دارو
سرپرست دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: مصرف خودسرانه دارو در دوران شیوع ویروس کرونا افزایش یافته و درصد شیوع مسمومیت دارویی با مسکن‌های غیر مخدر در سال گذشته حدود ۱۵ درصد بوده که در پنج ماهه نخست سال جاری به ۱۷ درصد رسیده است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: ارائه انسولین با کد ملی به بیماران دیابتی، تصمیم جدیدی نیست و منظور از این اقدام، احراز هویت بیمار است.
سخنگوی گمرک ایران درباره داروهای کشف شده در عراق گفت: این داروها کاملا غیر ایرانی بودند و تجار عراقی از کشورهای دیگر برای مصرف در عراق خریداری کردند و صرفا این محموله‌ها از کشورمان طبق قوانین بین المللی ترانزیت شدند.
سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داروهای قاچاق مکشوفه در کشور عراق متعلق به یکی از کشورهای همسایه بوده و صرفا از طریق یکی از مرزهای کشور ترانزیت شده و با سوداگرانی که نیت سودجویی دارند، برخورد می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پشت سر گذاشتن آزمایش حیوانی واکسن کرونا تولید داخل و آغاز آزمایش انسانی این واکسن روی نمونه انسانی در دو تا سه هفته آینده خبر داد.
مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو گفت: هفته آینده بخش اول واکسن آنفلوآنزا وارد بازار خواهد شد که این بخش از واکسن برای اولویت دوم یعنی سالمندان بالای ۶۵ سال و کودکان ۵ ماه تا ۶ سال از طریق داروخانه‌ها عرضه می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون داروی شیمیایی یا طبیعی یا گیاهی برای درمان قطعی بیماری کووید ۱۹ تولید نشده و حتی اگر دارویی در حوزه طب سنتی هم تولید شود، پیش از هر چیز باید اثربخشی و بی خطر بودن آن اثبات شود.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آنفلوآنزا را اسفند سال گذشته سفارش دادیم و امسال تا تیر ماه نیز سفارش‌ها ادامه یافت و اکنون پول واکسن بلوکه نشده و دو الی سه بار این پول مرجوع شده و اکنون دنبال مسیر حمل‌ونقلی هستیم که بتوانیم همه ۱۶ میلیون دوز را وارد کنیم.
رییس انجمن داروسازان کرمانشاه گفت: استقرار نسخه پیچی الکترونیک منجر به تجویز منطقی دارو می‌شود و در حال حاضر بیش از 76 داروخانه در استان کرمانشاه به سامانه نسخه پیچی الکترونیک متصل هستند.
متخصصان علوم پزشکی در انگلستان می‌گویند که بعید است واکسن کووید ۱۹ از ابتلای مردم به بیماری جلوگیری کند و احتمالا تنها عوارض این بیماری را تخفیف می‌دهد.
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت تامین و تخصیص ارز برای تامین واکسن آنفلوآنزا را با حضور مسئولان مربوطه بررسی می‌کند.
عضو هیات رییسه مجلس گفت: بر اساس شایعه‌ها و شنیده‌ها ارز واکسن آنفلوآنزا با تاخیر تخصیص پیدا کرده و به ترکیه برده شده، ولی هنوز واکسن وارد نشده، اما مطلع شدم مشکلی که در خارج برای واردات این بخش از واکسن عارض شده، ناشی از تحریم‌ها بوده و قصوری متوجه شرکتی خاص نیست.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: از سوم مهر تحویل ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا برای استفاده در شبکه بهداشت به معاونت بهداشتی وزارت بهداشت آغاز شده است.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: تاکنون ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور شده و از فردا این واکسن برای گروه‌های پرخطر در مراکز بهداشت و مراکز جامع سلامت تزریق می‌شود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو ماجرای تحویل ۱۵۰۰ دوز واکسن آنفلوآنزا به نمایندگان مجلس شورای اسلامی را که در فضای مجازی خبرسازه شده، توضیح داد.
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی آذربایجان ‌غربی گفت: هرگونه تبلیغات برای ثبت‌نام واکسن آنفلوآنزا در فضای مجازی ممنوع است و با افرادی که اقدام به چنین کاری کنند برخورد می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اکنون ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا برای واکسینه شدن همه مادران باردار در کشور وجود دارد و آنها باید برای دریافت و تزریق این واکسن به مراکز جامع سلامت مراجعه کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱.۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزای هلندی در کشور وجود دارد، اما با وجود تامین ارز، مشکلاتی برای جابه‌جایی ارز برای خرید این واکسن به علت تحریم‌ها وجود دارد که امیدواریم این مشکلات تا هفته‌های آتی برطرف شود.
وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که این کشور دو دارو شبیه فاویپیراویر را ساخته و برای فروش در داروخانه‌ها تایید کرده است که با آنها امکان درمان کرونا در خانه فراهم می‌شود.
سخنگوی وزارت بهداشت شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های مختلف جامعه را تشریح کرد و گفت: این واکسن از هفته اول مهر ماه توزیع می‌شود.
انتها123456