پنج شنبه 3 بهمن 1398
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از کنترل مسافران ورودی از چین در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از نظر علائم ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا خبر داد.
14250
وزیر بهداشت گفت: در قالب طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» حدود 20 میلیون سلامتیار یا سفیر سلامت به منظور ارتقای سلامت خانواده‌ها، آموزش خواهند دید.
13235
رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: حدود ۷۰ درصد از بیماران دیابتی از بیماری خود بی‌اطلاع هستند که ضرورت دارد سازمان‌های مردم نهاد، بیمه‌ها و سایر سازمان‌های مرتبط اقدامات جدی را در جهت اطلاع‌رسانی و پیشگیری از این بیماری انجام دهند.
14242
معاون کل وزارت بهداشت گفت: مهاجرت افراد باهوش و استعداد درخشان، منجر به کاهش ذخیره هوشی و استعدادی کشور می‌شود. با مهاجرت افراد باهوش، عارضه ترقیق هوشی و کاهش ذخیره ژنی هوشی پدید می‌آید.
13847
بر اساس تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی، پزشکان موظف شدند که بر اساس قانون، پایانه‌های فروشگاهی یا کارتخوان مطب‌ها را تا پایان بهمن ۹۸ نصب و ثبت کنند. سازمان نظام پزشکی طی بیانیه‌ای به مباحث مطرح شده درباره امضای این تفاهم‌نامه پاسخ داد.
13540
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: ایران از حدود ۳۰ سال گذشته وارد برنامه جهانی شهرهای سالم شده و اکنون یکی از کشورهای پیشرو در استقرار این برنامه محسوب می‌شود.
13643
سخنگوی سازمان انتقال خون با اعلام کاهش احتمالی میزان اهدای خون به دنبال سرد شدن هوا گفت: از مردم نوع‌دوست کشور می‌خواهیم که در سرمای هوا نیز محفل اهدای خون را گرم نگهدارند.
13977
عکس روز سلامت
گالری ها
روز پرستار / عکس: اکبر بدرخانی