دارو
رییس سازمان غذا و دارو گفت: کمتر از یک درصد رمدسیویر ایرانی در مراکز درمانی توزیع شده و هنوز وارد چرخه مصرف نشده است و از مباحث مطرح شده در مورد رمدسیویر ایرانی تعجب می‌کنیم.
شرکت نواواکس اعلام کرد که واکسن کرونای ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته و اولین نتایج مقدماتی آزمایش این واکسن روی انسان‌ها مثبت بوده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همان‌طور که هیچ چیز دیگری درباره ویروس کرونا قطعی نیست، ساخت واکسن آن نیز در ایران و سایر کشورها هنوز قطعی نشده، اما از سایر کشورها در این زمینه عقب نیستیم.
وزیر بهداشت گفت: در تولید واکسن کرونا خبرهای خوشی داریم و از دنیا عقب نیستیم، اما هنوز ابهامات زیادی درباره اثربخشی واکسن وجود دارد.
رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: پوشش بیمه‌ای داروی رمدسیویر منوط به قرار گرفتن در پروتکل‌های درمانی معاونت درمان است و پس از آن، سازمان‌های بیمه‌گر و شورای عالی بیمه سلامت در مورد پوشش بیمه‌ای آن تصمیم می‌گیرند.
کمبود انسولین قلمی یکی از مشکلاتی است که بیماران دیابتی را در بازه‌های زمانی مختلف دچار مشکل می‌کند و خیلی‌ها آن را به تحریم‌ها و نقل و انتقال پول برای خرید دارو ربط می‌دهند، هرچند شیوع ویروس کرونا هم در ماه‌های اخیر در این زمینه موثر بوده، اما اکنون این دارو تامین شده و در داروخانه‌های منتخب موجود است.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: امسال برای اولین بار واکسن ملی و ایرانی آنفلوآنزا در کشور خواهیم داشت و امیدواریم پاییز امسال حدود یک میلیون دوز از این واکسن ایرانی تولید شود.
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: با ورود داروی رمدسیویر به فهرست دارویی کشور برای بیماری کووید ۱۹ موافقت شد.
وزیر بهداشت گفت: هنوز داروی رمدسیویر در فهرست دارویی کشور وارد نشده، اما برخی از همکاران پزشک ما نسخه می‌کردند و به آن اعتقاد داشتند که در برخی بیماران اثربخش بوده؛ این دارو به اندازه کافی در کشور توزیع شده و هفته آینده اولین تولید ملی این دارو عرضه خواهد شد و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: افزایش قیمت دارو با کمترین میزان خواهد بود تا تامین مخدوش نشود و میانگین افزایش قیمت دارو در سال جاری قطعا زیر ۱۵ درصد برای همه داروهاست.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: از همکاران پزشک خواهش می‌کنیم تا زمانی که کمیته علمی کرونا تاییدیه داروی رمدسیویر را ارائه نداده، آن را تجویز نکنند.
بیل گیتس خواستار توزیع عادلانه واکسن کرونا در میان کشورها و افرادی شد که بیشترین نیاز به آن را دارند، نه کشورها یا افرادی که بالاترین رقم‌ها را پیشنهاد می‌دهند.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه، تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد و مورد تایید سازمان غذا و دارو نیست و مردم از تهیه آن اکیدا خودداری کنند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر داروهای مورد استفاده در دنیا نقش کمک کننده در درمان کرونا دارند و تاکنون دارویی خاص برای این بیماری کشف و تولید نشده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: احتمال دست یابی به ساخت و تولید واکسن کرونا در 4 تا 5 ماه وجود دارد، اما برای کارهای آزمایشگاهی نمی‌توان زمان مشخصی را مطرح کرد، زیرا ممکن است با افت و خیزهایی همراه باشد.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در زمینه ساخت واکسن کرونا پا به پای دنیا جلو می‌رویم و عقب‌تر از دنیا نیستیم و شخص وزیر بهداشت نیز بر این موضوع نظارت مستقیم داشته و جزییات موضوع در هر مرحله از سوی شخص وزیر اعلام می‌شود.
رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از بین حدود ۲۰ پروژه پیشنهادی برای تولید واکسن کرونا در کشور، ۶ پروژه جلوتر است و با آنها قرارداد بسته شده و در حال پیگیری هستند و هر کدام از این واکسن‌ها در مرحله‌ای قرار دارند.
رییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: واکسن آنفلوآنزا به هیچ عنوان برای کرونا ایمنی ایجاد نمی‌کند، اما در پاییز، احتمال همزمانی آنفلوآنزا و کووید ۱۹ وجود دارد، بنابراین باید واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های هدف و پرخطر تزریق شود.
مدیرعامل شرکت داروسازی فارماشیمی از گام بلند این شرکت در توسعه صادرات در سال جهش تولید با ارسال اولین محموله به کشور ونزوئلا خبر داد.
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت از کاهش ۵ درصدی پوشش واکسیناسیون در بحران کرونا به دلیل ترس و عدم مراجعه مردم برای واکسیناسیون کودکان خبر داد.
انتها123456