استفاده می‌شود و از میان مبتلایان فقط دو تا سه درصد آنها قابل درمان نیستند که عمدتاً افراد بالای 70 تا 80 سال هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: ۱۵ درصد هزینه دارویی این سازمان در بخش سرپایی در سال ۹۷ برای تامین داروهای بیماران مبتلا به سرطان اختصاص یافت.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کمبودی در انسولین قلمی وجود ندارد و این دارو در داروخانه‌های منتخب سراسر کشور به بیماران مبتلا به دیابت توزیع می‌شود.
وزیر بهداشت گفت: وظیفه ما برای پاسداشت خون شهدا این است که از پاکیزگی جامعه داروسازی دفاع کنیم و نگذاریم مردم ذره‌ای فکر کنند که داروسازان در عرصه تولید و واردات آلوده به فساد هستند یا به بیت المال خیانت می‌کنند.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: قاچاق دارو معضلی است که با کنترل خدمات سلامت از جمله نسخه‌ نویسی الکترونیک می‌توان تا حدود زیادی از آن جلوگیری کرد.
سفیر ایران در اسپانیا گفت: شرکت‌های دارویی به دلیل قطع سیستم بانکی از طریق امریکا نمی‌توانند هیچ دارویی به کشور ایران صادر کنند.
وزیر بهداشت گفت: تاسیس داروخانه باید حساب شده باشد و وزارت بهداشت موافق تاسیس بی‌رویه داروخانه نیست. داروخانه باید در مناطق مختلف توزیع شود تا مردم بتوانند در مدت زمان مشخصی خود را به آن برسانند.
رییس سازمان غذا و دارو در واکنش به مشکلات ایجاد شده برای تامین داروی بیماران ام پی اس به علت تحریم‌های آمریکا، از تلاش‌های این سازمان برای تهیه دارو برای افراد مبتلا به این بیماری خبر داد.
انتها123456