دارو
معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که طرح ثبت نام بیماران دیابتی جهت دریافت داروی انسولین قلمی تا ۲۰ تیر ماه امسال تمدید شده است.
بر اساس اعلام گمرک، از نیمه بهمن تا امروز، ۱۷ مرحله واکسن کرونا وارد ایران شده که با احتساب محموله یک میلیون دوز واکسن وارد شده امروز، در مجموع تاکنون ۶ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن کرونا وارد شده است.
قاضی زاده کاندیدای ریاست جمهوری گفت: آقای لاریجانی نماینده کشور در مذاکره با چین بود و گفت که قرارداد تامین ۱۸ میلیون واکسن کرونای ارزان قیمت را فراهم کرده بود، اما چطور دولت آن زمان این واکسن را نگرفت که بعد نگران بی واکسنی شود که وزیر بهداشت و رییس جمهوری به ما حمله کردند.
رییس هیات مدیره گروه دارویی برکت گفت: دانش فنی واکسن کوو ایران برکت صد درصد ایرانی است و پروژه تولید واکسن با تلاش ۶۵۰ نفر نیروی انسانی به صورت سه شیفت شبانه روزی در سه فاز با زیربنای بیش از ده هزار مترمربع خطوط تولید و کلین روم اجرا شد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از آغاز کارآزمایی بالینی واکسن تولید مشترک ایران و کوبا برای گروه سنی خردسالان و نوجوانان در کوبا خبر داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن کرونا ایرانی با عنوان کوو ایران برکت خبر داد و گفت: مجوز مصرف اضطراری این واکسن ایرانی روز گذشته صادر شده است.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: تولید داخلی واکسن کرونا به مراحل نهایی نزدیک می‌شود و در خرداد ماه قطعا واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های ایرانی را آغاز خواهیم کرد.
رییس موسسه تحقیقات واکسن سرم سازی رازی گفت: واکسن کرونا رازی کووپارس را می‌توان به عنوان دوز دوم بسیاری از واکسن‌های خارجی کووید ۱۹ هم استفاده کرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سیاست وزارت بهداشت فعلا این نیست که دوز دوم واکسن سینوفارم را از واکسن برکت استفاده کنیم و هر شخصی که برای دوز اول، واکسن سینوفارم را تزریق کرده، برای دوز دوم نیز همان واکسن را تزریق خواهد کرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواهش می‌کنیم که بحث سلامت مردم و بیماری کرونا را سیاسی نکنیم، زیرا این بحث مربوط به سلامت مردم است و نباید با سلامت مردم شوخی کرد و باید این موضوع بر عهده متخصصان امر گذاشته شود.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع گفت: فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز آغاز و در فاز دوم تست انسانی، این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق می‌شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اوایل هفته گذشته قرار بود محموله واکسن کرونا حدود ۳ میلیون دوز برسد که احتمالا با تاخیر خواهد رسید و برنامه این است که فعلا واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا را انجام بدهیم و واکسیناسیون گروه بعدی را به رسیدن محموله بعدی موکول کنیم.
سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونا سینوواک را صادر کرد که با این حساب، سینوواک دومین واکسن چینی محسوب می‌شود که مورد تایید این سازمان قرار گرفته است.
مدیر کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونا انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن کرونا پاستور در فاز سوم کارآزمایی بالینی قرار دارد و تاکنون بسیار ایمن بوده و عوارض مربوط به آن بسیار خفیف بوده است.
رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ گفت: واکسن هیچ ربطی به آهن ربایی و چسبندگی ندارد و بهتر است که بحث در این مورد بسته شود، زیرا هر تصور خام نمی‌تواند فرضیه باشد و بیشتر این موارد شبیه یک نوع سرگرمی است.
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: مواردی مانند مغناطیسی شدن بدن پس از تزریق واکسن کرونا که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده، به هیچ عنوان مبنای علمی نداشته و ارتباطی به تزریق واکسن کرونا ندارد و صحبت‌های روز گذشته به هیچ وجه به معنی تایید این خاصیت به دنبال عارضه واکسن نیست.
دبیر کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ گفت: در زمینه واکسن «اسپوتنیک وی» بر اساس دستورالعمل‌های علمی که حتی در خود سایت واکسن هست، می‌توان فاصله دوز اول و دوم را از ۲۱ روز تا ۹۰ روز گذاشت و در زمینه آسترازنکا هم که ۱۲ هفته را پیشنهاد کرده که به موقع خواهد رسید و درباره واکسن سینوفارم هم به زودی دوز دوم تهیه خواهد شد.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسیناسیون کرونا برای بیماران نادر و صعب العلاج در فاز دوم و پس از سالمندان انجام می‌شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مطمئن باشید تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ دوز اول واکسن کرونا به تمام گروه هدف تزریق خواهد شد.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: تا قبل از پایان سال تمام جمعیت هدف واکسینه خواهند شد و پیش‌بینی می‌کنیم تولید واکسن کرونا در تیر ماه به ۳ میلیون دوز رسیده و از شهریور‌ ماه این عدد به ۱۰ میلیون دوز در ماه افزایش یابد.
انتها123456