دارو
وزیر بهداشت گفت: وظیفه ما برای پاسداشت خون شهدا این است که از پاکیزگی جامعه داروسازی دفاع کنیم و نگذاریم مردم ذره‌ای فکر کنند که داروسازان در عرصه تولید و واردات آلوده به فساد هستند یا به بیت المال خیانت می‌کنند.
مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: قاچاق دارو معضلی است که با کنترل خدمات سلامت از جمله نسخه‌ نویسی الکترونیک می‌توان تا حدود زیادی از آن جلوگیری کرد.
سفیر ایران در اسپانیا گفت: شرکت‌های دارویی به دلیل قطع سیستم بانکی از طریق امریکا نمی‌توانند هیچ دارویی به کشور ایران صادر کنند.
وزیر بهداشت گفت: تاسیس داروخانه باید حساب شده باشد و وزارت بهداشت موافق تاسیس بی‌رویه داروخانه نیست. داروخانه باید در مناطق مختلف توزیع شود تا مردم بتوانند در مدت زمان مشخصی خود را به آن برسانند.
رییس سازمان غذا و دارو در واکنش به مشکلات ایجاد شده برای تامین داروی بیماران ام پی اس به علت تحریم‌های آمریکا، از تلاش‌های این سازمان برای تهیه دارو برای افراد مبتلا به این بیماری خبر داد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: هیچ کمبودی در زمینه داروی دسفرال وجود ندارد و آنچه انجمن تالاسمی مطرح کرده مربوط به بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها در برخی شهرها است که به دلیل بدهی به شرکت‌های پخش ممکن است دارو در اختیارشان قرار نگیرد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: محموله اول واکسن‌های تزریقی فلج اطفال با همکاری یونیسف وارد ایران شد و امیدواریم محموله بعدی نیز تا پایان سال شمسی جاری راهی کشور شود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: وجود قرص و کپسول کاملا سالم و دست‌نخورده و بدون تغییر رنگ یا تغییر در قوام آن، در فرآورده‌های غذایی جهت تخریب وجهه کل صنعت غذا و شکلات کشور به عنوان یک صنعت پیشرو هدف‌گذاری شده است.
ماجرای واکسن آنفلوآنزا در سراشیبی موج این بیماری به کشمکشی اقتصادی تبدیل شده است، واکسنی که حالا در نیمه دوم آذر دلیلی برای تزریقش وجود ندارد، اما تبلیغات برای فروش این واکسن همچنان ادامه دارد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کل تولید واکسن آنفلوآنز در جهان به اندازه کل جمعیت ایران نیست و از طرفی برخی افراد تلاش می‌کنند ته مانده واکسن‌های وارد شده را با ایجاد تقاضای القایی به مردم بفروشند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تعداد فراوانی از افراد جامعه نیاز به دریافت واکسن آنفلوآنزا ندارند و سودجویان در زمینه واکسن و داروی آنفلوآنزا تقاضاهای القایی با مقاصد تجاری ایجاد کرده‌اند و هیچ نگرانی درباره واکسن و داروی آنفلوآنزا وجود ندارد.
رییس انستیتو پاستور ایران از الحاق انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی انستیتو پاستور خبر داد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: وضعیت انبارها و ذخایر دارویی رضایت بخش است و تنها مشکلی که امکان دارد به عنوان کمبود دارو مطرح شود، مربوط به نقدینگی دارو است.
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: قرار است ۱۷ قلم داروی تولید داخل که شامل داروهای با فناوری بالا هستند در روسیه ثبت و به این کشور صادر شوند.
وزیر بهداشت گفت: هنر مدیران، مدیریت کمبودها در شرایط سخت و پرفشار است. امروز میزان کمبودهای دارویی نسبت به سال گذشته به یک سوم رسیده است.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: تفکیک حساب‌های دارو و تجهیزات پزشکی از سایر خدمات درمانی در بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها و میزان پرداخت‌های سازمان‌های بیمه‌گر در این حساب‌ها پیگیری می‌شود، بنابراین امور مالی دانشگاه‌های علوم پزشکی در هر جلسه قرارگاه استان، گزارش خود را ارائه می‌کنند.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار بسته ۱۰ تایی داروی درمان آنفلوانزا وارد کردیم و صدهزار بسته جدید در ۲ هفته گذشته و ۲۰۰ هزار بسته چهارشنبه هفته قبل در معاونت بهداشتی توزیع شد و فردا ۸۰۰ هزار بسته جدید داروی درمان آنفلوانزا در معاونت بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع می‌شود.
مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در مجموع ۱۲ درصد از هزینه‌های دارویی سازمان صرف درمان بیماران دیابتی می‌شود و در حال حاضر تنها بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین در سازمان نشان دار شده‌اند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به دستور وزیر بهداشت، امیدواریم بتوانیم برنامه نسخه پیچی الکترونیک را تا آخر آبان در داروخانه‌ها اجرایی کنیم. سرعت این کار مناسب است و داروخانه‌ها همکاری خوبی با این طرح دارند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: وزیر بهداشت در جلسه‌های مختلف تلاش می‌کند بخش خصوصی بیشتر پای کار باشد تا بتوانیم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم. از طرفی باید نقش بخش خصوصی را در قسمت عرضه دارو هم بیشتر کنیم.
انتها123456