سه شنبه 8 اسفند 1402
مدیرعامل موسسه محک می‌گوید که این موسسه در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای تامین داروی کودکان مبتلا به سرطان هزینه کرده و هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان تنها با همراهی نیکوکاران محک تامین می‌شود.
111
عضو کمیته مشورتی بیماری‌های نادر وزارت بهداشت گفت: علت‌های مختلفی برای بیماری‌های نادر وجود دارد، اما ۸۰ درصد این بیماری‌ها ژنتیکی هستند و به دلیل بروز تغییرات در ژن‌ها یا کروموزوم‌ها بروز می‌کنند.
120
سرپرست گروه مدیریت خطر بلایا و حوادث معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با توجه به آغاز فصل زمستان و تغییرات شرایط جوی به هموطنان توصیه کرد پیش از شروع سفر و رانندگی حتما تجهیزات ایمنی وسیله نقلیه خود را کنترل کنند.
118
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران گفت: تاکنون ۴۴۲ بیماری نادر در ایران شناسایی شده که بیماری‌هایی مانند پوست پروانه‌ای، اس ام ای، بیماری‌های متابولیک، اتیسم، دیستروفی‌ها از جمله موارد پر ابتلا هستند.
131
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر دو میلیون بیمار صعب العلاج در سامانه‌های بیمه سلامت نشان دار شده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و البته افراد بیشتری هم تحت پوشش صندوق بیمه صعب العلاج قرار دارند که هنوز نشان دار نشدند.
128
رییس اورژانس استان تهران از برقرار بیش از ۷۷ هزار تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس در تهران خبر داد و گفت: حدود ۴۸۰۰ تماس نیز از نوع مزاحمت‌ آمیز بوده است.
148
هوش مصنوعی با وجود منافع و مزیت‌هایی که با خود به همراه آورده، خطاها و اشتباهات زیادی نیز داشته و حالا به‌ نظر می‌رسد که پزشکان از ابزارهای هوش مصنوعی کنترل‌ نشده و کم‌تجربه برای کمک به تشخیص بیماران استفاده می‌کنند که این امر باعث نگرانی رگولاتورهایی مانند سازمان غذا و دارو آمریکا شده است.
168
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام روان شناسی و مشاوره درباره مصاحبه آزمون صلاحیت حرفه‌ای روان شناسان و مشاوران توضیحاتی ارائه کرد و گفت: مصاحبه با پذیرفته شدگان آزمون، پیچیده نخواهد بود و فقط گفت‌وگویی درباره مسیر علمی و تحصیلی افراد است و نیازی به گذراندن دوره خاص ندارد.
237
عکس روز سلامت
گالری ها
رشت / عکس: سید جواد میرحسینی